Přitopit si v zimě díky olejovým radiátorům

Domácnost a nábytek

Máte rádi teplo a zlobí topení? Jak se říká, všude teplo, doma nejlíp. Každý se cítí v teple a pohodlí domova nejlépe, tak proč si nepřitopit. Je třeba myslet na nejhorší a pořádně se vybavit.

Možností, jak vyhřát prochladlé místnosti, je hned několik. Je možné využít teplovzdušné ventilátory, tepelné konvektory, které jsou dobré na rozhánění teplého vzduchu po místnosti. Další variantou jsou halogenové zářiče nebo infrazářiče.

Ty slouží spíše na ohřívání těles v místnosti, proto se hodí především na rychlé přitopení do koupelny. Avšak nevýhodou je výměna trubic, které ztrácejí intenzitu svítivosti a výměna přijde na stejné peníze jako nový přístroj. Ojedinělou možností je využití olejových radiátorů. Tento typ radiátorů pomocí elektrického proudu ohřívá olejovou náplň a tím vytváří teplo, které i po vypnutí zůstává po určitou dobu teplý.

Olejové radiátory jsou přenosné a spolehlivé

Olejové topení je skvělá volba za náhradu klasického topení. Olejové radiátory jsou elektrická topná zařízení, která využívají teplo oleje k ohřevu vzduchu v místnosti. Tato zařízení jsou běžně používána k doplňkovému nebo příležitostnému topení v domácnostech, kancelářích a dalších prostorách. Zde je několik klíčových informací o olejových radiátorech:

  1. Princip fungování: Olejové radiátory obsahují vnitřní nádrž naplněnou speciálním tepelným olejem. Tento olej je ohříván elektrickým topným prvkem uvnitř radiátoru. Když je topný prvek zapnutý, začne se olej ohřívat, a teplo se pak přenáší do okolního vzduchu pomocí hliníkových lamel umístěných na povrchu radiátoru.
  2. Bezpečnost: Olejové radiátory jsou obvykle považovány za bezpečné topné zařízení, protože nevysychají vzduch a nevypařují olej. To znamená, že nedochází k náhlým výkyvům vlhkosti vzduchu, což může být výhodné pro udržení příjemného klimatu v místnosti.
  3. Účinnost: Olejové radiátory mají tu výhodu, že udržují teplo po vypnutí topného prvku díky tepelné akumulaci oleje. To znamená, že mohou pokračovat v ohřevu místnosti i poté, co jsou vypnuty. Nicméně, mohou být pomalejší ve stoupání teploty v místnosti ve srovnání s některými jinými topnými systémy, jako jsou konvektorové topení nebo teplovzdušné topení.
  4. Mobilita: Olejové radiátory bývají často vybaveny kolečky a madly, což usnadňuje jejich pohyb po místnosti. To umožňuje snadněji přenášet teplo tam, kde je potřeba.
  5. Ovládání: Většina olejových radiátorů má termostaty a různé nastavení intenzity topení, což umožňuje uživatelům regulovat teplotu v místnosti.
  6. Spotřeba energie: Spotřeba energie olejových radiátorů závisí na jejich výkonu a délce provozu. Moderní modely často nabízejí energeticky účinnější možnosti s programovatelnými časy provozu.

Při výběru olejového radiátoru je důležité zvážit jeho velikost, výkon, účinnost a další funkce, aby co nejlépe vyhovoval potřebám dané místnosti.

Radiátor má plynule nastavitelný termostat se několika nastavitelnými stupni teploty ohřevu. Disponuje různými výkony o hodnotách 300, 500 a 800 wattů. Výhodou je i regulátor teploty, kdy se při přehřátí automaticky vypne. Provozní napětí je 230 V.

Topení je skladné a přenosné. Topné těleso má stojan a díky madlu lze snadno přemisťovat. Proto se hodí třeba i do panelákového bytu. Bezpečný a bezúdržbový přímotop udrží déle teplo a má dlouhou životnost.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang