Nejlepší stoly na stolní tenis

Sport a outdoor

Stolní tenis je oblíbenou sportovní disciplínou, kterou si můžeme zahrát jak v hale, tak i venku na zahradě či ve dvorku. Ať už jde o rekreační hru v rámci rodinného okruhu, nebo o soutěžní zápasy, správná volba stolu je klíčová pro pohodlnou a kvalitní hru. Jak si tedy vybrat ten pravý stůl na stolní tenis?

Prvním krokem je určit, zda si pořídíme stůl pro venkovní či vnitřní použití. Venkovní stoly jsou vyrobeny z odolných materiálů a jsou ošetřeny speciální vrstvou, která chrání povrch před povětrnostními vlivy, jako jsou déšť či sluneční paprsky. Tento typ stolů je ideální pro hraní venku, protože odolává vlivům počasí a nezkazí se při dešti nebo přímém slunečním svitu.

Naopak vnitřní stoly jsou určeny pro použití v interiéru. Tyto stoly jsou obvykle vyrobeny z dřeva nebo jiných pevných materiálů a mají hladký povrch, který poskytuje dobrou odrazivost míčku. Pokud plánujete hrát stolní tenis doma nebo v halách, je vhodné zvolit si právě vnitřní stůl.

Dalším kritériem pro výběr stolu je jeho rozměr. Standardní stůl na stolní tenis má rozměry 274 cm na délku, 152,5 cm na šířku a 76 cm na výšku. Tyto rozměry jsou schváleny Mezinárodní federací stolního tenisu (ITTF) a jsou používány i v soutěžních zápasech. Při výběru stolu je důležité také zohlednit velikost prostoru, který máte k dispozici pro jeho umístění.

Následujícím faktorem, který je potřeba zvážit, je tloušťka desky stolu. Deska by měla být co nejtenčí, nejlépe mezi 16 a 25 mm. Tenčí deska poskytuje lepší pružnost a odrazivost míčku, což umožňuje rychlou a dynamickou hru.

Dalším parametrem, na který je dobré se zaměřit, je kvalita podstavce. Podstavec by měl být pevný a stabilní, aby zajišťoval stabilní povrch stolu. Ideální je zvolit podstavec s ocelovou konstrukcí, který poskytuje dostatečnou pevnost a odolnost.

Neméně důležitým aspektem je také povrch stolu. Povrch by měl být hladký, matný a s dobrou odrazivostí. Vhodné stoly mají povrch s povrchovou úpravou, která zaručuje, že míček se správně odrazí a zajišťuje kvalitní a přesné střely. Povrch by také měl být odolný proti opotřebení a odolný vůči odřeninám či poškrábání.

Posledním faktorem, který je třeba zvážit, je cenová kategorie. Ceny stolů na stolní tenis se liší v závislosti na kvalitě, materiálech a vlastnostech stolu. Je důležité si stanovit rozpočet, který jste ochotni investovat do stolu na stolní tenis, a vybrat si podle toho. Nicméně je důležité si uvědomit, že investice do kvalitního stolu se vyplatí, protože vám poskytne lepší herní zážitek a vydrží vám déle.

Výběr správného stolu na stolní tenis je klíčový pro kvalitní hru a zábavu. Sledování kritérií, jako je umístění (venkovní nebo vnitřní), rozměry, tloušťka desky, kvalita podstavce, povrch a cenová kategorie, vám pomůže najít ten pravý stůl, který vyhovuje vašim potřebám a požadavkům. Ať už si vyberete jakýkoli stůl, stolní tenis je zábava a vytržení hra, která potěší nejen hráče, ale i diváky.

Stolní tenis – zajímavosti

Stolní tenis je oblíbeným sportem po celém světě, ačkoliv o něm mnoho lidí neví mnoho. Dnes vám přinášíme několik zajímavostí o stolním tenisu.

Původní název této hry zněl ping-pong. Ten se však stal ochrannou známkou jedné z firem v roce 1901 a Mezinárodní stolní tenisová federace (ITTF) tak musela nastolené jméno změnit na stolní tenis.

Stolní tenis byl původně vynalezen v 19. století jako alternativní verze tenisu. Lidé začali hrát stolní verzi tenisu v zahradách a na stolech, které měly různé tvary a dělaly z nich improvizované kurty.

Stolní tenis získal popularitu až v 20. stoletém. V roce 1926 byla založena Mezinárodní stolní tenisová federace (ITTF), která se stará o regulaci tohoto sportu a pořádání mezinárodních soutěží.

Stolní tenis je jedním ze sportů, který je součástí letních olympijských her. Poprvé byl představen na olympiádě v Soulu v roce 1988. Dnes se na olympijských hrách soutěží v šesti kategoriích: muži jednotlivci, ženy jednotlivci, muži týmy, ženy týmy, smíšené týmy a handicapovaní hráči.

Stolní tenis má své vlastní pravidla, která jsou poměrně striktní. Například hráč nesmí dotknout stůl rukou během hry nebo nastavovat osvětlení raketiček. Pokud hráč přestoupí některé z těchto pravidel, ztrácí bod.

Stolní tenis je extrémně rychlý sport, který vyžaduje rychlé reflexy a dobrou koordinaci. Nejrychlejší zaznamenaný míč dosáhl rychlosti 112 km/h. Tato rychlost je ještě větší než u většiny raketových sportů, jako je tenis či badminton.

Ve stolním tenise se hraje nejdelší míč, který trval celkem 8 hodin a 40 minut. Hráči Daniel Ives a Peter MacGowan se utkali na univerzitě v Anglii v roce 1974 a jejich zápas se stal nejdelším v historii stolního tenisu.

Stolní tenis je populární sport i mezi celebrity. Například známý britský herec Rowan Atkinson, známý jako mistr Bean, je vášnivým fanouškem stolního tenisu a dokonce se účastní charitativních turnajů.

Česká republika má výraznou tradici ve stolním tenise. V minulosti se mezi úspěšné české hráče řadila například Dana Hadrtová nebo Petr Korbel.

Stolní tenis je zábavným a přístupným sportem pro všechny věkové skupiny. Můžete si ho zahrát s přáteli nebo s rodinou, ať už venku na zahradě nebo doma na stolním tenisovém stole.

Stolní tenis je fascinujícím sportem s bohatou historií a mnoha zajímavostmi. Stále se vyvíjí a získává si nové fanoušky po celém světě. Ať už jste začátečník, nadšený fanoušek nebo nadějný profesionál, stolní tenis nabízí hodně zábavy a vzrušení.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang