Rovné nebo vlnité vlasy? Na obojí Remington

Spotřebiče

Na úvod je třeba omluvit se pro dnešek mužům, že je trošku odstrčíme na druhou kolej. Řeč bude o kulmování, natáčení, rovnání, zkrátka o činnostech, které v současné době ženy věnují nemálo času. Na obranu je je ale nutno říci, že se nezkrášlují jen tak pro nic za nic, ale především právě kvůli Vám, mužům…

Je zcela běžné, že dámy s vlnitými vlasy touží po dokonale rovných pramenech a ženy s rovnými vlasy sní o neposedných loknách. Dříve takové sny ale představovali spíše noční můru! Jen si vzpomeňte na své babičky s natáčkami, které v noci pohodlnému spánku jistě nepřidaly. Vy ale máte to štěstí, že Vašim pomocníkem je značka Remington.

Zrovna Vy, patříte mezi ty, kterým rovné vlasy přijdou nudné a stále stejné? Snadným způsobem, jak mít vlnité vlasy je použití produktů od Remington. Jistě sáhnete například po natáčkách pro rychlé lokny Remington KF 40 E. Těchto 20 sametově jemných natáček ve 3 velikostech Vám zajistí rychlejší vytvarování vlasů a trvalejší styling.

Pokud chcete jít ještě dál a více experimentovat a své okolí překvapovat stále novými účesy, je pro Vás ideální kulma Remington S 8670 multistyler! Jedná se o profesionální multistyler, se kterým snadno vytvoříte různé styly.

Pro jednoduchou obsluhu a skvělý efekt je kulma vybavena digitálním nastavením teploty pro všechny typy vlasů a samozřejmě i ionizátorem. Ve stylovém módním boxu naleznete vyměnitelný krepovač a žehlikčku, úzkou kulmu, nasouvací kartáč a spirálu a 4 pinety.

A teď jdeme honem potěšit tu část žen, které už mají vln a kudrlin plné zuby a těší se na vlasy rovné, rovnější a nejrovnější! Na taková kouzla Vám poslouží žehličky na vlasy. Jedním z nejoblíbenějších modelů je žehlička na vlasy Remington S 9950, která má keramické plochy, kterými do vlasů proniká malé množství kondicionéru s vitamínem E pro jemné, lesklé a zdravé vlasy.

Vaše vlasy jsou tak dále chráněny i proti vnějším nepříznivým vlasům. Pro ty slečny, které přeci jen váhají a občas si chtějí den zpestřit opět dokonalými vlnami, mohou sáhnout po žehličce Remington S 1052. Tato žehlička totiž rovná a natáčí vlasy díky odlišně zaobleným okrajům ploch a drážkám zespod žehličky k vytvoření různých druhů loken.

Poslední specialitkou mezi žehličkami je cestovní model. Ten ocení hlavně parádnice, které nenechají své vlasy jen tak osudu i když jsou zrovna mimo domov. Jen se podívejte na žehličku na vlasy Remington S 2880 mini a uvidíte, že ať už zapomenete zabalit do kufru cokoli, tato žehlička to rozhodně nebude!

Zajímavosti o vlasech

Vlasy jsou jedním z nejdůležitějších přírodních atributů člověka. Nejenže zdobí naši hlavu, ale plní i důležité biologické funkce. V tomto článku se podíváme na několik zajímavostí, které souvisí s našimi vlasy.

  • Růst vlasů: Možná vás překvapí, že vlas je rychloobrátkový materiál. Průměrná rychlost růstu vlasů se pohybuje kolem 1 cm za měsíc. To znamená, že za rok vám naroste zhruba 12 centimetrů vlasů. Vědci odhadují, že za život člověka může narůst až 600 km vlasových vlasů.
  • Počet: Průměrný počet vlasů na lidské hlavě se liší podle jednotlivců, ale odhaduje se, že se pohybuje mezi 100 000 až 150 000 vlasy. Není tedy divu, že jejich péče a údržba může být někdy zdlouhavá.
  • Struktura vlasů: Vlasy jsou tvořeny keratinem, což je silný a odolný protein. Povrch vlasu je tvořen malými váčky, nazývanými kutikula, které chrání vlas a zabezpečují jeho lesk. Zajímavostí je, že pokud bychom vlas rozložili na jednotlivé kutikuly, vytvořily by plochu až 1,5 čtverečního metru.
  • Barva vlasů: Barva vlasů je dána pigmentem melaninem, který se produkují specializované buňky nazývané melanocyty. Existují různé typy melaninu, které určují různé barvy vlasů, jako jsou hnědá, blond, černá nebo červená. Zajímavostí je, že s věkem se produkce melaninu snižuje, což vede ke šedivění vlasů.
  • Struktura vlasového folikulu: Kořínky vlasů jsou ukryty v malých otvorech v kůži nazývaných vlasové folikuly. Každý vlasový folikul obsahuje malé cévy a nervy, které zajišťují výživu vlasového kořínku. Vlasy jsou také citlivé na teplotu a bolest, protože jsou spojené s nervovými zakončeními v pokožce.
  • Ztráta vlasů: Každý den ztrácíme určitý počet vlasů, což je zcela normální. Průměrně člověk ztrácí asi 50 až 100 vlasů denně. To je však malé číslo ve srovnání s celkovým počtem vlasů na hlavě. Pokud však začnete ztrácet mnohem víc vlasů než obvykle, může se jednat o problém, který vyžaduje lékařskou péči.
  • Genetika a vlasy: Vlastnosti vlasů jsou z velké části ovlivněny genetikou. To znamená, že barva, textura a dokonce i stočený tvar vlasů jsou dány geny, které jsme zdědili od našich rodičů. I když se mohou vlasy měnit během života v důsledku různých faktorů, jako je hormonální nerovnováha, stres nebo změna stravy, základní genetická predispozice zůstává stále stejná.

Vlasy jsou tedy nejenom estetickým prvkem našeho vzhledu, ale mají i svou vlastní biologii a zajímavosti. Je důležité se o ně správně starat a pečovat, aby zůstaly zdravé a krásné. Zároveň bychom si měli být vědomi, že každý jedinec má jedinečné vlasy, které jsou odrazem naší individuality a genetické make-upu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang