Snadné sušení ovoce i zeleniny

Spotřebiče

Usušte si houby ať vám déle vydrží a můžete je potom kdykoli použít na bramboračku, houbové karbanátky či na houbové palačinky. Stačí jen houby nakrájet na plátky a poté dát do sušičky a přístroj se již o vše sám postará.

Sušíte houby ještě způsobem nakrájení na plátky, pokladení na plech a vystavení sluníčku aby houby rychle schnuli a za čtyři dny sušení již máte houby usušené? Takovéto době je již konec! Sušení ovoce či zeleniny nebylo nikdy jednodušší.

Pomocí sušičky hub a ovoce Gallet DES 118 můžete sušit nejen houby a ovoce, ale také zeleninu, bylinky, maso a další. Vnitřní ventilátor zaručuje stejnoměrné vysoušení potravin. Sušička Gallet DES 118 má v základním vybavení 5 plátů k sušení, ale kdyby vám nestačili, můžete do sušičky dát až do deseti kusů plátů na sušení.

Průměr plat u sušičky Gallet Des 118 je 28,5 centimetrů a sušička má dále ochranu proti přehřátí a tak se nemusíte bát že by se jakkoli přehřála. Díky přiloženým pěti kusům platů můžete kombinovat kolik platů využijete, jestli tři nebo všech pět, záleží jen na vás a na tom kolik toho chcete usušit.

Usušte si to co máte rádi ať můžete zobat celoročně to co vám opravdu chutná. Není nic jednoduššího a nic rychlejšího než tato sušička Gallet DES 118, přesvědčte se o tom i vy a podělte se s námi o vaše kladné ohlasy na tuto sušičku.

Jak správně sušit ovoce a zeleninu

Správné sušení ovoce a zeleniny je skvělý způsob, jak si prodloužit jejich trvanlivost a vytvořit si zásoby na chladné zimní dny. Sušené ovoce a zelenina jsou také zdravou alternativou k sladkostem nebo nezdravým svačinám. Pokud byste se také rádi naučili, jak správně sušit ovoce a zeleninu, zde je návod pro vás.

Prvním krokem je zvolit správné ovoce a zeleninu. Měli byste si vybrat plně zralé a čerstvé plody, které jsou bez poškození nebo známek poškození. Při výběru ovoce a zeleniny je také důležité zohlednit, že některé druhy jsou vhodnější pro sušení než jiné. Například jablka, hrušky, meruňky, švestky, broskve a banány jsou vhodné pro sušení, zatímco jahody, maliny, borůvky a citrony jsou méně vhodné.

Poté, co si vyberete ovoce a zeleninu, je čas připravit je k sušení. Prvním krokem je očištění. Omyjte ovoce a zeleninu pod tekoucí vodou a odstraňte všechny nečistoty. Poté ovoce a zeleninu nakrájejte na tenké plátky nebo kolečka. Plátky by měly být stejně tlusté, aby se rovnoměrně usušily.

Poté připravte sušící zařízení. Existuje několik možností, jak sušit ovoce a zeleninu. Můžete je sušit na slunci, v sušičce na ovoce a zeleninu nebo v teplovzdušné troubě. Pokud se rozhodnete sušit na slunci, umístěte nakrájené plátky ovoce a zeleniny na pečicí papír a umístěte je na suché a slunné místo. Je důležité zajistit ochranu před hmyzem a nečistotami.

Pokud se rozhodnete použít sušičku na ovoce a zeleninu, postupujte podle návodu. Nejčastěji je potřeba rozložit plátky na síťovém vložení a zapnout sušičku na příslušnou teplotu a dobu sušení.

Pokud se rozhodnete sušit ovoce a zeleninu v troubě, předehřejte troubu na nízkou teplotu (ideálně kolem 50 °C) a poté umístěte plátky na pečicí papír na plech. Otevřete troubu lehce, aby nedošlo k přehřátí, a nechte ovoce a zeleninu postupně usušit. Pravidelně sledujte sušící proces a otočte plátky, pokud je to potřeba.

Nezáleží na tom, jakou metodu sušení si vyberete, je důležité pravidelně kontrolovat stav ovoce a zeleniny. Plátky by měly být suché, ale stále pružné. Pokud jsou příliš suché a křehké, mohou být příliš přesušené a ztratí chuť a výživné látky.

Po dokončení sušení nechte ovoce a zeleninu úplně vychladnout a uchovejte je v suchém a vzduchotěsném obalu, jako jsou hermeticky uzavíratelné sklenice nebo sáčky. Uchovávejte je na temném a suchém místě, abyste minimalizovali riziko vlhkosti a znehodnocení.

Sušení ovoce a zeleniny je skvělý způsob, jak si vytvořit zásoby a prodloužit trvanlivost přírodních potravin. Dodržováním správných postupů můžete dosáhnout skvělých výsledků. Sušené ovoce a zelenina mohou sloužit jako zdravá svačina nebo přísada do jídel. Takže pokud jste zahrádkář nebo jen milovník čerstvého ovoce a zeleniny, vyzkoušejte sušení a užijte si chuť a výživu po celý rok.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang