Cestovní pojištění – online, rychle z domova

Pojištění

Cestovní pojištění je dnes již standardem každého cestování. Nezáleží, jestli se jedná o prodloužený poznávací pobyt v Paříži, týdenní dovolenou u moře či jednodenní zahraniční pracovní cestu, nebo měsíční a delší cestování všude po světě. Co vše kryje cestovní pojištění a kde se dá sjednat to nejvýhodnější?

Nejlepší cestovní pojištění vypadá pro každého cestovatele jinak. Při tom správném výběru je vždy důležité brát v potaz, o jakou zahraniční cestu jde. Někteří lidé stále váhají, zda má smysl cestovní pojištění řešit a nejedná se pouze o zbytečně vyhozené peníze.

Existuje jistě celá řada lidí, kteří nikdy nevyužili cestovní pojištění a peníze za něj se jim zdají zbytečně utracené. Ovšem je tomu určitě tak? Není. Ne nadarmo se říká, že náhoda je blbec.

Nejlepší cestovní pojištění

Velmi snadno se může stát, že z příjemné dovolené se stane noční můra. Občas k tomu stačí takové maličkosti, jako jsou ztracená zavazadla. Ovšem může se stát i něco horšího – zdraví je pro lidi samozřejmě to nejcennější a není vůbec příjemné na cestách řešit nemoc či úraz.

Každý občan České republiky má nárok na zdravotní péči i v zahraničí, a to zejména pokud se nachází v Evropské unii. Důležité je nezapomínat, že v řadě případů si občas také musí zaplatit spoluúčast, která nebývá v malých částkách.

Cestovní pojištění tuto spoluúčast vyřeší, tedy zaplatí za občana a navíc je z něj možné hradit i různé léky a pomůcky. Totéž platí i pro asistenční služby. Pokud má člověk jazykové schopnosti omezené, určitě ocení pomoc tlumočníka v případě řešení úrazu či operace v cizí nemocnici. 

V zahraničí se léčebné výlohy rychle vyšplhají do neuvěřitelných částek, a proto je lepší mít vždy sjednané cestovní pojištění, které zpravidla vyjde na pár stovek.

Dlouhodobé cestovní pojištění

Cestovní pojištění se dá řešit na krátké pobyty – například i na jeden den, víkend, i když nejčastěji se pojištění řeší na dobu jednoho až dvou týdnů. Je také možnost využít dlouhodobého cestovního pojištění. Roční cestovní pojištění využívají především lidé, kteří cestují často a pravidelně.

Nejlepší cestovní pojištění si každý musí vybrat sám dle svých požadavků. Je možné využít cestovní pojištění online, kdy si každý může sám porovnat různé nabídky z pohodlí domova a rozhodnout se pro tu, která je pro něj nejvýhodnější.

Cestovní pojištění srovnání přináší rychlý a snadný přehled nejširších nabídek. V dnešní době totiž všechny pojišťovny nabízí cestovní pojištění, a to rovnou ve více variantách.

Při srovnání online nabídek pojištění člověk musí vyplnit jen pár základních údajů – například cíl a typ cesty, délku pobytu včetně konkrétního data, kdy má pojištění platit, věk a také situace, které si chce připojistit.

Pro časté cesty do zahraničí je výhodná karta Revolut, se kterou lze sjednat i cestovní pojištění.

Cestovní pojištění online

Není nic jednoduššího, než si sjednat pojištění online z pohodlí domova za pár minut. Jaký je postup? Je nutné vyplnit formulář dané pojišťovny, který je většinou k dispozici online na webových stránkách. Ve většině případů vypadá sjednání online cestovního pojištění následovně.

Postup sjednání cestovního pojištění online:

 • zvolení typu cesty (poznávací, pracovní, riziková,…)
 • oblast cesty (zde je důležité, zda se jedná o Evropskou unii, Afriku…)
 • délka pojištění
 • výše spoluúčasti
 • limity škody
 • pojištění zavazadla a další připojištění
 • pojištění storna zájezdu
 • pojištění auta
 • pojištění mazlíčka

Jedná se o základní údaje, které je nutné při pojištění řešit. Dle toho se odvíjí konečná cena pojištění. V dnešní době stačí, když má člověk smlouvu o uzavřené pojistce v digitální podobě s sebou (například v telefonu). Je ovšem také možné mít s sebou smlouvu vytisknutou.

Cestovní pojištění vozidla

V případě, že se člověk rozhodne vydat do zahraniční vlastním vozem, nesmí zapomenout ani na jeho pojištění. Pojištění auta na cestu do zahraničí je velmi oblíbené. Spousta Čechů jezdí na dovolenou do zahraničí autem. Stále platí, že nejčastěji je cílovou destinací Chorvatsko.

Cestovní pojištění do Chorvatska pro cestující osobu i její vůz není žádná věda. Výhodou cestování autem je bezpochyby to, že člověk je svým vlastním pánem. Záleží jen na něm, kudy zrovna pojede, kdy pojede a kdy si dá pauzu. I když je řidič připravený na cestu sebevíc, případně je velmi zkušený řidič, vždy se může něco pokazit.

V takovém případě přichází na řadu cestovní pojištění vozidla, kdy v ceně je zpravidla rychlá pomoc a oprava vozidla na místě, případný odvoz vozidla do nejbližšího servisu a náhradní vůz. Záleží opět na každém, co vše do pojištění zahrne.

Cestovní pojištění Chorvatsko se vyplatí jak pro cestující, tak i jejich vůz a případně také pro domácího mazlíčka, kterého berou s sebou.

Cestovní pojištění vozu se vyplatí i v případech, kdy se jedná o krátkou cestu například na Slovensko.
Cestovní pojištění vozu se vyplatí i v případech, kdy se jedná o krátkou cestu například na Slovensko.

Evropská cestovní pojišťovna

Evropská pojišťovna a.s., zkráceně ERV, známá jako Evropská cestovní pojišťovna je jedinou specializovanou cestovní pojišťovnou v České republice, její sídlo je v Praze. Jedná se o pojišťovnu, která je součástí největší světové skupiny pojišťoven.

Patří do rodiny ERGO a Munich Re, což je jedna z vedoucích světových pojišťoven. Již v roce 1907 vznikla první specializovaná cestovní pojišťovna, a to v Budapešti. V roce 1920 došlo v Praze k založení Evropské akciové společnosti pro pojištění nákladů a cestovních zavazadel.

V roce 1947 došlo ke znárodnění Evropské pojišťovny a v roce 1992 dánská pojišťovna Europaeiske Rejseforsikring zakládá společnost Evropské Cestovní pojištění, která už jako licencovaná pojišťovna od roku 1993 navazuje na přerušenou tradici.

V roce 2012 slaví 20 let na trhu a přináší do názvu ERV jako výraz příslušnosti k mezinárodní skupině ERV (Europäische Reiseversicherung).

V roce 2023 ERV Evropská slaví výročí již 31 let a stále je jedinou specializovanou cestovní pojišťovnou na českém trhu.

Cestovní pojištění Generali

Generali cestovní pojištění nabízí cestovní pojištění s krytím do výše až 100 000 000 Kč s nonstop asistenční službou v češtině, což je jistě důležitý bod pro každého, kdo se vydává do ciziny bez dostatečné znalosti cizího jazyka a má obavu, že by se nedomluvil při řešení nějakého problému.

Pojištění platí jak v rámci České republiky, tak i po Evropě a celém světě. V případě sjednání cestovního pojištění pro děti a rodiny nabízí pojišťovna slevu. Na webu pojišťovny si každý může snadno spočítat, na kolik ho cestovní pojištění vyjde pomocí online kalkulačky.

Cestovní pojištění Česká spořitelna

Česká spořitelna cestovní pojištění také nabízí, a to jak svým stálým klientům, tak i těm úplně novým. V případě, kdy má klient již mobilní aplikaci George, může si právě přes mobilní aplikaci zřídit cestovní pojištění během pár minut.

Cestovní pojištění je také možné si sjednat přímo na webu, případně je možné přes web nahlásit i pojistnou událost. Česká spořitelna také nabízí nízkou cenu v případě storna, pokud je nutné zrušit zájezd kvůli covidu.

Cestovní pojištění Česká spořitelna nabízí za určitých podmínek možnost cestovního pojištění pro děti zdarma.

Cestovní pojištění UNIQA

Cestovní pojištění od UNIQA je možné zřídit opravdu za pár korun. Konkrétně se zde člověk může pojistit již za 25 Kč za den, což je krásná cena. UNIQA není možná tak známá jako například Česká spořitelna, přesto je partnerem pro více než 3 000 000 klientů v ČR a SR.

Nabízí mimo jiné cestovní asistenci 24/7, výhodné nabídky pro rodiny i páry. Na webu si každý může snadno najít, co vše lze do pojištění zahrnout a na kolik by případně celé pojištění vyšlo.

Je možné si také zaplatit pojištění za zavazadla a osobní potřeby. Jedná se například o pojištění zavazadel při ztrátě a zpoždění, při ztracení cestovních dokladů, pracovního vybavení a také je možné si připojistit elektronická zařízení.

Pojistit si zavazadla a osobní potřeby je vhodné především v případě pracovní cesty, kdy člověk s sebou často bere i notebook a další potřebnou elektroniku k práci.

Cestovní pojištění AXA

Jedná se o další cestovní pojištění, které lze sjednat během pár minut z pohodlí domova online. Navíc je zde velmi často možnost využít i nemalou slevu. AXA cestovní pojištění sleva 50 % je pravidelná nabídka, která se velmi často opakuje.

S touto slevou pojištění vyjde na pár korun. Je možné si vybírat mezi jednorázovým pojištěním, kdy člověk vyplňuje, že do zahraničí jede jednou za rok, nebo využít možnost pojištění, kdy vyplní, že do zahraničí jezdí víckrát do roka. Může pak vyrazit kamkoliv a kolikrát bude chtít, a to s tím, že každá cesta může trvat až 90 dnů.

AXA cestovní pojištění sleva 50 % lze využít na všechny varianty pojištění. Jedná se konkrétně o tři druhy – Excelent, Komfort a Reference.

Komerční banka cestovní pojištění

Komerční banka nabízí jak cestovní pojištění jednorázové, tak i pojištění ke kartě. Je možné si sjednat pojištění do zahraničí s nonstop asistencí a celou řadou připojištění. Při sjednání online navíc každý klient získá slevu 10 %.

Krytí je až do 5 000 000 Kč, při online sjednání člověk nezíská jen slevu, ale také možnost velmi rychlého vyřízení pojištění. U Komerční banky je sjednání cestovního pojištění online vyřízeno do 2 minut.

Cestovní pojištění Komerční banka také nabízí možnost připojistit zavazadla, odpovědnost za škodu, úraz i storno zájezdu. V případě hospitalizace vše zařídí Komerční banka a celou dobu bude se svým klientem v kontaktu, asistence v češtině 24/7 je u cestovního pojištění od Komerční banky samozřejmostí.

Cestovní pojištění online VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí při uzavření pojištění online slevu 10 %. V případě studentů je možnost využít další slevy, a to dokonce ve výši 20 %.

Při sjednání cestovního pojištění na pobočkách VZP klient získá:

 • 30% slevu pro členy Klubu pevného zdraví
 • 20% slevu pro ostatní pojištěnce VZP
 • 20% slevu pro studenty
 • až 75% slevu na roční rodinný paušál pro opakované pobyty během 1 roku s pobytem v zahraničí do 90 dnů

V případě, že člověk daruje krev a jedná se o tzv. bezpříspěvkové darování krve, může u cestovního pojištění online VZP využít navíc ještě další speciální slevu. VZP nabízí 3 druhy cestovního pojištění – mini, standard a nadstandard.

Cestovní pojištění 211

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR působí na českém trhu od roku 1992 a jedná se o druhou největší zdravotní pojišťovnu u nás. Je zde možné využít cestovní pojištění 211. Protože i při cestách do zahraničí je dobré myslet na to, že se může cokoliv pokazit.

Je proto dobré nezapomínat na pojištění a v případě, že je člověk pojištěný u 211, může se připojistit do zahraničí přímo u své pojišťovny.

Cestovní pojištění je možné sjednat online a celoročně pojišťovna nabízí slevu 20 % na cestovní pojištění v případě rodinné pojistky a 10 % slevu pro skupiny o pěti a více členech

ČSOB cestovní pojištění

Československá obchodní banka (zkráceně ČSOB), která v České republice působí jako univerzální banka a byla založená v roce 1964, také mimo jiné nabízí možnost cestovního pojištění.

Hradí léčebné výlohy spojené s covidem-19, léčebné výlohy jsou až do výše 100 000 000 Kč a nonstop asistence v češtině je samozřejmostí. Pojištění je možné sjednat online, po telefonu i osobně na pobočce.

V případě cestování rodiny, je možné využít slevu na rodinu, která dělá až 50 %. Je možné se pojistit jak na zahraniční cestu, tak i v rámci dovolené po Česku. Dokonce u ČSOB cestovní pojištění je zahrnuté i akutní ošetření zubů.

V případě, že si člověk chce prodloužit dovolenou v zahraničí, případně tam z nějakého důvodu uvázne, není problém pojištění prodloužit. Je možné si také připojistit rizikové sporty, využít pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a pojištění vozidla.

ČPP cestovní pojištění

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí cestovní pojištění s komplexním krytím rizik se slevou 10 %. Je možné si vybrat druhy připojištění podle toho, zda se jedná o letní, nebo zimní dovolenou. Asistenční služba je k dispozici kdykoliv, kdy ji klient potřebuje.

Cestovní pojištění ČPP nabízí možnost výpočtu pojistky online z pohodlí domova. Poté lze vybrat takovou variantu, která je pro klienta nejvýhodnější. Už díky základnímu pojištění je možné si ušetřit starosti za případné storno zájezdu.

ČPP cestovní pojištění také nabízí připojištění mazlíčků. V případě, že dojde k pojistné události, je možné nahlásit škodu online.

Cestovní pojištění Kolumbus

Kooperativa nabízí tzv. jednorázové cestovní pojištění Kolumbus. Toto pojištění již v základu obsahuje pojištění na běžné sporty, zároveň nabízí nepřetržitou pomoct při zpoždění či zrušení letu a dokonce i při zmeškání návazného letu

Pojištění dítěte do věku 6 let je zcela zdarma a cestovní pojištění Kolumbus hradí i náklady na léčení onemocnění covid-19 ve všech státech světa.

Cestovní pojištění pro těhotné

Cestovní pojištění je vždy důležité, v případě těhotenství je o to důležitější. Žena nikdy nemůže vědět, zda v těhotenství nedojde k nějakém nečekaném problémům a nebude potřebovat rychle vyhledat lékařskou pomoc.

Lékařské návštěvy se v zahraničí mohou vyšplhat do neuvěřitelných částek, proto je lepší myslet i v těhotenství na cestovní pojištění tak, aby případně tyto návštěvy uhradila pojišťovna.

V těhotenství je možné se pojistit u většiny pojišťoven až do 10 týdnů před předpokládaným termínem porodu. V případě, že se porod už blíží, celkově se cestování pro těhotné ženy nedoporučuje, a proto ani pojišťovny takové ženy už nepojistí a celé cestovní je případně jen na jejich zodpovědnost.

Cestovní pojištění Slovensko

Cestovní pojištění na Slovensko Češi řeší skoro stejně často jako cestovní pojištění do Chorvatska. Skutečnost, že je Slovensko jedním z našich sousedních států, velmi často Čechy svádí k tomu, aby na Slovensko jeli bez pojištění.

Stejně jako při cestování do jiného státu je nutné nezapomínat, že i zde se lékařská péče může vyšplhat do neuvěřitelných částek, a proto je lepší cestovní pojištění, které často vyjde na pouhých pár korun, sjednat.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang