Pilotem stíhačky – adrenalin ve vzduchu.

Sport a outdoor

Kdo může říct že se proletěl stíhačkou L-29? Opravdu jen málo lidí a to ještě jen letci a ne jen adrenalinoví fanoušci. Zkuste něco nového a zažijte nezapomenutelný zážitek ve vzduchu.

Adrenalinové zážitky

Adrenalinové zážitky jsou aktivity, které vyvolávají vzrušení, napětí a adrenalin v těle. Tyto zážitky jsou často spojeny s rizikem, výzvou a extrémními situacemi. Lidé se k adrenalinovým zážitkům často obrací, aby si vyzkoušeli něco nového, překonali své obavy, zažili extrémní dobrodružství nebo jednoduše pocítili vzrušení a adrenalinový náboj. Zde je několik příkladů adrenalinových zážitků:

 1. Skydiving (seskok padákem): Skáčete z letadla a volným pádem padáte směrem k zemi, než otevřete padák a bezpečně přistání.
 2. Bungee jumping: Skáčete z výšky (často mostu nebo věže) na laně, které vás zastaví těsně nad zemí.
 3. Horolezectví: Překonávání obtížných horolezeckých cest, kde je nezbytné silné fyzické úsilí a dovednosti.
 4. Zorbing: Skáčete do obrovského průhledného balonu a válec se buď točí po svahu nebo po vodní hladině.
 5. Rallyeový závod nebo jízda ve formuli: Rychlá a vzrušující jízda s vysokou rychlostí na uzavřené dráze.
 6. Motokros, downhill na kole: Extrémní jízda na motocyklu nebo horském kole po náročných terénech.
 7. Šplhání na skalách: Skáčete, šplháte a sklouzáváte po vysokých skalách a skalních stěnách.
 8. Surfing nebo windsurfing: Surfování na vlnách nebo jízda na prkně s plachtou na vodní hladině.
 9. Flyboarding: Speciální zařízení vám umožňuje létat nad vodní hladinou pomocí vysokotlakých trysek.
 10. Zážitkové lety

Zážitkové lety stíhačkou

Zážitkové lety stíhačkou jsou jedním z nezapomenutelných adrenalinových zážitků, které umožňují běžným lidem zažít pocit létání a manévrování ve skutečném stíhači. Tato zážitková aktivita obvykle probíhá ve spolupráci s profesionálními piloty, kteří se postarají o bezpečnost a zajistí, že si zážitek plně užijete. Zde je několik informací o zážitkových letech stíhačkou:

 1. Příprava a Bezpečnost: Před tím, než se dostanete do stíhačky, budete dostatečně připraveni odborníky na bezpečnost a instruktory. Dostanete informace o bezpečnostních postupech, návleku, předletové přípravě a postupech během letu.
 2. Výběr Letounu: Můžete mít možnost vybrat si konkrétní typ stíhačky, ve které chcete letět. Oblíbené volby mohou zahrnovat ikonické stroje jako MiG-29, L-29 Delfín nebo další.
 3. Instruktáž: Před startem vám instruktoři vysvětlí základy ovládání stíhačky, včetně základních pohybů, manévrů a případně i simulace bojových manévrů.
 4. Let: Během letu budete sedět ve stíhačce buď za pilotem nebo jako součást dvojsedadla. Pilot vám ukáže různé manévry, včetně obratů, stoupání, klesání a prudkých zatáček.
 5. Adrenalinový Zážitek: Zážitek létání ve stíhačce bude plný adrenalinu, vzrušení a rychlosti. Zážitek, jaký máte možnost zažít, je podobný tomu, který mají skuteční piloti stíhaček.
 6. Fotografie a Video: Některé firmy nabízejí zaznamenání celého zážitku na fotografiích nebo videu, abyste si mohli tento okamžik pamatovat a sdílet ho s ostatními.

Je důležité si uvědomit, že tato aktivita může být fyzicky náročná a vyžadovat dobré zdraví a fyzickou kondici. Pokud máte nějaké zdravotní omezení, měli byste se o tom poradit se svým lékařem před účastí. Zážitkové lety stíhačkou jsou určitě nevšedním zážitkem, který vám může poskytnout vzrušení a adrenalin, na který budete dlouho vzpomínat.

Je důležité mít na paměti, že adrenalinové zážitky často zahrnují určitá rizika a fyzickou náročnost. Před účastí na těchto aktivitách je dobré se řádně informovat o bezpečnostních opatřeních a mít na paměti své fyzické schopnosti a omezení.

TIP: Pro ty, kteří neholdují adrenalinu jsou tu zážitky pro relax, jako například Pivní lázně s masáží

Zážitkový let letounem L-29

Aero L-29 je dvoumístné podzvukové cvičné proudové letadlo, které dosahuje rychlosti 680km/h ve vodorovném letu a 860km/h ve střemhlavém letu. AERO L 29 Delfín je prvním proudovým letounem navrženým a vyráběným v Československu a je předchůdcem letadla L39 Albatros. Dvoumístný jednomotorový proudový středoplošník celokovové konstrukce s přímým křídlem. Kabina s tandemovým uspořádáním posádky je přetlaková, klimatizovaná a vybavená katapultovacími sedačkami. Zadní část trupu je oddělitelná pro snadnou demontáž motoru. Přistávací zařízení tvoří zatahovací tříbodový hydraulicky ovládaný podvozek příďového typu. Výzbroj tvoří zaměřovač s fotokulometem na dva křídelní závěsníky o nosnosti po 100 kg lze zavěsit rakety, kontejnerové kulomety či cvičné nebo ostré pumy.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži extrémně vysokou rychlost a přetížení v podzvukovém stíhacím letounu AERO L 29 Delfín. Obraty a výkruty vysoké pilotáže vám umožní vychutnat pohyb ve vzduchu, při kterém se tají dech. Z letu stíhačkou L-29 máte na výběr ze tří druhů letu a to let buď vyhlídkový, standard, nebo plně akrobatický let TOP GUN. Cena je dána dobou letu, pro všechny druhy letu je tedy cena stejná, jen se liší doba instruktáže.

Ve vyhlídkovém letu stíhačkou L-29 je dle vašeho přání sestaven let bez akrobatických prvků s minimálním pilotováním (případně vůbec). Ve standardním letu na základě školení o pilotáži si pilotujete až 70% zážitků sami za asistence nejzkušenějších pilotů. A nakonec si můžete vybrat plně akrobatický let TOP GUN s maximem adrenalinu. Tento let je sestaven dle přání s ochutnávkou bojových manévrů.

Nemusíte se bát ani zamračeného počasí, let se bude klidně konat i za zhoršeného počasí, vyjímkou však jsou bouřky, silné srážky či špatné povětrnostní podmínky. Minimální délka letu je deset minut a předletová příprava trvá půl hodiny. Tento dárek let stíhačkou L-29 je určen pro jednu osobu, ale samozřejmě jsou vítáni i diváci, kteří vás budou sledovat z půdy zemské a mohou vás také fotografovat i filmovat.

Už jen můžeme popřát šťastný let stíhačkou L-29 a ať se vám tento zážitek líbí. K letu lze přikoupit video na DVD z přípravy letu a záběry z kabiny letadla za letu. Oslavence lze tak natočit aniž by o tom věděl a kompletní záznam mu tak můžete předat později jako velké překvapení.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang