Přístroje pro kojence – chůvičky, sterilizéry, ohřívačky

Pro děti

Novopečená maminka nebo těhotná žena chce pro svoje miminko jen to nejlepší. Přístroje pro kojence ulehčí starost o děťátko. Mít jej pod kontrolou i v noci? I v jiné místnosti? Je potřeba nová kvalitní kojenecká láhev? Mezi nejznámější výrobce přístrojů pro kojence patří Hyundai, Sencor, Singer a Tefal.

Mezi nejdůležitější přístroje pro kojence, které by si každá maminka měla obstarat, patří dětské chůvičky. Jedná se o dvě bezdrátové vysílačky, díky kterým bude miminko neustále pod dohledem a bude možné kontrolovat, zda je v pořádku.

Jednu vysílačku si rodič nechá u sebe a druhou dá na místo blízko k postýlce. Pokud se například v noci miminko probudí a bude plakat, hned ho rodič uslyší a bude k němu moci jít a utišit ho. Pokud si bude dítě hrát v pokoji, dětská chůvička rodiče okamžitě upozorní na každý podezřelý zvuk.

Mezi další výrobky patří kojenecké láhve, kojenecké dudlíky, ohřívačky kojeneckých láhví a parní sterilizér.

Jaké funkce mají přístroje pro kojence?

Chůvičky mohou fungovat pomocí adaptéru i na baterii. Tyto přístroje pro kojence mohou mít dosah až 500 metrů a dají se přenášet na zápěstí či opasku. Na některé chůvičky se dají dokonce připojit sluchátka.

Ohřívačky kojeneckých láhví a jídel jsou velmi kvalitní přístroje pro kojence, které jsou užitečné zejména v noci, když je potřeba potichu ohřát mléko nebo jídlo, avšak přitom maminka nechce chodit do kuchyně. Každá ohřívačka má bezpečnostní pojistku a automaticky se vypne při nedostatku vody.

Pokud chcete účinně odstranit bacily, obstarejte si parní sterilizér. Tyto přístroje pro kojence během 9 minut sterilizují až 6 lahviček. Přístroj je opatřen bezpečnostním systémem. Miminko bude s přístroji naprosto v bezpečí.

Existuje mnoho různých přístrojů a zařízení navržených pro péči o kojence a zlepšení jejich pohodlí a bezpečnosti. Některé z těchto přístrojů zahrnují:

 1. Kojenecká postýlka: Kojenecká postýlka je bezpečným místem pro spánek dítěte. Existují různé typy, včetně postýlek s mřížkami a kolébkami.
 2. Monitor pro kojence: Kojenecký monitor umožňuje rodičům sledovat své dítě, když spí nebo je v jiném pokoji. Moderní monitory často zahrnují video a zvukovou funkcionalitu.
 3. Přebalovací stůl: Přebalovací stůl je praktickým místem pro péči o dítě během přebalování plen. Má často úložný prostor na pleny, masti a další potřeby.
 4. Přebalovací podložka: Pokud není k dispozici přebalovací stůl, lze použít přebalovací podložku na pevném povrchu. Zpravidla jsou pohodlně polstrované a snadno se čistí.
 5. Kojenecký autosedačka: Autosedačka pro kojence je nezbytná pro bezpečnou přepravu dítěte v autě. Důležité je, aby byla správně nainstalována a vyhovovala váze a věku dítěte.
 6. Láhev a sterilizátor: Pokud kojíte a také krmičky, budete potřebovat láhev a sterilizátor na dezinfekci lahví a bradavek.
 7. Teploměr: Digitální teploměr je důležitý pro sledování tělesné teploty vašeho kojence, což může pomoci při odhalení horečky.
 8. Nocní světlo: Noční světlo může pomoci uklidnit dítě během noci a usnadnit noční kojení nebo přebalování.
 9. Hudební mobilní: Hudební mobilní se často umísťuje nad postýlku a hraje jemnou hudbu, což může pomoci uklidnit dítě a usnadnit usínání.
 10. Vlhkostník vzduchu: Vlhkostník vzduchu může pomoci udržet optimální vlhkost v místnosti a zabránit vysoušení vzduchu, což je důležité pro pohodlí dítěte.
 11. Termofor: Termofor může být použit k ohřevu postýlky nebo dětského pokojíčku, aby bylo pro dítě příjemnější.
 12. Elektrický odstředivý stroj na mléko: Pokud kojíte a plánujete vytvářet zásoby mateřského mléka, může být odstředivý stroj na mléko užitečným přístrojem.

Je důležité, aby všechny tyto přístroje byly používány s ohledem na bezpečnost dítěte a v souladu s pokyny výrobců.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang