Pikniková sada – oběd v přírodě

Sport a outdoor

Pikniky jsou jednou z nejzákladnějších a přitom nejpříjemnějších forem společného stravování a odpočinku. Jsou to chvíle, kdy lze uniknout každodennímu shonu a zapomenout na starosti. Aby byl piknik co nejlepší, hodí se pikniková sada.

Sametově zelený pařez, šumění listů ve větvích nad hlavou, vůně čerstvé trávy a kolem rozložená pikniková deka s lahodnými pokrmy. Pikniky jsou jednou z nejpříjemnějších a nejrelaxačnějších aktivit, které lze podniknout v přírodě.

Jsou to chvíle, kdy můžete uniknout rušnému městskému životu a spojit se s přírodou, rodinou a přáteli. V tomto článku se podíváme na to, co dělá pikniky tak zvláštními, jak si je správně připravit a na co nezapomenout.

Proč pikniky?

Pikniky mají něco magického, co oslovuje lidi všech věkových kategorií. Nabízejí vám možnost:

 • Spojení s přírodou: Venku v přírodě se můžete odpojit od každodenního stresu a relaxovat v krásném prostředí.
 • Rodinné a přátelské setkání: Pikniky jsou skvělou příležitostí ke sdílení času s rodinou a přáteli. Mohou posílit vztahy a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky.
 • Lásku k jídlu: Jídlo na pikniku je jedním z hlavních lákadel. Od chleba s máslem až po dobové pikantní speciality, pikniková jídla jsou vždy chutná.
 • Relaxace a rekreační aktivity: Kromě jídla se na pikniku můžete věnovat různým venkovním aktivitám, jako jsou míčové hry, frisbee, nebo jednoduchý odpočinek a čtení knihy.

Příprava pikniku

Příprava pikniku může být zábavnou částí celého zážitku. Zde je několik tipů, jak si piknik správně připravit:

 • Vyberte si vhodné místo: Zvolte místo, které je pro piknik ideální. To může být městský park, pláž, lesní clearning nebo prostě zahrada.
 • Připravte piknikový koš nebo tašku: Zajistěte, aby měl piknikový koš nebo tašku, kde budete skladovat jídlo a nádobí. Mohou to být tradiční koše nebo moderní chladící tašky.
 • Jídlo a nápoje: Největší pozornost by měla být věnována výběru jídla. Zkuste variaci na tradiční sendviče, jako jsou bagety s různými náplněmi, ovocné saláty, pečené dobroty, a samozřejmě dezerty! Nesmíte zapomenout na nápoje, především na vodu, nebo oblíbený piknikový nápoj.
 • Příslušenství: Připravte si nádobí, příbory, sklenice, piknikové ubrusy, piknikové koberce, koše na odpadky a další vybavení.
 • Aktivity: Rozhodněte se, jaké aktivity budete na pikniku provádět. Můžete vzít míč, badmintonové rakety, nebo si připravit karty nebo deskové hry.

Vybavení na piknik

Na pikniku je důležité mít správné vybavení, aby byl váš výlet pohodlný a zábavný. Zde je seznam některých nejzákladnějších věcí, které budete potřebovat pro úspěšný piknik:

 1. Piknikový koš nebo taška: Piknikový koš nebo chladící taška je nezbytný pro přepravu jídla a nápojů. Existují různé velikosti a styly, takže si vyberte ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
 2. Piknikový ubrus a deka: Kvalitní piknikový ubrus a deka poskytují pohodlné místo k sezení a stolování. Měly by být odolné vůči vlhkosti a snadno se čistit.
 3. Jídlo a nápoje: Připravte si piknikový menu podle svých preferencí. Zkuste variaci na tradiční sendviče, čerstvé ovoce, zeleninové tyčinky, sýry, dezerty a piknikové nápoje, jako je limonáda nebo ledový čaj. Nezapomeňte na termosku s horkým nápojem, pokud máte v plánu piknik v chladnějším počasí.
 4. Nádobí a příbory: Zajistěte si plastové nebo papírové talíře, kelímky, příbory a sklenice, abyste měli všechno potřebné pro podávání jídla a pití. Pokud chcete být ekologičtí, můžete si přinést opakovaně použitelné nádobí a příbory.
 5. Ostrý nůž a otvírák na lahve: Ostrý nůž vám pomůže s krájením sýrů a chleba, zatímco otvírák na lahve je užitečný pro otevírání nápojů.
 6. Piknikové hrátky: Pokud máte děti nebo chcete na pikniku zábavu, vezměte si míč, frisbee, hry na hodu kruhů nebo karty.
 7. Izolační box nebo termoska: Pokud na pikniku máte horké nebo studené pokrmy, izolační box nebo chladící taška pomůžou udržet správnou teplotu.
 8. Repelent proti hmyzu: Pokud budete piknikovat v oblastech, kde je mnoho komárů nebo hmyzu, repelent vám poskytne ochranu před nepříjemnými bodnutími.
 9. Taška na odpadky: Buďte ohleduplní k životnímu prostředí a vezměte si tašku na odpadky, do které budete ukládat použité ubrusy, kelímky a další odpadky. Nezapomeňte na recyklaci, pokud je k dispozici.

Toto je základní seznam vybavení na piknik, které vám pomůže udělat z vašeho výletu do přírody příjemný a pohodlný zážitek. Přizpůsobte si ho podle svých potřeb a preferencí a nezapomeňte si užít relaxační chvíle na čerstvém vzduchu s rodinou nebo přáteli.

Pikniková sada

Pikniková sada, také známá jako piknikový koš, je speciální taška nebo koš, které jsou navrženy pro přenos a uskladnění potravin, nádobí a dalšího vybavení potřebného pro piknik. Tato sada obvykle obsahuje veškeré vybavení, které potřebujete pro piknikový zážitek, včetně talířů, příborů, sklenic, ubrusů a dalšího vybavení.

Piknikové sady jsou k dispozici v různých stylech, velikostech a provedeních, což vám umožňuje vybrat si takovou, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a vkusu. Některé piknikové sady jsou tradiční koše vyrobené z proutí nebo dřeva, zatímco jiné jsou moderní chladící tašky s termálním izolačním materiálem.

Základní výbava v piknikové sadě může zahrnovat:

 1. Talíře: Obvykle jsou vyrobeny z plastu nebo porcelánu a jsou dostatečně odolné pro podávání jídla na pikniku.
 2. Příbory: Zahrnují vidličky, nože, lžíce a stolní nože. Mohou být plastové, kovové nebo nerezové, v závislosti na typu sady.
 3. Sklenice: Sklenice na víno, šampaňské nebo nealkoholické nápoje jsou běžnou součástí piknikové sady.
 4. Ubrysy: Piknikový ubrus nebo prostěradlo poskytuje pohodlné místo k sezení a stolování na zemi.
 5. Ostrý nůž a otvírák na lahve: Ostrý nůž vám pomůže s krájením sýrů a chleba, zatímco otvírák na lahve je užitečný pro otevírání nápojů.
 6. Chladící taška nebo izolační box: Uchovává jídlo a nápoje v optimální teplotě, zejména v horkých dnech.
 7. Sedací podložka: Poskytuje pohodlné místo k sezení na zemi a ochranu před vlhkostí.
 8. Další vybavení: Některé piknikové sady mohou obsahovat další vybavení, jako jsou solnička a pepřenka, tácky, kelímky, prkénka na krájení, termosky na nápoje a víno, a další.

Pikniková sada usnadní organizaci a přenos vybavení na piknik a zároveň vám zajistí, že nezapomenete na žádnou důležitou věc. Vyberte si takovou sadu, která odpovídá velikosti vaší skupiny a typu pikniku, který máte v plánu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang