Správná kuchyně znamená mít ten správný dřez

Domácnost a nábytek

Správná kuchyně, to však není jen kvalitní myčka, trouba či odsavač par. Bez dřezu není kuchyně a proto si nezapomeňte v naší nabídce vybrat i kvalitní a elegantní dřez, které vaší kuchyni teprve dodají ten správný šmrnc.

Jistě, že namísto dřezu se dá použít hrnec nebo kýbl, ale my nikoho takového ani neznáme a proto jsme do naší nabídky dřezů zařadili pouze kvalitní a velmi elegantní dřezy značky Astracast. Tato značka je po celém světě chápána jako lídr na poli kuchyňských dřezů, jejichž výrobou se zabývá již 21 let.

Pozice této značky na trhu kuchyňských trhů je dána zejména výjimečným skloubením designu a praktičnosti dřezů. Že nejde jen o PR značky dokládá udělení certifikátu ISO 9001:2000, který oceňuje vysokou úroveň designu, vývoje a zpracování.

Dřez, to není pouze místo pro umývání a odkapávání nádobí. V dřezu omýváme, čistíme, naléváme, cedíme a připravujeme nejrůznější potraviny. Bez dřezu by jednoduše i sebevíc vybavená kuchyně nefungovala tak, jak má.

Však i lidé vybaveni myčkou nádobí mají doma dřez a často ho využívají. Při výběru dřezů Astracast se můžete plně soustředit na vaše požadavky a přání. Bohaté možnosti konfigurací plně uspokojí jakýkoliv váš požadavek.

Obdélníkové, čtvercové, kulaté, hranaté, zkosené, bílé, béžové, černé, nerez… možností pro výběr dřezu máte s naší nabídkou požehnaně. Vyberte si třeba základní model dřezu s odkapávačem Astracast Onyx. Tyto dřezy jsou vyráběny z prémiové kartáčované oceli a pasují do každé pracovní desky včetně laminátu.

Luxusnější model je pak například Lausanne 1.5B LHD Sahara beige, které vytváří plně funkční centrum pro přípravu jídla. Unikátní “Aquature” odpad je umístěný přímo v odkapávači, takže tekutinám umožňuje rychlé a efektivní odvedení.

Zajímavosti o dřezech

Dřezy jsou nedílnou součástí našich domácností a každý den je používáme při různých činnostech. Možná jste se ale nikdy nepodívali blíže na to, jaké zajímavosti se o nich skrývají. Přinášíme vám tedy pár zajímavostí o dřezech, které vás možná překvapí.

Ne všechny dřezy jsou vyrobeny ze stejného materiálu. Nejčastěji se používá nerezová ocel, která je odolná vůči korozi a snadno se udržuje. Existují ale i dřezy z například kamene, které jsou velmi moderní a luxusní.

Dřezy mohou mít různé tvary a velikosti. Existují dřezy jedno a dvoudílné, které se liší počtem oddělených částí. Je to vhodné zejména pro ty, kteří rádi multitaskují při přípravě jídla.

Dřezy mohou být vybaveny různými funkcemi a technologiemi. Například existují tzv. inteligentní dřezy, které mají vestavěný senzor, který detekuje přítomnost předmětů a ovládá například vypouštění vody při mytí nádobí.

Dřezy mohou být vybaveny speciálním povrchem, který zabraňuje tvorbě čištěných útvarů, jako jsou vodní kameny. Tento povrch se nazývá tzv. „easy clean“ a usnadňuje údržbu a čištění dřezu.

Pomocí jemného brusného papíru je možné odstranit menší oděrky a škrábance na povrchu dřezu. Stačí jen mírný tlak a opatrné krouživé pohyby.

Dřezy můžete používat i k jiným účelům než pouze k mytí nádobí. Například můžete v nich pěstovat bylinky nebo květiny, což vytvoří krásnou a originální dekoraci do vaší kuchyně.

Existují i dřezy s integrovanou pracovní deskou, která slouží jako dvě v jednom. Můžete na ní připravovat jídlo nebo pracovat na přípravě pokrmů přímo nad dřezem, což usnadňuje přesun potravin a minimalizuje nepořádek.

Dřezy mohou být také vybaveny různými doplňky, jako jsou držáky na nádobí, dřezové síta nebo odkapávací desky. Tyto doplňky usnadňují organizaci a ukládání vybavení v dřezu a napomáhají udržovat čistotu.

Moderní dřezy často disponují také speciálními odvětrávacími systémy, které minimalizují tvorbu nežádoucích pachů v kuchyni. Tyto systémy odvádějí zápachy přímo ze dřezového prostoru a udržují tak vzduch čerstvý.

Ať už máte dřez jakéhokoli tvaru, velikosti nebo materiálu, je důležité jej pravidelně udržovat a čistit. Pravidelné čištění dřezu pomáhá eliminovat bakterie a zabraňuje rozvoji zápachu. Doporučuje se pravidelně dřez otřít měkkou houbou nebo hadříkem a vysušit po použití.

Dřezy jsou proto v našich domácnostech nejen praktickým, ale i estetickým prvkem. Existuje široká škála možností, jak si vybrat ten nejvhodnější dřez pro vaši kuchyni. Ať už se jedná o materiál, tvar, velikost nebo doplňky, dřez by měl splňovat vaše potřeby a přispívat k funkčnosti a stylu vaší kuchyně.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang