Kombinované kávovary

Spotřebiče

Jste milovníci kávy a rádi si ji dopřáváte v nejrůznějších podobách? Neumíte začít den bez šálku kávy nebo si ji prostě jen občas rádi dáte? Pro jednoduchou a rychlou přípravu kávy jsou tu právě kombinované kávovary.

K čemu kombinované kávovary slouží?

Tyto modely kombinují překapávač s kávovarem. Slouží tedy nejen pro přípravu chutného espressa či cappuccina, ale i překapávané kávy a kávy z ječmenné náhražky. Kombinované kávovary jsou větší než nekombinované, ale pokud máte v kuchyni místo pro tohoto kuchyňského pomocníka, není o čem přemýšlet. Tyto přístroje jsou totiž konstruovány zejména pro použití v domácnostech a nejsou vhodné pro provoz v gastronomii.

Kombinované kávovary a jejich funkce

Funkce kávovarů jsou velmi rozmanité. Mezi nejdůležitější funkce, kterými kombinované kávovary disponují, můžeme zařadit například nahřívání šálků, odnímatelný zásobník vody, trysky na páru, automatické odvodnění topného bloku a podobně. Mezi základní příslušenství by měl patřit držák na sítka a šálky, konvice, měrka vody a držák filtru pro servírování kdykoli. Konvice jsou většinou skleněné a jejich výhodou je, že jsou vhodné i do mikrovlnné trouby.

Pro přípravu espressa kombinované kávovary mají samonapouštěcí systém, speciální funkci pro hustou pěnu na kávě či držák na polštářky s porcovanou kávou. Pokud máte rádi překapávanou kávu, jistě oceníte přepínač aroma pro výběr kávy od slabé po silnou, zařízení zabraňující odkapávání nebo nahřívací plotýnku pro konvici, která udržuje kávu horkou. Při přípravě cappuccina kombinované kávovary perfektně promísí mléko, páru a vzduch a vytvoří tak skvělý nápoj.

Moderní kombinované kávovary mají nejen elegantní design, takže budou ozdobou vaší kuchyně, ale také užitečné funkce, s kterými si budete přípravu kávy užívat.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang