Fritovací hrnec Moulinex Supralys AKG243

Spotřebiče

Také mezi Vaše nejoblíbenější jídla patří hranolky nebo jiné smažené dobroty? Nebo jen čekáte dětskou návštěvu a víte, že malí jedlíci hranolky prostě zbožňují? Ať tak či onak, rádi bychom Vám představili výborného pomocníka při přípravě smažených pochoutek všeho druhu: fritovací hrnec Moulinex Supralys AKG243.

Fritovací hrnec Moulinex Supralys AKG243 má velmi příjemný a decentní design, takže se jistě bude hodit i do Vaší kuchyně.

Specifikace

Elektrický příkon fritézy je 1900 W, výkon můžete velmi pohodlně nastavit pomocí termostatu. V návodu k použití naleznete typy a rady, jakou teplotu vybrat, abyste dosáhli při fritování co nejlepších výsledků. Samotná fritovací nádoba je vyrobena z aluminia a je ve fritovacím hrnci Moulinex Supralys AKG243 plně integrovaná.

Obsah fritovací nádoby je 2,2 litru, které se dají naplnit olejem či jiným tukem na smažení. Fritovací koš má vnější spouštění, což zabrání tomu, abyste se při vyjímání koše z fritézy popálili o horký olej nebo páry, které při smažení z pokrmů vystupují. Koš můžete naplnit až 1200 g hranolků. Vaši ochranu proti popálení zajišťuje také tlačítko pro automatické otevírání víka levou nebo pravou rukou, aby otvírání bylo co nejjednodušší.

Průběh fritování můžete sledovat přes kontrolní průzor a o stavu přístroje Vás informuje kontrolka. Pro bližší informace navštivte stránku věnovanou fritéze Moulinex Supralys AKG243, kde je ke stažení také návod k obsluze. Případně se podívejte na celou nabídku fritéz značky Moulinex.

Proč pořídit fritézu?

Fritéza je moderní kuchyňský spotřebič, který slouží k přípravě křupavých a chutných smažených jídel. Mnoho lidí si tuto domácí variantu oblíbeného fast foodu pořizuje především z následujících důvodů:

 • Výhodná cena – Fritézy jsou relativně dostupné a lze je pořídit již od pár set korun.
 • Snadná obsluha – Provoz fritézy je velmi jednoduchý, a tak si s ním poradí i začátečníci v kuchyni. Stačí ji zapnout, nalít olej a počkat na zahřátí.
 • Rychlý výsledek – S fritézou se rychle připraví jídlo, takže není nutné trávit hodiny v kuchyni.
 • Křupavost jídla – Díky speciálnímu designu a funkci fritézy se jídlo připravuje ve vysoké teplotě, což vede k vytvoření křupavého a chutného povrchu.
 • Možnost přípravy různých jídel – Fritéza není určena jen pro smažení hranolků, ale lze v ní připravovat i ryby, maso, zeleninu, těstoviny a mnoho dalších pokrmů.
 • Snížení množství použitého oleje – Většina moderních fritéz má speciální nádobu nebo sítko, které pomáhá odkapávat přebytečný olej z hotových jídel a tím snižovat jejich kalorickou hodnotu.
 • Dodává domácnosti profesionální nádech – S fritézou si můžete připravit jídla, která jsou obvykle spojována s kuchyněmi restaurací a fast foodů, a přidat tak svým jídlům na atraktivitě.
 • Šetří čas a energii – V případě, že máte velkou rodinu nebo často hostíte, může být fritéza výrazně ušetřit čas a energii, kterou byste museli vynaložit při přípravě jídla na sporáku.
 • Možnost použití různých druhů oleje – V případě, že chcete připravit zdravější varianty smažených jídel, můžete využít možnosti použít různé druhy olejů s nižším obsahem nasycených mastných kyselin.
 • Lepší kontrola nad výsledkem – S fritézou máte větší kontrolu nad procesem smažení, takže si můžete přizpůsobit dobu a teplotu podle vašich preferencí.
 • Snadná údržba – Většina fritéz je vybavena odnímatelným košem a nádobou, což zjednodušuje čištění a údržbu spotřebiče.
 • Méně páry a nepříjemného zápachu – Oproti smažení na pánvi nebo v hrnci, které může vyprodukovat hodně páry a zápach, fritéza má většinou v sobě integrovaný systém odvodu páry.
 • Možnost připravit jídlo na objednávku – Fritéza je vynikajícím pomocníkem při přípravě jídla na objednávku, například na oslavách, kdy míváte spoustu hostů.
 • Multifunkčnost – Některé fritézy jsou vybaveny i dalšími funkcemi, jako například topinkovačem nebo grilem, díky čemuž si můžete ušetřit místo v kuchyni.
 • Využití i pro vegetariány – Díky možnosti smažení různých druhů zeleniny a těstovin, mohou fritézu využít i vegetariáni pro přípravu rychlých a chutných jídel.

Vzhledem k těmto důvodům je pořízení fritézy pro mnoho lidí výhodné a praktické řešení pro přípravu chutných a křupavých jídel doma. Ať už jste milovníky rychlého občerstvení nebo chcete nabídnout svým blízkým doma kvalitní smažené jídlo, fritéza je investicí, která se vám určitě vrátí.

Ten kdo chce fritovat zdravěji může uvažovat nad horkovzdušnou fritézou.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang