Slunce a roboti – ta pravá zábava pro malé i velké

Dílna, stavba a zahrada

Merkur, Seva anebo Lego. Slavné stavebnice, se kterými si hrají malí i velcí dodnes. Byť jsou tyto stavebnice dnes již se statusem legendární či kutlovní, nová doba přináší nové možnosti. 21. století je stoletím robotů a proto se nové hračky pojí právě s nimi. Doba však přeje i ochraně životního prostředí a šetření energie a spojí-li se tyto dva hlavní atributy dohromady, máte skvělou solární robotickou stavebnici SolarBot 6v1!

Nejen děti si rády hrají. Případy, kdy otcové se neradi dělí o hračky svých synů jsou velmi časté. O stavebnici SolarBot 6v1 se budou nejspíše prát všichni. Jak by ne. Tato stavebnice je hravá, inteligentní a poskytne vám mnoho zábavy.

Jak už z jejího názvu vyplývá, ze stavebnice lze postavit až šest různých druhů robotů a robůtků, kteří všichni díky solárnímu panelu budou schopni oživit své končetiny a přídavné elementy přímo před vašimi zraky.

Postavte si dva druhy solárních letadel, solární mlýn, solární vznášedlo anebo solární štěně či auto. Každý z těchto robotů je na pohled velmi originální a k jeho sestavení nepotřebujete žádné lepidlo a vlastně ani žádné větší nároky na šikovnost.

Do tří minut je zvládne postavit každý. Mějte každý týden na svém stole jiného robota využívající ke svému pohonu solární energii. Kdo by přeci jen měl o své zručnosti pochybnosti, s přiloženým návodem budete stavitelskými mistry.

Žádné baterie, žádné lepidlo, žádná potřeba manuálních zručností. Prostě dárek pro každého! To je stavebnice SolarBot 6v1, která vám před Vánoci ušetří čas s přemýšlením, čím koho obdarovat. Teď máte jasno. A pokud byste chtěli ke stavebnici ještě něco šikovného a zábavného přihodit, koukněte na naše “hitovky”, super dárků je tam celá řada.

Historie stavebnic

Stavebnice jsou jednou z nejstarších a nejoblíbenějších hraček, které doprovázejí dětskou fantazii již několik století.

Historie stavebnic sahá tisíce let nazpět. Již ve starověkém Egyptě si děti hrály s prvními formami stavebnic, které jim umožňovaly skládat drobné kostky z kamene či cihel. Tyto stavebnice byly samozřejmě jednoduché a hráči se s nimi spíše utvářeli základy budov a poměry v jejich okolí.

Další významná etapa v historii stavebnic přišla v 17. století s objevem dřevěných kostek, které měly podobu různých geometrických těles. Tyto kostky byly oblíbené zejména třeba u pedagogů, kteří je využívali při výuce matematiky a geometrie. Děti se pomocí těchto kostek učily rozpoznávat tvary a skládat je do různých vzorů a struktur.

S rozvojem průmyslové revoluce v 19. století se začaly objevovat stavebnice z nových materiálů, jako například z kovových plechů či porcelánu. Tzv. kovářské stavebnice se staly velmi populární a děti si s nimi mohly vytvářet realistické modely budov a strojů. Tyto stavebnice se také používaly ke vzdělávacím účelům a rozvíjení motorických dovedností.

V průběhu 20. století se stavebnice staly ještě více rozšířenými a rozmanitějšími. Vznikaly stavebnice z plastu, které byly snadno manipulovatelné a dostupné pro širší vrstvy obyvatelstva. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších stavebnic této doby je Lego, které bylo vyvinuto v Dánsku v roce 1949. Lego stavebnice s ikonickými kostkami umožňovaly dětem skládat a snadno přestavovat různé budovy, vozidla a další objekty.

Ve druhé polovině 20. století se rozšířily také elektronické stavebnice, které kombinovaly stavební prvky s elektronickými součástkami. Tyto stavebnice umožňovaly dětem experimentovat s elektrickým obvodem, a tím rozvíjet jejich zájem o vědy a techniku. Vznikaly také speciální stavebnice pro dívky, které se zaměřovaly na tvorbu módních modelů a interiérů.

V dnešní době existuje nekonečné množství různých typů stavebnic, které jsou přizpůsobeny věkovým kategoriím a zájmům dětí. Kromě tradičních kostek se objevují stavebnice s magnetickými dílci, stavebnice s pohyblivými součástmi či stavebnice s programovatelnými roboty. Stavebnice se také často využívají při výuce STEM oborů (věda, technika, inženýrství, matematika), jelikož podporují logické myšlení, tvořivost a problémové řešení.

Historie stavebnic je dlouháa bohatá a jejich popularita se neustále rozrůstá. Děti i dospělí nacházejí v těchto hračkách nejen zábavu, ale také prostor pro kreativitu a rozvoj různých dovedností. Stavebnice zůstávají nezaměnitelnou součástí dětského světa a jejich vliv na vývoj a vzdělávání dětí je neocenitelný.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang