Einhell

Značky

Einhell Germany AG je německý výrobce nářadí se sídlem v Landau an der Isar. Holdingová společnost Einhell Group je kótována na německé burze cenných papírů Prime Standard.

Einhell se dělí na dva obchodní segmenty: Nářadí a Zahrada a volný čas. Skupina zaměstnává 1800 lidí po celém světě.

Hans Einhell, majitel montážní dílny v Landau an der Isar, požádal v roce 1964 svého synovce Josefa Thannhubera o převzetí podniku.

Dne 2. června 1964 založil Thannhuber společnost Hans Einhell GmbH.

Zpočátku vyráběla společnost Einhell elektrotechniku na zakázku, ale v následujících letech začala sama vyrábět nářadí a zahradní techniku pro domácí použití. Důležitými výrobky byly nabíječky baterií a svářecí nářadí a také zahradní grily.

První dceřinou společností byl další výrobní závod ve Španělsku, který byl založen v roce 1973, a v následujících letech následovaly další dceřiné společnosti v Evropě.

V roce 1994 byl založen výrobní závod v Číně, kde výroba pokračuje dodnes. Výrobky jsou navrhovány a vyvíjeny v sídle společnosti v Německu.

Od počátku 90. let minulého století expandovala společnost Einhell do většiny sousedních evropských zemí zakládáním dalších dceřiných společností.

V roce 2008 byla společnost Hans Einhell AG přejmenována na Einhell Germany AG. Od roku 2019 má skupina 39 dceřiných společností a přibližně 1800 zaměstnanců po celém světě.

Struktura skupiny

Celosvětově působící obchodní společnosti jsou sdruženy pod holdingovou společností Einhell Germany AG se sídlem v Landau an der Isar v Dolním Bavorsku.

39 mezinárodních dceřiných společností se stará o zákazníky a dodavatele ve více než 90 zemích a jejich úkolem je také zajišťovat globální služby.

V Německu a Rakousku je od roku 1995 za servis zodpovědná společnost iSC GmbH se sídlem v Landau an der Isar, která je stoprocentní dceřinou společností s přibližně 140 zaměstnanci.

V mezinárodním měřítku působí společnost iSC GmbH jako servisní centrála skupiny Einhell.

Na jejich webových stránkách mohou zákazníci přímo nakupovat náhradní díly, využívat servisní služby a prohlížet a stahovat uživatelské příručky a další technické informace.

Její sortiment nyní zahrnuje díly pro více než 80 různých značek v segmentech kutilství, zahradního nářadí a topení a klimatizace.

Od roku 2012 je součástí skupiny Einhell také výrobce nástrojů kwb tools. Pro společnost, která prodává mimo jiné také příslušenství k elektrickému nářadí a zahradní technice, byla koupě společnosti kwb strategickým rozhodnutím.

V červenci 2013 se díky akvizici společnosti Ozito, výrobce elektrického nářadí a zahradní techniky, otevřel také asijsko-pacifický hospodářský region.

Podíl společnosti Einhell

V polovině 80. let se ze středně velké rodinné firmy stala mezinárodní společnost s mnoha dceřinými společnostmi. V roce 1987 byla proto skupina reorganizována na Hans Einhell AG a 13. června 1987 byla poprvé uvedena na Frankfurtskou burzu cenných papírů vydáním prioritních akcií.Dnes má společnost 3,8 milionu akcií, které jsou rozděleny na přibližně 2,1 milionu kmenových a 1,7 milionu prioritních akcií. Přibližně 90 % kmenových akcií společnosti vlastní rodina Thannhuberů, zbývající akcie jsou ve volném oběhu. Z důvodu internacionalizace byla společnost Hans Einhell AG v roce 2008 přejmenována na Einhell Germany AG.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang