Tip na to, jak získat maximum vitamínů s minimem námahy

Spotřebiče

Jste milovníkem čehokoliv ovocného a rádi si hlídáte přísun vitamínů? Takovou vitamínovou bombou jsou různé ovocné šťávy. Nemáme na mysli ty kupované v obchodě, co mnohdy kolem vitamínů jen prošly. Myslíme opravdu čerstvé a poctivé ovocné šťávy, které si lze nyní jednoduše a pohodlně vyrobit přímo doma.

Co je k tomu potřeba? Hodně ovoce, které máte rádi a odšťavňovač Philips HR 1861. A proč zrovna tento model? Jeho velkou předností je především mimořádně velká plnící hubice. Bez problémů se do ni vejde například celé jablko. Vy jste tak ušetřeni zbytečného a zdlouhavého krájení na malé kousky, při kterém skončí více šťávy na prkénku než ve skleničce.

Dostatečně velká je i kapacita nádoby na dužninu, jež bez problému pojme až 2 litry dužniny. Džbán na šťávu má kapacitu 1,5 litru. Díky tomuto získáte více šťávy najednou a  ani kapka té dobroty nepřijde nazmar!

Pro zpracování různých druhů ovoce a zeleniny nabízí odšťavňovač Philips HR 1861 více rychlostí. Kvalitně tak vymačkáte jak tvrdé, tak i měkké druhy. Odšťavňovač navíc může dosáhnout výkonu až 700W, se kterým bude šťáva vymačkaná během okamžiku.

Odšťavňovač Philips HR 1861 v provedení z anodizovaného hliníku a mikrosítkem z nerezové oceli Vám navíc v kuchyni nadělá i parádu. Kartáčovaný hliník, ve spojení s černými prvky totiž vypadá opravdu velmi elegantně.

Takové vzezření mu hlavně nekazí povalující se šňůra všude kolem, odšťavňovač je totiž vybaven úložným prostorem pro šňůru. Velmi příjemnou zprávou pro Vás jistě bude, že všechny části lze mýt v myčce! S tímto odšťavňovačem značky Philips Vám opravdu již nic nebrání vychutnat si vitamíny do poslední kapky!

Nejdůležitější vitaminy

Vitaminy jsou velmi důležité látky, které tělo potřebuje pro správné fungování. Tato organická mikroživina se nachází v potravinách a je nezbytná pro udržení zdraví a dobrého stavu organismu.

Existuje celá řada vitamínů, ale někteří jsou považováni za nejdůležitější. Mezi ně patří vitaminy A, C, D, E, K a skupina vitamínů B.

Vitamin A je známý pro svůj význam pro správné fungování zraku. Je to antioxidant, který chrání oči před volnými radikály. Vitamin A také podporuje zdravou kůži a podílí se na tvorbě červených krvinek.

Vitamin C je znám svou schopností posilovat imunitní systém. Tato látka zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím a také pomáhá při hojení ran a tvorbě kolagenu, který je zásadní pro zdravou pokožku, kosti a klouby.

Dalším důležitým vitamínem je vitamin D. Tento vitamin je podporou zdravých kostí, protože je klíčový pro vstřebávání vápníku a fosforu do organismu. Vitamin D také přispívá k normální funkci svalů a imunitního systému.

Vitamin E je známý pro své silné antioxidační účinky. Chrání buňky před poškozením volnými radikály a podporuje zdraví kůže. Vitamin E také pomáhá udržovat zdravé srdce a cévy. Pro účinnou očistu střev jsou vhodné produkty Herboxa – recenze hovoří v jejich prospěch.

Vitamin K je důležitý pro srážení krve. Pomáhá při tvorbě krevních sražek, které jsou nezbytné pro zastavení krvácení. Vitamin K také podporuje zdravou kostní tkáň a je účinným lékem při ředění krve.

Skupina vitamínů B je tvořena několika vitamíny, které mají různé funkce v těle. Patří sem vitaminy B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6 (pyridoxin), B7 (biotin), B9 (kyselina listová) a B12 (kobalamin). Tyto vitamíny se podílejí na mnoha metabolických procesech v těle a jsou nezbytné pro správnou funkci nervového systému, buněčného růstu a tvorby energie.

Je důležité dodržovat vyváženou stravu, která zahrnuje širokou škálu potravin obsahujících tyto důležité vitaminy. Pokud je obtížné získat potřebné množství vitamínů pouze prostřednictvím stravy, je možné užít také doplňky stravy. Je však důležité dodržovat doporučené dávkování a konzultovat jejich užívání s lékařem.

Současně je také vhodné předem prostudovat účinky a složení jednotlivých doplňků a zda jsou jejich účinky pravdivé. Příkladem tak mohou být Golden Tree Active Move recenze.

Vitaminy jsou nezbytné pro udržení zdraví a dobrého stavu organismu. Důležité vitamíny jako A, C, D, E, K a skupina vitamínů B podporují dobrou funkci imunitního systému, kostí, svalů, kůže a mnoho dalších procesů v těle. Je proto důležité zajistit si dostatečný příjem těchto vitamínů prostřednictvím vyvážené stravy a v případě potřeby užívat doplňky stravy.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang