Rychlovarné konvice – jejich využití a historie

Spotřebiče

Čaj, instantní káva či polévka – s rychlovarnou konvicí se dá připravit velké množství nápojů a pokrmů. Oproti vaření vody na plotně pak konvice ušetří spoustu drahocenného času. Jak vybrat kvalitní a spolehlivou rychlovarnou konvici?

Každá hospodyňka ve své domácnosti potřebuje mít kvalitní a spolehlivé pomocníky, kteří jí ulehčí vaření a další práci v kuchyni. Mezi takové přístroje jistě můžeme zařadit rychlovarné konvice, kterým jejich název zaslouženě patří, vodu s nimi uvaříte opravdu rychle.

Kvalita těmto výrobkům rozhodně nechybí, jejich výrobou se zabývají celosvětově známé firmy, jako např. AEG, Moulinex, BOSCH a spousta dalších. Pokud potřebujete uvařit kávu pro návštěvu v co nejkratším čase nebo zalít instantní polévku pro rychlou večeři, neváhejte a vyberte si z našeho sortimentu rychlovarných konvic.

Jak rychlovarné konvice fungují?

Unavuje vás zapínat kamna a vařit vodu v konvi třeba jen kvůli jednomu čaji? Chcete mít možnost udělat si dobrou kávu i na dovolené? Rychlovarné konvice jsou tu pro vás. Jednoduše nalijete do konvice vodu z kohoutku, zmáčknete tlačítko a až se voda uvaří, přístroj se sám vypne. Nemusíte se bát, že na vodu zapomenete a stane se vám nějaká nepříjemnost, jako by tomu mohlo být u obyčejné konvice. Navíc rychlovarné konvice šetří energii! No co víc si přát?

Jak se dají rychlovarné konvice využívat?

Nejen na kávu a čaj, ale i na vaření jídel se dají rychlovarné konvice používat. Není nic jednoduššího, než nalít do hrnce již uvařenou vodu a přivést tak jídlo mnohem rychleji k varu. Potřebujete si obstarat převařenou vodu, protože vám ta z kohoutku nedělá dobře nebo třeba chcete zalít květiny? Již víte, co dělat.

Rychlovarné konvice zajisté zaujmou také díky svým funkcím. Pokud hodně cestujete, jsou tu pro vás cestovní rychlovarné konvice, které se vejdou všude. Pokud je pro vás nejdůležitější praktičnost, jistě oceníte tepelně izolované rukojeti, nálevky uzpůsobené pro snadné plnění, bezpečnostní pojistku či protiskluzový podstavec. V dnešní době, kdy se neustále někam pospíchá, je úžasné mít možnost urychlit si práci a mít tak čas na zábavnější věci.

Historie rychlovarných konvic

Rychlovarné konvice jsou dnes běžnou součástí našich domácností. Představují rychlý a pohodlný způsob, jak ohřát vodu pro přípravu nápojů či jídla. Ale jak se vlastně tyto konvice vyvinuly a jaká je jejich historie?

Historie rychlovarných konvic sahá až do 19. století. První prototypy byly vynalezeny již v té době, ale jejich použití bylo zpočátku omezené. Tehdy byly vyrobeny z mědi či mosazi a sloužily především jako luxusní předmět určený vyšším vrstvám populace.

Přelomovou událostí byla ale první světová válka, která vedla k pokroku v oblasti technologií. Během války se vynechala potřeba rychlého ohřevu vody pro přípravu jídla a pití pro vojáky na frontě. Tento požadavek vedl k vývoji nového typu konvice, která byla schopná rychle ohřát vodu.

První masově vyráběnou rychlovarnou konvicí se stal model nazvaný „Automatický“, který byl v roce 1922 představen švýcarskou společností British Thomson-Houston. Konvice byla vyrobena z kovu a měla výkon 900 wattů. Tento model se stal velmi populárním a rychle se rozšířil do mnoha domácností.

Dalším významným mezníkem ve vývoji rychlovarných konvic byla jejich elektrifikace. V roce 1955 společnost Russell Hobbs představila první elektrickou rychlovarnou konvici s automatickým vypnutím. Tato inovace umožnila uživatelům bezpečněji používat konvici a nemuseli se obávat, že by zapomněli vypnout ohřev.

V dalších letech se technologie rychlovarných konvic stále zdokonalovala. Byly vyvinuty konvice s nastavitelnou teplotou ohřevu a s funkcí uchování teploty. Také se zlepšila jejich energetická efektivita, což umožnilo rychlejší a úspornější ohřev vody.

V poslední době se do běžného používání dostaly také bezdrátové rychlovarné konvice, které jsou vybaveny základnou s elektrickým přívodem a konvicí samotnou, která se jednoduše odpojí a přenáší. Tato inovace umožňuje pohodlnější manipulaci s konvicí a umístění na libovolné místo.

Díky technologickému pokroku jsou dnes rychlovarné konvice vybaveny různými funkcemi a designy, které vyhovují potřebám a vkusu jednotlivých uživatelů. Některé modely mají digitální ovládání, možnost nastavení přesné teploty vody nebo integrovaný filtr pro čištění vody.

Rychlovarné konvice jsou tak dnes neodmyslitelnou součástí moderní kuchyně. Jejich vývoj od jednoduchých modelů vyrobených z mědi a mosazi až po inovativní a výkonné konvice s mnoha funkcemi ukazuje, jaký pokrok byl v této oblasti dosažen. Jsou jedním z nejoblíbenějších a nejužitečnějších spotřebičů v domácnosti, který nám ušetřuje čas a usnadňuje přípravu nápojů a jídel.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang