Teplo domova aneb domácí sauny

Domácnost a nábytek

Chcete zbavit Vaše tělo nečistot? Trpíte častými ekzémy, akné, lupénkou? Jednou z nejúčinnějších metod léčby je napařování kůže. Avšak veřejné sauny jsou velmi drahé a je nepříjemné se mačkat spolu s cizími lidmi. Máme tu pro skvělou příležitost pro domácí relax.

V zimním období infrasaunu Marimex Classic 2001 obzvláště využijí milovnici tepla. Infrasauna je vyrobena z kvalitního dřeva kanadského jedlovce a vybavena 8 karbonovými topnými tělesy, která mají delší životnost a lidské tělo dokážou rovnoměrněji prohřát. Účinky infračerveného tepelného systému jsou velice blahodárné. Oceníte také nízkou spotřebu elektrické energie.

Výhodou infrasauna Classic 2001 je její kapacita pro dvě osoby. Už žádný stísněný prostor, nyní si saunu užijete i s vaším přítelem. Na první pohled zaujme jako krásný doplněk vnitřních prostor. Zaujme Vás také i výhled díky prosklené čelní stěně 6 mm vyrobené z pískového tvrzeného skla.

Díky zabudovanému světlu si čas strávený v sauně můžete zpříjemnit čtením knížky, popřípadě milovníci hudby rádi využijí rádio a MP3 přehrávač s dálkovým ovladačem pro maximální pohodlí. Pro určení teploty je zde zabudovaný teploměr.

Infrasauny Marimex se pyšní certifikací FSC, která znamená záruku, že nákupem daného zboží podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. Proto neváhejte a užijte si tepla přímo u Vás doma.

Výhody saunování

Saunování je tradiční rituál, který se praktikuje již po staletí. Tato relaxační metoda si získala svou popularitu nejen díky svým pověstným zdravotním výhodám, ale také díky jedinečnému pocitu odpočinku a regenerace, který po ní následuje.

Sauna je druh horké lázně, která vytváří specifické suché teplo, a to buď na suchém vzduchu nebo pomocí horkých kamínků. Tímto prostřednictvím se tělo zahřívá a dochází k vyvolání pocení.

Jednou z nejzřetelnějších výhod sauny je detoxikace organismu. Během saunování se otevírají póry pokožky a přebytečné toxiny se odvádějí ven prostřednictvím potu. Především se vylučují těžké kovy, které se mohou hromadit v těle a působit negativně na zdraví. Pravidelná návštěva sauny tak přispívá k očistě organismu a zlepšení imunitního systému.

Další významnou výhodou sauny je relaxace a redukce stresu. Pocit tepla a uvolnění, které saunování přináší, zvyšuje hladinu endorfinů – hormonů štěstí. Tím pádem se zlepšuje nálada a snižuje se pocit úzkosti či stresu. Saunování také přispívá k uvolnění svalů a zmírnění bolesti z napětí.

Nejenže saunování přináší tělu blahodárné účinky, ale také prospívá pokožce. Při vystavení horkému vzduchu se krevní cévy rozšiřují, což zlepšuje průtok krve a dodává kyslík a živiny do pokožky. Tím se podporuje regenerace buněk a zlepšuje se vzhled pokožky. Sauna také pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a otevírá póry, což napomáhá ke zdravému a čistému vzhledu pokožky.

Zdravotní výhody sauny nekončí pouze příznivým účinkem na tělo, ale také podporují zdravý spánek. Pravidelná návštěva sauny především ve večerních hodinách pomáhá uvolnit tělo a myslet si od denního stresu. To zlepšuje kvalitu spánku a pomáhá překonat problémy s nespavostí.

Saunování má také pozitivní vliv na dýchací systém. Při pobytu v sauně se dýchací cesty otevírají a hlen se ředí, což usnadňuje dýchání. Sauna tak může pomáhat lidem s respiračními problémy, jako je astma nebo alergie.

Samozřejmě je důležité saunu využívat zdravě a s rozmyslem. Není vhodná pro každého a může způsobovat problémy osobám s kardiovaskulárními chorobami, vysokým krevním tlakem nebo těhotným ženám. Je proto vždy dobré se poradit se zdravotním odborníkem nebo lékařem před zahájením pravidelného saunování.

Celkově lze říci, že saunování je skvělým způsobem, jak relaxovat, detoxikovat tělo a zlepšit celkové zdraví. Pravidelná návštěva sauny může vést k posílení imunitního systému, zlepšení nálady, pokožky a spánku. Nicméně, je důležité dodržovat zásady bezpečnosti a individuální možnosti každého jednotlivce.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang