Pravá malinová limonáda se SodaStream

Spotřebiče

Český národ miluje malinovou limonádu. Sladká chuť malin provází člověka od dětství a červená limonáda má v českých luzích a hájích neotřesitelnou tradici. Proč si neudělat malinovou limonádu s bublinkami přímo doma?

Malinová limonáda je osvěžující nápoj, který kombinuje chuť malin a citronu. Tato limonáda je oblíbená v létě pro svou sladkou a kyselou chuť, která dokáže skvěle zchladit v horkých dnech. Zde je základní recept na přípravu malinové limonády:

Suroviny:

 • Čerstvé nebo mražené maliny (asi 1 šálek)
 • Šťáva z citronů (asi 4-5 citronů)
 • Cukr nebo sladidlo dle chuti (asi ½ až ¾ šálku, lze upravit podle preferencí)
 • Voda (asi 4 šálky)
 • Led
 • Čerstvá máta (pro ozdobu)

Postup:

 1. Pokud používáte čerstvé maliny, omyjte je pod tekoucí vodou. Mražené maliny nechte rozmrazit.
 2. V mixéru smíchejte maliny, citronovou šťávu a cukr (nebo sladidlo). Mixujte, dokud nedosáhnete hladkého a jednotného nápoje.
 3. Procedujte směs přes jemné síto, abyste odstranili semínka a větší kousky. Získáte tak čistou šťávu.
 4. Přelijte šťávu do džbánu a přidejte vodu. Promíchejte, dokud se všechny ingredience dobře nespojí.
 5. Do limonády můžete přidat ledové kostky pro dodatečné ochlazení.
 6. Limonádu podávejte výlejem do sklenic. Můžete ji ozdobit lístkem čerstvé máty nebo plátkem citronu.

Tento recept je základní a lze jej dle svých preferencí upravovat. Například lze přidat více nebo méně cukru či sladidla, přidat do směsi další ovoce (borůvky či jahody) nebo dokonce míchat s jinými druhy limonád, jako je máta nebo skořice.

Bublinková malinovka od SodaStream

Jak lehce zahnat letní únavu a žízeň? S výrobníkem SodaStream Genesis White IceAge 4 sada, díky němuž si malinovou limonádu lze rychle a bez námahy udělat. Stačí si k výrobníku SodaStream přikoupit sirup Malina a není třeba už nikam chodit.

Nápoj připravíte během chvíle, stačí naplnit lahev studenou vodou z kohoutku, nasytit vodu CO2 stisknutím tlačítka podle potřeby, vyndat lahev a dochutit sirupem. SodaStream Genesis White IceAge 4 sada pochází z limitovaná edice “Čistý svět bez plastových lahví”, který pracuje na mechanickém principu – žádné baterie, žádná spotřeba elektrické energie.

V balení SodaStream Genesis White IceAge 4 sada se nachází bombička CO2 s kapacitou na 80l sodové vody, speciální plastová tlaku odolná lahev na sodovou vodu o kapacitě 0,9 l, hermetický plastový uzávěr, jako bonus tvořítko na led a samozřejmě nesmí chybět přístroj SodaStream Genesis White IceAge 4 sada.

Výroba nápoje v domácím výrobníku zanechává až 100 x menší dopad na životní prostředí, než limonády v lahvích.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang