Když se v zimě potřebujete na něco spolehnout – zimní spacák

Sport a outdoor

Přesahuje často vaše dovolená i do chladnějších dnů? Snažíte se vyhnout návalům turistů v prázdinové sezóně a plánujete horské treky na září či říjen? Nebo si chcete užívat táboření do poslední chvilky? Ať už tak nebo tak, je jasné, že teplé noci už jen tak nezažijete a v tom případě je nutné pořádný a teplý spacák, který vám v noci dopřeje načerpat drahocennou energii.

Do chladného prostředí je ideální spacákem Jurek S+R WINTER PL1, ale samozřejmě se nenechte zmást jeho extrémní teplotní mezí. Komfortní teplotou jsou -2°C. Tato komfortní teplota udává teplotu, při které spíte ve spacáku v uvolněné poloze, třeba i na zádech a nepociťujete chlad a jste v celkové tepelné rovnováze. Litmitní teplota je ta, při které člověk ještě nepociťuje chlad, ale již spí ve skrčené poloze (tzv. úsporné), ale tělo je stále v tepelné rovnováze. Extrémní teplota je potom ta, kdy už může dojít i k poškození zdraví podchlazením. Tato teplota již vyjadřuje bod nebezpečí a neměli byste se ji při nákupu řídit.

Spací pytel Jurek S+R WINTER PL1 je určen pro celoroční užití a je sendvičové konstrukce a tvaru mumie. Spacák je vyplněn mikrovláknem PRIMALOFT ONE 3×100g/m2. Při spaní ve dvou lze spacáky stejné velikosti spojit pomocí zipů, jen musíte mít pravou a levou variantu spacáku.

Důležitá je také velikost spacáku. V příliš velkém spacáku se hůře udržuje teplo, proto nezapomeňte vybrat i vhodnou velikost. Do 165 cm je proto ideální velikost M, do 185 cm velikost L a nad 200 cm je lepší sáhnout po velikosti XL.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang