Jak vybrat nejlepší vařič?

Sport a outdoor

Padla na vás výsada vaření i na výletech? Už už jste si myslela, že se toho na chvíli zbavíte a večeři v horách odbydete jen chlebem s paštikou? Kdepak! Takhle by vám to další den moc nešlapalo!

Věci se zmenšují a zlehčují a tak klidně můžete vyrazit do prudkého kopce i s vařičem na zádech. K večeři nebo obědu si tak udělejte nějakou pořádně výživnou baštu a uvidíte, že i ten strmý kopec se rázem promění v pozvolný palouček.

Doufáme, že si stále ještě nepředstavujete ten velký a neskladný vařič s 5 kg bombou k tomu. Na to opravdu zapomeňte, s tou se vážně  nikam dojít nedá! S vařičem Coleman F1 Lite ale ano. Tento špičkový expediční vařič, který vám v batohu zabere minum prostoru a přidá pouhých 87 gramů i s pouzdrem bude nyní nepostradatelnou součástí vaší turistické výbavy.

Jeho výkon 4600W lehce překoná vysoké nadmořské výšky i silný vítr. Na to, že nebudete v náročných podmínkách o hladu se můžete spolehnout. Nejen jeho výkon je ale jeho nejlepší parametr. Velmi dobře si vede i co se úspornosti týče. Na vařiči Coleman F1Lite s kartuší typu 250 uvaříte až 18 litrů vody. Do 3 minut byste měli zvládnout uvařit litr vody, takže než si ráno vyčistíte zuby, můžete už rovnou podávat i horký čaj na zahřátí.

K vařiči Coleman F1Lite můžete vybrat PB kartuše Coleman 500, s obsahem 445 g plynu nebo model Coleman 250 s 220 g plynu. Oba modely mají poměr propan butanu 70 ku 30, což je ideální poměr i pro vaření v zimě či extrémních podmínkách.

Nejlepší vařič

Při výběru nejlepšího vařiče je důležité zvážit několik faktorů, které ovlivní vaše rozhodnutí. Vařič je nepostradatelnou součástí vaší kuchyně a měl by splňovat vaše potřeby.

Jedním z hlavních faktorů, které je třeba zohlednit, je typ vařiče. Existuje několik různých druhů vařičů, které se liší funkcemi a způsobem provozu. Nejběžnějšími typy vařičů jsou plynové, elektrické a indukční.

Plynové vařiče jsou oblíbené pro svou rychlost ohřevu a přesnost teploty. Můžete ručně nastavit plamen podle potřeby a získat tak dokonalé výsledky. Pokud vše jednáte o základním vařiči, budete potřebovat připojení k plynovodu. Pokud tuto možnost nemáte, můžete zvolit plynový vařič se zásobníkem na propan-butan, ale musíte pravidelně kontrolovat stav plynu.

Elektrické vařiče jsou jednodušší na instalaci, protože potřebují pouze elektrické připojení. Mají skvělou stabilitu teploty a mohou mít různé funkce, jako například ovládání teploty nebo různé varné zóny. Elektrický vařič je také snadný na udržování a čištění.

Indukční vařiče jsou moderním řešením, které využívá magnetické pole pro ohřev nádobí. Tento typ vařiče je rychlejší, úspornější a bezpečnější než plynové a elektrické vařiče. Navíc povrch vařiče zůstává studený, což usnadňuje čištění. Při výběru indukčního vařiče je však třeba mít na paměti, že vyžaduje speciální indukční nádobí.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je počet vařících zón. Vařiče se obvykle liší v počtu zón, které umožňují vaření současně. Pokud máte větší rodinu nebo často vaříte pro více lidí, je vhodné zvolit vařič s více zónami. To vám umožní připravit více jídel najednou.

Další důležitým faktorem je velikost vařící plochy. Zde je důležité zohlednit dostupný prostor v kuchyni a vaše potřeby. Vařiče se liší v různých velikostech, od menších variant, které se hodí pro menší kuchyně, až po větší varianty se širší vařící plochou. Zvolte takový vařič, který se vejde do vaší kuchyně a bude vyhovovat vašemu vaření.

Při výběru nejlepšího vařiče je samozřejmě důležitá také cena. Rozpočet je důležitým faktorem při rozhodování o koupi vařiče. Existují různé cenové kategorie vařičů, od levnějších modelů po vyšší segmenty s pokročilými funkcemi. Je důležité najít rovnováhu mezi kvalitou, funkcemi a cenou. Porovnejte různé značky a modely vařičů, čtěte recenze a srovnávejte jejich vlastnosti a cenu.

Posledním faktorem, který stojí za zvážení, jsou doplňkové funkce vařiče. Některé vařiče mají například vestavěnou troubu, grilovací plochu nebo výsuvnou digestoř. Tyto funkce mohou být užitečné pro zvýšení vařečských možností a usnadnění přípravy jídel.

Protože nákup vařiče je dlouhodobým investicí, je důležité provést důkladné research a zvážit všechny potřeby a preference. Mějte na paměti, že každá domácnost je jiná, a což platí pro jednu rodinu, nemusí být ideální pro jinou. Proto je nejlepší vybrat si vařič, který nejlépe odpovídá vašim specifickým potřebám a preferencím.

Udělejte si seznam priorit a požadavků a porovnejte různé možnosti na trhu. Zvažte typ vařiče, počet vařících zón, velikost vařící plochy, doplňkové funkce a samozřejmě i cenový rozpočet. Důkladný výzkum vám pomůže najít nejlepší vařič, který vám poskytne pohodlné a efektivní vaření po dlouhou dobu.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang