Přestat kouřit nikdy nebylo tak snadné. Kašlající popelník odradí každého kuřáka

Domácnost a nábytek

Kašlající popelník není na kouř zvyklý, ba dokonce mu kouř velice vadí, a tak proto, když ucítí kouř, začne odporně kašlat a chrchlat. Jak stylově připomenout někomu v domácnosti, že kouřením si ničí zdraví, nehledě na to, že tím obtěžuje další členy rodiny, což je dosti bezohledné?

Pokud si kuřák až doteď neuvědomil, jak kouření dokáže ničit zdraví, po pár dnech mu tuberkulózní kašlání bude připadat tak nechutné, že bude chtít s kouřením přestat. Tímto originálním dárkem lze pomoci s odvykací kůrou sobě i svým blízkým.

„Kašlající popelník“ je zábavný název pro speciální druh popelníku, který má mechanizmus imitující kašel. Když do tohoto popelníku zahodíte popel nebo cigaretový nedopalek, popelník „kašle“ tím, že vytvoří oblak kouře, který vypadá, jako by to byl skutečný kašel.

Obvykle je to jen vizuální efekt, který je dosažen díky jednoduchému mechanismu uvnitř popelníku. Mechanismus zahrnuje malý zásobník pro vodu nebo umělý kouř, který je nasměrován směrem ven, když do popelníku vložíte popel, nedopalek nebo hořící cigaretové papírky. Tím se vytvoří dojem, že popelník „kašle“ kouřem.

Tento druh popelníku bývá často používán jako zábavná atrakce nebo kuriozita na různých místech, jako jsou bary, restaurace nebo zábavní zařízení. Tato koncepce může sloužit jako vtipný způsob, jak upozornit kuřáky na škodlivost kouření.

Kašlající popelník má stejně jako klasický popelník 4 drážky na odkládání cigaret, kdy každá z nich je vybavena speciálním pohybovým čidlem, které reaguje na vložení cigarety a spouští tak kašlající zvuk z vestavěného reproduktoru. Ke zprovoznění kašlajícího popelníku jsou zapotřebí 2 AA tužkové baterie, které jsou součástí balení.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang