Mlýnky na kávu

Spotřebiče

Ať už si rádi dáte domácí espresso nebo dobrou tureckou kávu, jistě nám dáte za pravdu, že nejlepší je z čerstvě umleté kávy. Nabídka elektrických kávomlýnků je dnes již bohatá a tak nemusíte pracně mlít kávu ručně. Všeobecně platí, že nejvíce chuť kávy ovlivní její kvalita, způsob skladování a potom navazující způsob mletí.

Pro milovníky kávy je tu další skvělý pomocník do každé kuchyně. Nabízíme mlýnky na kávu od výrobců Ariete-Scarlett, BOSCH, ETA, Fagor, Krups či Singer. S těmito úžasnými mlýnky na kávu budete mít možnost si v teple svého domova namlít zcela čerstvou kávu, což jistě nenechá vaše čichové, ale ani chuťové buňky v klidu. Celým bytem linoucí se skvělá vůně namletých kávových zrnek – není to nádherná představa?

Jak mlýnky na kávu pracují?

Obsluha mlýnků a jejich následná údržba není nic složitého. Kupujete si kávová zrnka v obchodě a melete je na tamějších mlýncích? Připadá vám to nehygienické a nepohodlné? Pak je tu pro vás jedinečná možnost koupit si mlýnek na kávu domů. Mlýnky na kávu vám dopřejí čerstvou kávu kdykoli si budete přát, přičemž od lahodné chutě, rozpouštějící se na chuťových pohárcích, vás bude dělit jen pár chvil.

Stačí vzít sáček s kávovými zrnky, nasypat do mlýnku na kávu a namlít si ji dle vlastní chuti a nálady. Mlýnky na kávu umožňují volit sílu mletí podle druhu kávy. Pokud například milujete espresso, mletí by mělo být jemnější než u překapávané kávy. A co když se vám bude zdát káva moc hořká? Stačí jen přidat hruběji mletou kávu a opět získáte výraznější chuť.

Kávomlýnek pro Vaši oblíbenou kávu

Proto je dobré, pokud si chcete vychutnat opravdu dobrou kávu, umlít si ji sami. Nejlepší je umlít kávu vždy těsně před jejím vařením. Výrobci, kteří kávomlýnky vyrábějí, dokonce doporučují zrnka kávy skladovat v lednici v uzavřené nádobě, aby neztratila svoje aroma. Pokud od kávy očekáváte výraznější aroma, je dobré ji namlít najemno.

Jak kávomlýnkem kávu umlít

Pokud se Vám bude káva zdát příliš hořká, je lepší umlít ji více nahrubo, případně jemnou a hrubší kávu smíchat. Správné umletí zajistí mlecí čepele nejčastěji z nerezové oceli nebo malé mlýnské kameny. Každý kávomlýnek má možnost nastavení jemnosti mletí, která je nejčastěji třístupňová, ale může být vyšší. Teď už víte o mletí kávy skoro všechno, takže už zbývá jen se rozhodnout pro ten správný kávomlýnek.

Jaké funkce mlýnky na kávu mají?

Nejen, že jsou mlýnky na kávu jednoduše obsluhovatelné a omyvatelné, ale mohou vás překvapit i dalšími zajímavými funkcemi. Mnoho mlýnků je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli a pracují velmi potichu. Nemusíte se tedy bát, že vzbudíte děti, když si budete ráno nebo večer chtít dopřád chvíli klidu u kávy.

Mlýnky na kávu by měly být vybaveny systémem na ochranu proti přepálení zrn, nastavením jemnosti mletí, nastavením množství kávy či zásobníkem na kávová zrna. Samozřejmostí by měla být pojistka proti přetížení. Kávu je možno skladovat v násypce a to bez újmy na kvalitě. Hotovou kávu můžete slastně pozorovat ve velké průhledné nádobě s ochranným víčkem, kam káva stéká a jen čeká až k ní přivoníte. Neváhejte a zpříjemněte si vaše dny kávou, s mlýnky na kávu to bude hračka.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang