Půjčka na cizí účet

Půjčky
půjčka na cizí účet

K vyřízení půjčky od banky žadatel potřebuje mít vlastní účet. Avšak ne každý má k dispozici bankovní účet z nejrůznějších důvodů. Co dělat v případě, kdy člověk nutně potřebuje půjčku? Jsou nějaké možnosti? Třeba půjčka na cizí účet?

Přestože se situace může zdát bezvýchodná a naprosto beznadějná, je tomu naopak. Nebankovní společnosti nabízejí možnosti, jak si zažádat o půjčku bez bankovního účtu nebo rovnou půjčku na ruku bez ověření účtu.

Půjčka na cizí účet

Lidé přichází o přístup k bankovním účtům z různých důvodů, nejčastěji kvůli exekuci. Po zadání do vyhledávače půjčka na cizí účet se objeví nabídky nebankovních společností, avšak ani jedna nebude odkazovat na možnost zažádat si o úvěr, který by směřoval na účet třetí osoby.

Z hlediska legislativy není možná půjčka na cizí účet. Tento krok by byl nevýhodný jak pro žadatele, vlastníka účtu, tak pro nebankovní společnost. Je tu nějaká možnost, jak může člověk v nouzi zažádat o půjčku bez vlastního účtu? Ano, a hned několik!   

Nebankovní společnosti a půjčka bez vlastního účtu

O půjčku bez vlastního účtu není možné zažádat v bance. Bankovní společnosti k zažádání o půjčku prověřují bonitu klienta. Pokud nemá bankovní účet, znamená to, že je něco v nepořádku. Proto žadatelé budou v bance odmítnuti.

Na řadu přichází nebankovní společnosti. Jejich způsob ověřování bonity se liší od bank, především v tom, že jsou nebankovní společnosti mírnější. Nad minulostí klienta dokáží přimhouřit oči, což uvítají lidé se záznamem v registru dlužníků.  

Pro půjčku bez výpisu z účtu bude muset žadatel splnit podmínky, které jsou velmi jednoduché a dostupné.

Půjčka na ruku bez účtu

Pokud klient nemá bankovní účet, nejčastěji se na nebankovní společnosti obrací pro půjčku na ruku bez účtu. Peníze mu budou vyplaceny v hotovosti a poměrně rychle.

Po vyhledání vhodné nabídky stačí vyplnit online formulář na stránkách společnosti, do něhož je nutné vyplnit základní informace včetně výše úvěru.

Jestli bude úspěšný a jeho žádost bude schválena, peníze dostane od obchodního zástupce nebo si je sám vyzvedne na pobočce. Některé společnosti nabízejí výběr peněz v trafikách nebo na čerpacích stanicích.

Podmínky pro půjčku bez ověření účtu

Žádost o půjčku na ruku bez účtu se jednoduše vyřídí. Klient musí dále splnit základní požadavky, které lze velmi lehce uskutečnit. Jaké to jsou:

 • plnoletost
 • doklad totožnosti
 • české občanství nebo trvalý pobyt na území ČR
 • doložení pravidelných příjmů

Požadavky nebankovních společností se mohou lišit. Některé budou požadovat doložení rovnou dvou dokladů totožnosti, jiné nebudou tolik řešit pravidelný příjem. Vždy záleží na dané nabídce.

Půjčka bez doložení příjmu a účtu

Na internetu je možné nalézt nabídky jako půjčka bez registru online, půjčka bez doložení příjmu a registru či rovnou půjčka bez doložení přijmu a účtu. Avšak ne všechny názvy jsou správné. Některé jsou zavádějící a klamné. Od roku 2016 není možné poskytovat půjčky bez doložení příjmů.

Při žádosti o jakýkoliv úvěr bez dokládání příjmů musí každý žadatel doložit alespoň nějaké příjmy. Zákon ukládá každému poskytovateli půjček (bankovním i nebankovním společnostem) povinnost posoudit, zda je klient schopný splácet dluh.

Nebankovní společnosti dokládání příjmů posuzují jiným způsobem než banky. Po svém klientovi budou požadovat doložení pravidelného příjmu jedním ze dvou způsobů:

 • výpisem z účtu za 3–6 měsíců
 • výplatními páskami za poslední 3 měsíce

Doklady stačí zaslat emailem či je mít vyfocené v telefonu. Některé společnosti budou navíc požadovat čestné prohlášení nebo ověření od zaměstnavatele.

Jestli klient narazí na nabídku slibující půjčku bez doložení příjmu a účtu, v žádném případě by na ni neměl přistupovat. Jejím cílem není lidem pomoci, nýbrž využít právě ty, kteří se dostali do špatné finanční situace, a vydělat na nich.

Půjčka bez výpisu z účtu

Nebankovní společnosti požadují alespoň malý přehled o finanční situaci klienta. Půjčka bez výpisu z účtu stojí na stejném principu jako půjčka bez doložení příjmu a účtu. Žadatel místo výpisu účtu doloží jako ověření svého příjmu třeba výplatní pásku.

Klient si zažádá online o půjčku bez výpisu z účtu. Pokud bude schválena, výplata probíhá buď:

 • na pobočce poskytovatele
 • obchodní zástupce navštíví klienta doma nebo na předem dohodnutém místě
 • na terminálu v trafice nebo na benzínce

Stejně jako u půjček na ruku bez účtu, tak i k půjčce bez výpisu z účtu se vážou klady i negativa, která je nutná zvážit.

Výhody půjček bez bankovního účtu

Půjčky bez bankovního účtu mají hned několik výhod, které jsou lákavé pro řadu klientů. Hlavními přednostmi půjček na ruku bez účtu jsou:

 • rychlé sjednání
 • snadné sjednání online (nebo i po telefonu)
 • skoro každý klient je schválen
 • dostupná možnost i pro rizikové klienty
 • peníze jsou ihned k dispozici
 • bez potřeby bankovního účtu
 • první půjčka bez poplatků

Klady nebankovních společnost apelují především na ty klienty, kteří mají špatnou finanční historii. Před zvolením jakékoliv nabídky je nutné zvážit kromě kladů i negativa.

Nevýhody sjednání půjčky na ruku bez bankovního účtu

Hlavním cílem nebankovních společností je vydělat. Poskytování úvěrů rizikovým klientům si musí pojistit. Jaké jsou zápory půjčky na ruku bez bankovního účtu?

 • vysoké úroky
 • vysoké RPSN
 • vysoké sankce za nesplácení
 • vysoké přeplácení
 • krátká splatnost
 • možnost zapůjčit si nižší částky
 • neférové jednání ze strany poskytovatele
 • možnost lichvářské půjčky

Půjčky bez bankovního účtu představují riziko stejně jako jiné nebankovní produkty. Před zvolením jakéhokoliv úvěru je nutné si předem dobře rozmyslet, zda člověk půjčku potřebuje nebo zda nenajde jinou možnost, jak přijít k penězům.

Na jaké společnosti se obrátit?

Ne všechny nebankovní společnosti jsou spolehlivé. Aby se klient nenapálil, je nutné řádně prozkoumat společnost, od níž si chce zapůjčit peníze.

Mezi některé takové se řadí:

Tyto společnosti operují na poli nebankovních půjček delší dobu, proto mají množství zkušeností s různými zákazníky, jejich potřebami a způsoby řešení složitých situací. Předně seriózní společnosti spadají pod Českou národní banku. To znamená, že musí splňovat její kritéria.

Díky tomuto prověření bude mít klient jistotu, že se nenapálí u neférových firem nebo rovnou u lichvářů.

Dále je nutné si vždy dopředu pročíst recenze a hodnocení zákazníků nebo se obrátit na své známé a jejich vlastní zkušenosti. Pochlebné recenze přímo na stránkách společností jsou pouze lživými reklamami a není vhodné jim důvěřovat.

Půjčka před výplatou

Většina poskytovatelů nebankovních půjček směřuje na ty lidi, kteří mají vroubek ve finanční historii. Tedy na:

 • lidi, které odmítla banka
 • lidi s nedostatečnou finanční historií
 • lidi v exekuci
 • lidi v insolvenci

Půjčku bez ověření účtu vyhledávají i studenti, rodiče na mateřské dovolené nebo důchodci.

Lidé, kteří nutně, velmi rychle potřebují hotovost, využívají půjčku před výplatou. Tento úvěr představuje způsob, jak se dostat k penězům na ruku uprostřed noci, o víkendu či o státním svátku.

Online půjčka před výplatou představuje rychlý a snadný způsob, jak lze peníze v hotovosti dostat i v ty dny, kdy banky mají zavřeno nebo by převod peněz zabral příliš dlouhou dobu. Tato krátkodobá půjčka se musí splatit do 7, 14 či 28 dnů.

Shrnuto: půjčka na cizí účet

Půjčka na cizí účet není možná, jelikož by byla nevýhodná pro všechny tři strany. Pravý dlužník by nemusel úvěr splácet; třetí strana si může peníze nechat pro sebe; poskytoval půjčky by v případě nesplácení nevěděl, na kom vymáhat dluhy.

Lidé, kteří potřebují peníze a nemají bankovní úvěr (z nejrůznějších důvodů), se nemohou obrátit na banku. Byli by odmítnuti kvůli nízké bonitě jako rizikoví klienti. Proto je možností půjčka na ruku bez účtu.

Klient dostane peníze v hotovosti na ruku. Půjčky bez bankovního účtu mají řadu kladů, avšak i negativ, jimiž nebankovní společnosti chrání svoje úvěry. Proto by si každý klient měl dopředu zjistit historii společnosti, od níž si půjčuje peníze a detaily smlouvy.

Půjčka bez výpisu z účtu představuje rychlý způsob, jak získat peníze. Pokud klient nebude včas splácet, nepříjemné sankce ho mohou přivést do problémů a následně až k bankrotu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang