Jak už nikdy nezaspat a lépe se vyspat?

Spotřebiče

Je to tak, většina z nás má takové zaměstnání, které s sebou přináší i neoblíbené brzké ranní vstávání. Tak proč si ráno nezpříjemnit alespoň tím, že budete vstávat za rytmu Vaší oblíbené muziky? V dnešní době je možnost výběru radiobudíků velice široká a rozmanitá, tak který si vybrat?

Jedním z klasických radiobudíků se základními funkcemi a za rozumnou cenu je radiobudík Sencor SRC 310. Velkou výhodou tohoto radiobudíku je velký modře podsvícený displej, na který krásně uvidíte i po ránu s ještě slepenýma očima.

Pokud Vás také každé ráno obtěžuje ten nepříjemný drnčivý zvuk klasických budíků, tak s radiobudíkem Sencor SRC 310 budete vstávat za rytmů hudby z Vašeho oblíbené radiové stanice. Navíc pokud patříte k těm, kteří ať už schválně nebo ne, svůj budík zamáčknou a v klidu spí dál, tak u tohoto radiobudíku si můžete nastavit funkci opakovaného buzení, díky které už nikdy nezaspíte!

Že Vám už je trapné, neustále šéfovi omlouvat své pozdní příchody tím, že jste opět zaspali? Tak neváhejte a pořiďte si domů radiobudík, díky kterému nejen, že skoncujete se zaspáváním, ale navíc bude ranní vstávání mnohem příjemnější!

Jak nezaspat: 5 tipů pro lepší spánek

Dobrý spánek je základním pilířem naší fyzické i duševní pohody. Bohužel však mnoho lidí zaznamenává problémy se spánkem a potýká se s různými obtížemi, které jim brání v rychlém usínání a kvalitním odpočinku. Pokud patříte mezi ně, nezoufejte! V tomto článku vám přinášíme 5 tipů, které vám pomohou nezaspat a získat tak lepší spánek.

  • Vytvořte si pravidelný spánkový režim

Jeden z nejdůležitějších faktorů pro správnou regeneraci organismu je pravidelný spánkový režim. Pokuste se chodit spát i vstávat ve stejný čas každý den, včetně víkendů. Tímto způsobem si vytvoříte biologický rytmus, který pomáhá tělu přirozeně se připravit na spánek.

  • Vytvořte si relaxační rituál před spaním

Předtím než půjdete spát, je důležité si vytvořit relaxační rituál, který vám pomůže uvolnit se a připravit se na spánek. Může to být například teplá koupel, meditace nebo čtení knihy. Prostředí ve vaší ložnici by mělo být klidné a temné, vyhněte se stimulujícím aktivitám, jako je sledování televize nebo používání elektronických zařízení s displeji.

  • Vyhýbejte se kofeinu a alkoholu před spaním

Dalším důležitým tipem je vyhnout se kofeinu a alkoholu před spaním. Kofein je stimulant, který může negativně ovlivnit váš spánek a prodloužit dobu usínání. Pokud tedy toužíte po kávě či energetickém nápoji, dopřejte si je raději během dopoledne nebo brzy odpoledne. Stejně tak je lepší vyhnout se konzumaci alkoholu, který může sice uspat, ale negativně ovlivňuje kvalitu spánku a může způsobovat častější probouzení v průběhu noci.

  • Zkuste si relaxační techniky

Někdy se stává, že když se chystáme jít spát, náš mysl je plná myšlenek a starostí, což nám znemožňuje rychlé usnutí. V takovém případě se můžete pokusit využít různé relaxační techniky, které vám pomohou uklidnit mysl a naladit se na spánek. Mezi tyto techniky patří například hluboké dýchání, progresivní relaxace s postupným uvolňováním jednotlivých částí těla, nebo tzv. „mindfulness“ cvičení, které se zaměřují na přítomný okamžik a uvědomování si vlastního těla a mysli.

  • Vytvořte si příjemné prostředí pro spánek

Posledním tipem je vytvořit si příjemné prostředí pro spánek. Vaše ložnice by měla být dobře větraná, s vhodnou teplotou a správnou úrovní vlhkosti. Investujte do kvalitní matrace a polštáře, které vám poskytnou optimální podporu a pohodlí během spánku. Zároveň se ujistěte, že máte dostatečné zatemnění, aby vás nepřerušovalo světlo zvenčí. Pokud trpíte hlukem, použijte špunty do uší nebo bílý šum, který může pomoci potlačit nepříjemné zvuky.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang