Malé nebankovní půjčky – do 1000 Kč i více

Půjčky

Malé nebankovní půjčky obvykle ve výši několika set nebo několika tisíc korun mohou poskytnout finanční úlevu v případě neočekávaných výdajů. Kdo potřebuje půjčit třeba jen pět set nebo tisíc korun, může zkusit malé nebankovní půjčky. Pomohou vyřešit nečekané situace, jako je oprava auta či nákup nové pračky.

Malé nebankovní půjčky se rychle staly velmi oblíbeným produktem. Není příliš složité je získat a žadatel může mít peníze na účtu nebo v hotovosti ještě ten samý den. Kdo může o malé nebankovní půjčky žádat? Jaké subjekty poskytují malé půjčky? Je reálné získat malou půjčku bez registru?

Co je malá nebankovní půjčka

Malá nebankovní půjčka je obvykle půjčka do 10 000 Kč sjednaná u nebankovního poskytovatele. Podmínky malé půjčky se velmi liší, častá je krátká doba splatnosti a vyšší úroky, než je tomu v bankovním sektoru.

Úroková sazba plus případné poplatky, které si věřitel účtuje, se také liší. Úroková sazba se pohybuje od přibližně 6 % do 36 %, přičemž nejnižší sazby jsou nabízeny dlužníkům se silnou bonitou. Naopak klienti s horší bonitou, lidé s exekucí či lidé v insolvenci budou mít podmínky mnohem přísnější.

Malá půjčka bez registru pro dlužníky s negativním záznamem v registru dlužníků je rovněž dražší než malé půjčky pro klienty s dobrou bonitou, pravidelným příjmem a pozitivními záznamy v registrech.

Malá půjčka – výhody

Malé nebankovní půjčky mají své výhody i nevýhody. K největším výhodám patří tyto:

 • rychlé financování – mnoho věřitelů může malou půjčku financovat v den schválení nebo následující den
 • paušální částka – finanční prostředky z malé půjčky získá klinet najednou po schválení, nemusí pamatovat na žádný úvěrový limit ani na dobu čerpání
 • pevné splátky – malé půjčky mají fixní úrokové sazby, díky nimž je měsíční splátka stejná po celou dobu trvání půjčky
 • žádné zajištění – většina malých půjček je nezajištěná, takže k půjčce není vyžadována zástava (například dům nebo auto)
 • vysoká schvalovatelnost – malé nebankovní půjčky jsou dostupné takřka pro každého

Malé půjčky jsou navíc velmi snadno a rychle vyřízeny. Většina nebankovních poskytovatelů upřednosťňuje vyřízení online z pohodlí domova pomocí jednoduchého formuláře. Překážkou však není ani osobní vyřízení malé půjčky či peníze v hotovosti až do domu klienta.

Malá půjčka – nevýhody

K největším nevýhodám malých nebankovních půjček patří tyto:

 • vysoké úrokové sazby – sazby malých půjček mohou být ve srovnání s jinými možnostmi půjček vysoké, zejména pro dlužníky se špatnou bonitou, bankovní půjčky jsou zpravidla výhodnější
 • krátká doba splatnosti – malé půjčky na částky v hodnotách stovek a nižších tisíců korun obvykle vyžadují velmi rychlé splacení v horizontu několika málo týdnů
 • poplatky za poskytnutí půjčky – někteří věřitelé si účtují poplatek za poskytnutí půjčky ve výši 1 % až 10 % z částky půjčky
 • riziko podvodné společnosti – mezi nebankovními poskytovateli se pohybují i lichváři a predátorské společnosti, které poskytují malé půjčky s extrémně nevýhodnými podmínkami

Před podepsáním smlouvy o malé nebankovní půjčce je vhodné poskytovatele prověřit a přečíst si recenze. Pokud recenze chybí nebo jsou převážně negativní, je lepší najít jinou společnost s lepším jménem.

Malá půjčka za SMS

Každý zkrátka a dobře potřebuje někdy finanční injekci, kterou lze získat třeba právě pomocí nebankovních institucí, jako je Ferratum, Home Credit nebo Provident Financial.

Tyto půjčky, které nabízí například Ferratum, jsou často poskytovány jako SMS půjčky. Pomocí jediné krátké textové zprávy se žadatel dostane k potřebné částce dřív, než by kdy čekal.

Nejdříve je potřeba se pro malou SMS půjčku zaregistrovat a vyplnit několik nezbytných osobních údajů a pak už je půjčování drobných částek velmi jednoduché. Stačí k tomu jen telefon a bankovní účet, na který věřitel malou půjčku pošle.

Malá půjčky ihned na účet

Malé půjčky ihned na účet znamenají obdržení financí do 24 hodin. Tyto malé půjčky mají řadu předností. Jsou velice rychlé, protože se u nich nenahlíží do bankovního registru. Stačí zavolat vybranému poskytovateli půjčky nebo vyplnit online formulář na webu věřitele a jednoduše získat krátkodobé půjčky online.

Pravděpodobně budou peníze převedeny na bankovní účet nebo se u žadatele zastaví obchodník s penězi ještě ten samý den. Tyto malé půjčky ihned na účet jsou vyřízeny většinou do 24 hodin.

Malé půjčky ihned na účet do 24 hodin lze využít na cokoliv. Je však potřeba si pečlivě přečíst podmínky poskytnutí půjčky a porovnat nabídky více poskytovatelů. Vybere si opravdu každý. S výběrem nejvhodnějšího poskytovatele malé půjčky pomohou internetové srovnávače nebankovních společností.

Malé nebankovní půjčky – parametry

Už z názvu vyplývá, že u tohoto typu nebankovních půjček si lze půjčit jen nižší obnos v řádech stovek až tisíců korun. Pro malé nebankovní půjčky je také typická krátká doba splatnosti. Tyto půjčky proto často fungují jako půjčky před výplatou. Jedná se rovněž o jednu z nejvyužívanějších forem půjček na mateřské dovolené.

Dalším znakem malých nebankovních půjček je, že poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků a nezkoumá bonitu žadatele. To je samozřejmě dobré pro každého, kdo má za sebou finanční problémy a klasická banka mu z těchto důvodů nepůjčí.

Ovšem na druhou stranu mají malé nebankovní půjčky vyšší úroky a poplatky. Rovněž tak sankce za nesplácení nejsou zrovna zanedbatelné.

Malá půjčka bez registru

Půjčky bez kontroly registru dlužníků zajímají všechny zájemce o půjčku, kteří mají v registru dlužníků negativní záznam. V takovém případě je totiž problém získat i malou půjčku v bankovní instituci.

Řada nebankovních společností však naopak malé půjčky bez registru nabízejí a vycházejí tak vstříc i klientům s horší bonitou. Tyto malé půjčky bez registru jsou pro věřitele poměrně riskantní a proto mají dost vysoké úroky a poplatky. Věřitelé tak kompenzují svá rizika.

Malé půjčky zdarma

V případě malých nebankovních půjček se dá často setkat s tzv. malou nebankovní půjčkou zdarma. Nebankovní poskytovatelé tak často lákají nové klienty. První půjčka zdarma znamená, že klient splatí jen půjčenou částku a nemusí platit úroky ani žádné poplatky. Toto privilegium platí jen pro zcela nové klienty a pouze pro první půjčku u daného poskytovatele.

Aby byla první malá půjčka skutečně zdarma, musí klient samozřejmě dodržet veškeré podmínky a především splatit půjčenou částku včas. Při prodlení jsou naopak účtovány velmi vysoké poplatky.

Půjčka do 10 000 Kč

Nejběžnější limit malé půjčky je částka do 10 000 Kč. Při zadání hesla „půjčka do 10 000“ do internetového vyhledávače se objeví řada nabídek z bankovního i nebankovního sektoru.

Pokud žadatel dosáhne na půjčku u klasické banky, bude mít jistě výhodnější podmínky, než v případě nebankovního poskytovatele. V případě, že banka půjčku do 10 000 Kč neschválí, nezbývá než využít nebankovní sektor.

Pozor na malé půjčky od podvodníků

Jak rozpoznat predátorskou malou půjčku? Malá půjčka od predátorského věřitele může klienta poškodit a v nejhorším případě ho dožene až do dluhové pasti. Při hledání malé nebankovní půjčky je třeba dát pozor na tyto varovné signály:

 • vysoké úrokové sazby – někteří poskytovatelé půjček s vysokým úrokem si mohou účtovat trojciferné úrokové sazby nebo vysoké poplatky, které ztěžují splácení půjčky
 • velmi krátká doba splatnosti – například půjčka do další výplaty vyžaduje rychlé splacení celé částky a dlužník se tak často dostane do situace, kdy si musí vzít další půjčku
 • velmi dlouhá doba splatnosti – někteří věřitelé prodlužují dobu splácení na delší dobu, než je potřeba, aby vydělali více peněz na úrocích, mimořádně dlouhá doba splácení, a to i u malé půjčky, může způsobit, že na úrocích zaplatí klient více než 50 % půjčené částky
 • nulové prověřování úvěruschopnosti – věřitele buď nezajímá, zda je dlužník schopen splácet, nebo sází na to, že splácet nedokáže, což povede k tomu, že si na splacení první půjčky půjčí další peníze

Nebezpečné je také netransparentní vystupování a zatajování důležitých informací a parametrů půjčky. Smlouva o půjčce musí být jasná a srozumitelná, vše musí být dobře čitelné. Pokud se ve smlouvě objevují části textu psané drobným písmem, měl by klient okamžitě zbystřit a dát si velký pozor.

Každý nebankovní poskytovatel velkých i malých půjček musí disponovat licencí od České národní banky. Licence ČNB dává záruku, že se jedná o důvěryhodnou společnost, která jedná v rámci zákonů České republiky.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang