Skutečný trumf pro výlety do přírody

Sport a outdoor

Ať již se chystáte na velkou expedici, či pouze na krátký víkendový výlet do přírody, jedno je jisté, volba správného spacáku je základním požadavkem pro příjemný zážitek. Společnost Coleman nabízí mnoho kvalitních spacáků pro široké spektrum využití. Dle potřeb svých zákazníků neustále zdokonalují nabídku novými modely. Pro sezónu 2011 přichází s modelem Coleman Klickitat X300, který je malý, lehký a přitom teplý.

Především pro ženy (ale nejen pro ně) navrhla společnost Coleman spacák Coleman Klickitat X300 ve stylové červenorůžové barevné kombinaci. S hmotností pouze 0,86 kg je ideálním pro letní výlety a dovolené. Pomocí kompresního obalu s 4 popruhy ho lze sbalit na pouhých 40,5 x 15 cm. S teplotním komfortem při +11°C Vám dopřeje pohodlný spánek i během letních chladnějších nocí.

Samozřejmostí je vybavení spacáku Coleman Klickitat X300 vnitřní kapsou pro bezpečné uchování cenností uvnitř spacáku. Ženy jistě ocení i fleecovou vložku v oblasti chodidel pro zajištění tepelné pohody nohou. Jednoduše řečeno, spacák Coleman Klickitat X300 je skutečným trumfem pro letní výlety do přírody!

Praktické doplňky pro kempování

Pokud se chystáte na kempování a chcete si svou dovolenou či výlet co nejvíce zpříjemnit a usnadnit, rozhodně byste neměli zapomenout na praktické doplňky, které byste měli mít s sebou. Ty vám mohou ušetřit řadu starostí a času, a zároveň zvýšit komfort vašeho pobytu v přírodě.

Prvním takovým praktickým doplňkem je kvalitní stan. Důležité je vybrat si stan, který je lehký, odolný a snadno se staví. Existují různé typy stanů, například stany s malým balením, které jsou ideální pro pěší turistiku, nebo stany s větším prostorem a oddělenými ložnicemi pro rodinné kempování. Pamatujte také na voděodolný povrch, aby vás nepřekvapil déšť.

Prostor na spaní můžete ještě více vylepšit pomocí nafukovací matrace. Ta vás udrží nad zemí a zajistí vaše pohodlí během spánku. Vyberte si matraci, která je odolná a snadno se nafukuje.

Dalším nenahraditelným pomocníkem je kuchařská sada. Ta by měla obsahovat zásobník na vodu, nádobí, příbory a vařič. Při výběru vařiče zkontrolujte, zda je kompaktní, bezpečný a snadno se ovládá. Důležité je také zvolit tažné palivo, které nezanechává škodlivé zbytky a je dostatečně efektivní.

Nezapomeňte také na dostatek osvětlení. LED svítilny jsou ideální volbou, jelikož jsou šetrné k bateriím a mají dlouhou výdrž. Zvažte také pořízení náhlavního světla, které vám umožní pohybovat se volnějším způsobem ve tmě.

Dalším doplňkem, kterým si kempování zpříjemníte, je skládací židle a stůl. Skládací židle vám poskytne pohodlné posezení a odpočinek, zatímco skládací stůl vám poslouží jako praktická plocha pro přípravu jídel či hraní her s rodinou a přáteli.

Pokud plánujete grilování nebo vaření na ohni, pak byste měli mít s sebou i grilovací náčiní a dostatečné množství dřeva nebo uhlí. Grilovací mřížka, pánev a grilovací nůž jsou nezbytnými doplňky, které vám umožní připravit si chutné jídlo přímo v přírodě.

Nepodceňujte ani množství přenosné pitné vody, kterou s sebou vezmete. V přírodě bývá často omezený přístup k pitné vodě, a proto je důležité mít s sebou dostatek vody pro hydrataci během pobytu.

Na svém kempování byste také neměli zapomínat na ochranu proti hmyzu a slunci. Přibalte si proto repelent, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany před slunečními paprsky, a také případně moskytiéru, která vám zajistí klidný spánek a ochranu proti komárům a jinému hmyzu.

V neposlední řadě byste měli myslet i na drobnosti, jako jsou suché pytle na odpadky, náhradní baterie, multifunkční nůž, první pomoc a další důležité věci, které vám mohou být v přírodě nápomocné.

Výběr a užívání praktických doplňků na kempování je individuální a závisí na vašich preferencích a potřebách. Nezapomeňte si všechny tyto doplňky dobře zabalit a zkontrolovat před odjezdem, abyste měli jistotu, že jste na všechno dobře připraveni.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang