Průvodce nákupem mikrovlnné trouby

Spotřebiče

Tento malý spotřebič by neměl v žádné kuchyni chybět. Jak si poradit s výběrem mikrovlnné trouby?

Pokud se chystáte koupit novou mikrovlnnou troubu, pravděpodobně jste již pochopili, že nabídka modelů a možností může být nepřehledná. Jaká je nejlepší velikost a výkon pro vaše potřeby? Jak se liší mikrovlnná konvekční trouba od běžné mikrovlnné trouby?
Mikrovlnné trouby kombinují rychlost s všestranností a technologií a vytvářejí tak chytrý kuchyňský spotřebič v řadě stylů a barev.

Typy mikrovlnných trub

Nejnáročnější částí nákupu mikrovlnné trouby je rozhodování o tom, jakou mikrovlnnou troubu koupit. Na trhu jsou k dispozici tři typy mikrovlnných trub.

Mikrovlnná trouba s grilem

Mikrovlnné trouby s grilem se dodávají s několika dalšími doplňky pro grilování. Jsou nejvhodnější ke grilování masa a měkké zeleniny.

Grilovací mikrovlnné trouby lze použít k jednoduchému vaření, například k přípravě popcornu, vaření rýže nebo těstovin nebo k vaření mléka, kávy či čaje. Mohou také ohřívat potraviny a nápoje a rozmrazovat potraviny.

Konvekční mikrovlnná trouba

Konvekční mikrovlnné trouby mají ventilátor a topné těleso, které vytvářejí vzory proudění vzduchu uvnitř mikrovlnné trouby. Jsou ideální pro grilování a pečení.

Konvekční mikrovlnná trouba může plnit všechny funkce samostatné mikrovlnné trouby, ale má i další funkce. Konvekční mikrovlnné trouby mohou grilovat, péct, zapékat, opékat a dokonce i křupat potraviny. Pokud spoléháte na to, že vaše mikrovlnná trouba bude sloužit k něčemu víc než jen k prostému ohřevu, pak je pro vás konvekční varianta tou pravou. Tyto modely však bývají dražší než ostatní možnosti.

Funkce mikrovlnné trouby

Zde jsou některé z běžných funkcí, na které je třeba se zaměřit při nákupu mikrovlnné trouby:

Spotřeba energie

Téměř všechny mikrovlnné trouby jsou vybaveny nastavením výkonu, přičemž čím vyšší je napětí, tím účinnější a rychlejší bude. Pokud připravujete těžké potraviny nebo ve velkém množství, zvažte volbu výkonnější mikrovlnné trouby. Pokud připravujete jídlo pouze pro jednu nebo dvě osoby, postačí vám méně výkonná mikrovlnná trouba.

Automatické vaření

Pokud patříte k těm, kteří by si rádi zjednodušili vaření, je pro vás mikrovlnná trouba s možností automatického vaření to pravé. Nízká třída obvykle tuto funkci nemá. U takových mikrovlnných trub nemusíte nastavovat čas a konfiguraci výkonu, stačí jen zadat typ pokrmu, to je vše.

Rozmrazování

Jedná se o funkci mikrovlnné trouby, která se specializuje na ohřev zmrazených potravin.

Dětská pojistka

Pokud máte doma děti, může dojít k nehodám, při kterých strčí ruce do mikrovlnné trouby. Proto jsou tyto mikrovlnné trouby vybaveny funkcí dětského zámku. Obecně je tato dětská pojistka usnadněna pomocí kódu, který funguje jako heslo k odemknutí.

Předehřívání

Než začnete vařit a postupovat podle receptů, musí mít trouba určitou teplotu. Proto je třeba mikrovlnnou troubu zapnout a nějakou dobu počkat, dokud se nerozpálí nebo nedosáhne požadované teploty, a tento proces se nazývá předehřívání.

Nabídka automatického vaření

Funkce automatického vaření vaření s mikrovlnnou troubou je poměrně snadné. Ve skutečnosti je funkce menu automatického vaření ideální z „rychlých receptů pro mikrovlnné trouby“. Při vaření v mikrovlnné troubě je třeba zadat některá nastavení, například výkon a dobu vaření, což může být pro začátečníky obtížné. Ale s touto funkcí nabídky automatického vaření by stačilo jednoduše zadat typ pokrmu, který chcete uvařit, v závislosti na hmotnosti jídla mikrovlnná trouba automaticky nastaví výkon a dobu trvání.

Časovač

Umožňuje nastavit délku vaření. Můžete určit, jak dlouho má mikrovlnná trouba pracovat, a to od 30 sekund do 10 minut. V závislosti na typu panelu buď pomocí knoflíku, nebo pomocí dotykového LCD displeje můžete určit dobu trvání vaření.

Typy panelů

Existují tři typy typů ovládacích panelů, a to mechanický, typ s taktickým voličem a dotykový s perem. Mechanický, Tact Dial se obvykle dodává v modelech nižší třídy a zvládne hrubé používání. Panely Feather Touch dotvářejí design vaší mikrovlnné trouby. Dokáže snímat vaše prsty, stejně jako dotykový telefon. Feather Touch se obvykle dodává v modelech vyšší třídy.

Příslušenství mikrovlnné trouby

Internetové obchody jsou plné různého příslušenství k mikrovlnným troubám, včetně rukavic do mikrovlnné trouby, nádobí vhodného do mikrovlnné trouby, náčiní, misek, nádob, stojanu na mikrovlnnou troubu k připevnění na zeď v případě, že nemáte dostatek místa na kuchyňské desce. Kryt na mikrovlnnou troubu je také užitečné zakrýt, pokud se mikrovlnná trouba používá jen zřídka.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang