Myčky na nádobí

Spotřebiče

Proč mýt nádobí ve dřezu, když Vám myčka ušetří nejen ruce a čas, ale také spotřebu vody? Věděli jste, že při ručním mytí proteče dřezem 5x více vody než myčkou? Při mytí nádobí v myčce ušetříte 2x více energií a celkem 25 dní, které byste strávili u dřezu v kuchyni. Myčka není jenom něčím navíc, myčka je velký a úsporný pomocník pro Vaši kuchyň.

Jak širokou myčku si vybrat?

Myčky nádobí se v dnešní době standardně objevují ve dvou šířích, a to myčky 45 cm a myčky 60 cm. Zde musíte zapřemýšlet, jestli máte dostatečné místo pro Vaši novou myčku, či jestli pro Vaši rodinu stačí menší myčka, nebo užijete myčku velkou. Nebojte se větších myček, v dnešní době má většina z nich tzv. poloviční náplň a můžete tedy mýt nádobí jen v půlce myčky.

Vestavba nebo volně stojící myčka?

Když už víte, jak širokou myčku vybrat, nastává druhé rozhodování – vestavba či volně stojící myčky. U moderních kuchyní převládají myčky plně integrované, tedy vestavná myčka, která má na přední straně desku v barvě či vzhledu Vaší kuchyně a tak nenarušuje vzhled a jednotnost. Vestavné myčky se vyrábějí také s panelem, díky kterému máte přehled o tom, co Vaše myčka dělá, ale i přesto převážná část přední části myčky je ve vzhledu kuchyně. Volně stojící myčky se poté nabízejí v barevném či nerez provedení. Mezi běžné barvy patří bílá a stříbrná.

Umístění volně stojící myčky

Jestli jste se rozhodli pro volně stojící myčku, určitě začnete přemýšlet, kam myčku umístit. Výška myčky je standardně 85 cm – je vaše linka stejně vysoká? Nebojte se, většina volně stojících myček, ať už 45 cm či 60 cm, se dá tzv. podstavit, tedy odšroubujete horní víko myčky a rázem má myčka výšku 82 cm a to většinou pro umístění pod Vaši kuchyňskou linku stačí.

Spotřeba vody a energií

U kvalitních myček se spotřeba vody pohybuje mezi 13 – 15 litry na jedno umytí. U top myček nejlepší třídy dokonce stačí k jednomu umytí nádobí jen 9 litrů! Spotřeba elektrické energie se pohybuje okolo 1,1 kWh na jedno mytí. S rostoucí třídou klesá spotřeba myček až na hodnoty mezi 0,8 až 1,05 kWh.

Hlučnost myčky?

V dnešní moderní době je dalším důležitým specifikem myček jejich hlučnost. Často jsou myčky umístěny v kuchyňských koutech, které těsně sousedí s obývacím pokojem a určitě by nebylo příjemné, aby Vaše myčka rušila poslech televize či váš rozhovor. V dnešní době se hlučnost myček běžně pohybuje pod 50dB. U lepších myček se pohybuje pod 45dB.

Ostatní myčky

V naší nabídce nenajdete jenom myčky standardní, ale také speciální stolní myčky, které díky malým rozměrům můžete umístit kamkoliv. Pro více náročné uživatele máme v nabídce také tzv. trojkombinace, tedy myčka, sporák a trouba v jednom.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang