Sekání pohodlně se zahradními traktory

Dílna, stavba a zahrada

Existuje několik způsobů, jak posekat trávník na zahradě. Můžete ho sekat zahradními nůžkami, ovšem připravte se na zničené zdraví a hlavně zkaženou náladu po pár desítkách minut. Nebo můžete sekat ruční sekačkou, ale i v tomto případě vás asi námaha po pár hodninách přemůže. A výsledek? Nic moc. O něco pohodlnější je varianta sekání elektrickými či motorovými sekačkami.

Jenže obzvláště u větších zahrad byste si jistě rádi ty nachozené kilometry se sekačkou v ruce raději ušetřili na nějaký ten rodinný výlet. Dopřejte si tedy něco extra! Zahradním traktorem posečete svůj trávník než řeknete švec a to hlavní, odpočinete si u toho.

Možná si myslíte, že zahradní traktory využívají hlavně specializované firmy pro sekání zeleně v městských částech či na vesnicích. Při jejich dostupných cenách si je však může nyní dovolit takřka každý a tak úprava trávníků na chalupách či chatách může trvat jen zlomek času.

Nechte se zlákat bohatou nabídkou zahradních traktorů od těch nejzákladnějších a snadno dostupných strojů po ty profesionální pro náročné zákazníky. Nabídku zahradních traktorů Vám v následujícím přehledu představíme dle jednotlivých značek.

Značka Bolens nabízí několik modelů zahradních traktorů, které patří do kategorie těch cenově dostupnějších pro nejširší veřejnost. A že si tato značka za kvalitou svých výrobků skutečně stojí, dokládá pětiletá záruka na všechny její výrobky. V případě zahradních traktorů jsou to v naší nabídce dva modely. Odlišují se od sebe způsobem výhozu.

Model BL 125/76 T-S disponuje zadním výhozem. Tento stroj je vybaven tzv. 2 v 1 optimalizací, což znamená v praxu 1. výhoz a za 2. sběr. Trator je vybaven motorem značky Briggs&Stratton. Záběr traktoru je celých 76 cm při výkonu 9,3 kW. Objem koše pro posečenou trávu je 200 l. Model BL 175/107 AT disponuje bočním výhozem. Tento stroj je vybaven 3 v 1 optimalizací, což v praxi znamená 1. výhoz, 2. sběr a za 3. mulčování.

Oproti předchozímu modelu je tento schopen záběru až 107 cm při celkovém výkonu 13,1 kW. V případě obou těchto modleů je ještě nutné zmínit světovou novinku v podobě převodovky automatic. Je to první mechanická převodovka, která dokonale supluje komfortní obsluhu, kterou se vyznačuje hydrostatická převodovka.

Stejně jako u ní zůstávají ruce vždy volné a pohyb dopředu či dozadu obstarává pouze nožní pedál. Ovládání pedálu je, stejně jako u hydrostatické převodovky, naprosto intuitivní. Výhodou oproti hydrostatické převodovce je nižší pořizovací cena a díky mechanické konstrukci nižší náklady při možných opravách.

Značka SOLO má hned několikeré zastoupení. Její zahradní traktory patří do skupiny profesionálních produktů, které jsou sice finančněji náročnější, nicméně svými parametry osloví a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Pro větší travnaté plochy jsou určeny zahradní traktory modelové řady SOLO 570 až 576 H. Jejich výkon se pohybuje od 9,9 až po 16,1 kW a šířka záběru je u všech těchto modelů více jak jeden metr.

Tyto traktory dosahují rychlosti až 8 km/h. Pokosená tráva je sbíraná do velkého koše s objemem 300 litrů. Po zaznění zvukového signálu může být sběrný koš pohodlně vyprázdněn přímo ze sedadla. Tráva může být rovnoměrně rozprostírána na celou plochu.

Kompaktní zahradní traktor SOLO 561 H se naopak skvěle osvědčuje na menších pozemkách v rovném nebo svahovitém terénu. Jeho bočně přesáhnuté nože se překrývají. Tím jsou zaručeny nejlepší výsledky kosení a záchytu trávy. Namísto běžné převodovky disponuje tento zahradní traktor hydrostatickým řaděním. Samozřejmostí je možnost mulčování.

Zajímavou alternativou je obratná sekačka SOLO 555H se sedadlem, která se díky své štíhlé konstrukci osvědčuje též na menších trávnatých plochách a v stísněných prostorech tvarově složitých zahrad. Její precizní žací ústrojí umožňuje přesné kosení hran při překážkách zprava i zleva. Elektrický start, jednoduché řazení, kombinovaný pedál spojka-brzda, jednoduché mechanické zapínaní nožů a centrálně nastavitelná výška jsou prvky komfortní obsluhy.

Značka Yard-Man je v našem katalogu také hned několikrát. Její výrobky patří do kategorie pro ty nejnáročnější. Tato značka patří tradičně k tomu nejlepšímu mezi zahradními traktory. Stroje Deluxe mají špičkové dvouválcové motory Kawasaki OHV, automatickou signalizaci naplnění koše, skříňku na nářadí se zásuvkou 12V, nabíječku baterie, kola na kuličkových ložiskách, nárazník a tempomat.

Traktory Yard-Man je možno dovybavit širokým sortimentem příslušenství. Model AJ 5200 Deluxe disponuje převodovkou AutoDrive TM. Tato převodovka využívá patentovaného systému nastavitelného převodového ústrojí a umožňuje rychlost pojezdu až 10 km/h. Výhodou této převodovky je bezúdržbový provoz.

Pákou převodovky si pouze vyberete směr – dopředu nebo dozadu – a rychlost potom pohodlně regulujete plynovým pedálem. Převodové stupně se mění automaticky. Obě ruce zůstávají na volantu. Tato převodovka nejvíce připomíná automatickou převodovku v automobile. Další modely z naší nabídky, J 5250 K Deluxe a HN 5220 K Deluxe disponují převodovkou Hydrostat. Hydrostatická převodovka znamená vstup mezi hi-tech systémy. Srdcem je uzavřené samomazné olejové čerpadlo, zaručující minimální nároky na údržbu a neobyčejnou trvanlivost této převodovky.

Ovládání je ještě komfortnější než u AutoDriveTM. Není zde žádná řadící páka, vše se ovládá dvěma pedály (dopředu/dozadu). Regulace rychlosti pojezdu je dokonalá, řazení je prosto jakýchkoliv rázů. Ve spojení s tempomatem poskytuje maximální možné pohodlí při sečení rozlehlých pozemků. Záběr traktorů Yard -Man se pohybuje od 105 do 122 cm a velikost koše je od 300 do 400 objemových litrů. Motor je značky Kawasaki.

Značka Partner. Od této značky máme skladem modely zahradních traktorů P 11577 RB a P 145107 HRB, ale i další modely. Oba dva modely jsou určeny pro nejširší veřejnost, čemuž odpoví i jejich skvělá nízká cena. Tyto traktory na trávu jsou se zadním výhozem trávy a silným motorem B&S IC.

Jejich hydrostatická převodovka optimalizuje rychlost sekání a chodu sekačky a zaručuje skvělé pohodlí při jízdě. Vzduchem chlazená řezací technika pak produkuje silný proud vzduchu pro skvělé sekání. Samozřejmostí jsou široká kola pro nízký tlak na půdu a snadné přizpůsobení se termínu. Nechybí ani výkyvná řezací zařízení pro pohodlnou práci také na strmém svahu.

A v neposlední řadě také značka CubCadet, která nabízí několik zahradních traktorů pro profesionály a také jedno velmi kladně hodnocené univerzální vozidlo. Cub Cadet představuje absolutní špičku. Svým programem vyhovuje nejvyšším nárokům.

Každý jednotlivý stroj se vyznačuje absolutně profesionálním zpracováním každého detailu: hydrostatem, tempomatem, svářeným rámem, litinovou přední nápravou, přímým kardanovým pohonem a dalšími technickými vymoženostmi.

Řada traktorů a riderů, kterou Vám představujeme, Vás docela jistě zaujme svým excelentním designem. Velmi lehce se obsluhují, jsou standardně bohatě vybaveny a je možné je doplnit množstvím příslušenství od mulčování po sněhovou frézu, a tak je možné je využívat opravdu po celý rok.

V rámci zahradních traktorů vám nabízíme modely CC 1025 RD-N a GT 1225. Záleží jen na vás, jestli se vám více hodí traktor se zadním, či bočním výhozem. Oba dva modely však disponují žacím ústrojím se systémem Fast Attach a 4 kolečky proti poškození trávníku. Dále Hi-tech převodovkou Hydrostat pro dokonalou ovladatelnost a hliníkové pedály.

Součástí těchto zahradních traktorů je také systém FastAttach, který vám zpříjemní život při sundávání žacího ústrojí a připevňování některých z mnoha druhů příslušenství. Díky tomuto systému to hravě zvládnete sami a to za pár minut bez dalšího nářadí. Cub Cadet nabízí i užitkové vozidlo 4×4, které se stalo přesvědčivým vítězem všech testů a rovněž i heavy duty travní sekačku pro profesionální nasazení v těch nejtěžších podmínkách.

Produkty Cub Cadet jsou určeny zákazníkům s nejvyššími nároky na kvalitu a dokonalé vybavení. Toto vozidlo bylo testováno na náročném polygonu 24 Hummer centra, kde bez problémů zdolalo celou trasu. Je tu také možnost registrace k provozu na veřejných komunikacích.

Rady, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu

Zvažte velikost a typ vaší zahrady: Před výběrem sekačky na trávu je důležité zvážit velikost a typ vaší zahrady. Pokud máte menší zahradu, můžete se rozhodnout pro elektrickou sekačku nebo bezmotorovou sekačku. Na druhou stranu, pokud máte velkou zahradu, je lepší zvolit benzínovou sekačku, která vám poskytne větší výkon a autonomii.

Zohledněte vaše potřeby a preferovaný vzhled posečené trávy: Při výběru sekačky na trávu je důležité také zohlednit vaše potřeby a preference ohledně vzhledu posečené trávy. Můžete si vybrat mezi sekačkami s různými výšemi střihu, jako jsou mulčovací sekačky, které trávu posekají na malé kousky a nechají je na trávníku jako přirozené hnojivo. Pokud preferujete tradiční vzhled posečené trávy, můžete zvolit sekačku s bagrem, která sbírá posečenou trávu do koše.

Přečtěte si recenze a porovnejte značky a modely: Před samotným nákupem sekačky na trávu je vhodné si přečíst recenze a porovnat různé značky a modely. Můžete se podívat na různé webové stránky, fóra nebo si přečíst zkušenosti ostatních uživatelů. Zvažte také značku a zemi původu sekačky, protože některé země jsou známé pro výrobu kvalitních sekaček. Důležité je také zkontrolovat záruční podmínky a dostupnost servisu.

Takovýto přístup vám pomůže vybrat nejlepší sekačku na trávu, která bude odpovídat vašim potřebám, představám a budete s ní spokojeni.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang