Topinkovač nemusí být nudný

Spotřebiče

Každý ho zná a většina z nás ho používá. Připraví vám snídani, oběd i večeři. O co se jedná? O topinkovač! Topinkovač lze najít téměř v každé domácnosti. Většinou stojí někde v koutku kuchyňské linky, někteří ho dokonce schovávají do skříněk. Málokterý totiž vypadá tak, že zapadne do interiéru kuchyně a není rušivým prvkem.

To ale není případ topinkovače ECG SZ 978 red. Už první pohled na něj vám prozradí, že tento topinkovač nedisponuje dalším z řady bílých a nerez nudných provedení kuchyňských spotřebičů.

Topinkovač ECG SZ 978 red je, jak už název napovídá, vyveden v syté červeno-vínové barvě s postranními lištami připomínajícími plech a oválným ovladači. Kombinace všech těchto charakteristik mu zapůjčuje neotřelý retro vzhled.

Topinkovač ECG SZ 978 red samozřejmě nabízí víc než jen skvělý design. Kromě jeho primární funkce – opékání chleba – využijete i rošt k rozpékání housek, funkci přihřívání a rozmrazování a praktickou zásuvku na zbytky pečiva.

Má příkon 800 W, teplota se plynule reguluje a topinkovač se navíc dokáže automaticky sám vypnout a tím zabránit nechtěným nehodám. Pokud tedy hledáte topinkovač, který vzhledem vybočuje z řady těch obyčejných, ale zároveň svými funkcemi nabízí to stejné, ba i víc, topinkovač ECG SZ 978 red je tou správnou volbou pro vás.

Kdy vznikl topinkovač?

Topinkovač patří mezi nezbytné spotřebiče v každé domácnosti. Jedná se o zařízení, které nám umožňuje připravit si rychlý a chutný svačinkový pokrm – topinky. Ale kdy vlastně topinkovač vznikl?

Historie topinkovače sahá až do 19. století, konkrétně do roku 1893, kdy byl první patent na toto zařízení udělen americkému vynálezci C.C. Couchotovi. Tento topinkovač vypadál poněkud odlišně od těch, které známe dnes. Jednalo se o kovový rámeček s ocelovými drátky, na které se pokládaly chlebové plátky a opékaly nad otevřeným ohněm.

Postupem času se topinkovače vyvíjely a zdokonalovaly. První moderní topinkovač byl vynalezen v roce 1921 americkým inženýrem Charlesem Striteem. Tento model už měl pevná železná prkýnka s topinkovacími otvory, která byla umístěna mezi dvěma topinkovačovými páky. Tento vynález umožňoval připravit topinky bez nutnosti otočení, a navíc umožňovala regulaci teploty.

Dalším významným krokem ve vývoji topinkovačů bylo vynalezení dvoustranného topinkovače v roce 1936 Herbertem Goldbergem. Tento topinkovač měl integrované topinkovací železné plátky, které umožňovaly opékat topinky ze všech stran najednou. Tím se topinky připravovaly rychleji a rovnoměrněji.

V průběhu let se topinkovače staly stále populárnějšími a dostupnějšími. V 50. a 60. letech 20. století se staly nedílnou součástí každé kuchyně. V té době se také začalo vyvíjet více variant topinkovačů, jako například topinkovače s grilem nebo s integrovaným talířem na ohřev.

Dnes jsou topinkovače dostupné v různých velikostech a provedeních. Nejčastěji se jedná o elektrické topinkovače s integrovaným termostatem a nastavitelnou dobou pečení. Některé modely umožňují také přípravu palačinek nebo grilování.

Topinkovač je tedy nádherným příkladem toho, jak jednoduchý vynález může změnit celý proces přípravy jídla. Díky topinkovači si můžeme snadno a rychle připravit chutné topinky, které jsou oblíbené nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Ať už si připravujeme slané nebo sladké topinky, topinkovač je nenahraditelným pomocníkem v kuchyni.

Dnes je topinkovač běžnou součástí každé domácnosti. Náš denní rytmus je hektický a nemáme vždy čas na přípravu složitých jídel. Topinkovač nám umožňuje rychle a jednoduše připravit občerstvení, které nás nasytí a zasytí naší chuťovou buňku. Ať už si dáme slaný toast se sýrem a šunkou, nebo sladkou topinku s máslem a marmeládou, topinkovač je nám vždy k dispozici.

Topinkovač je jedním z těch vynálezů, který nám zjednodušuje každodenní život a poskytuje nám rychlou alternativu klasického pečení. Jeho vznik se datuje až do 19. století, ale od té doby prošel řadou vývojových kroků a zdokonalení. Dnes patří mezi neodmyslitelnou součást naší kuchyně a často je hojně využíván jak při běžném vaření, tak i při různých oslavách a večírcích.

Máte už i vy svůj topinkovač v kuchyni? Pokud ne, je to rozhodně investice, která se vám vyplatí. Nejenžemůžete rychle a snadno připravit chutné topinky, ale topinkovač je i skvělým pomocníkem při grilování či přípravě palačinek. Nechte se inspirovat tisíci možnostmi, které vám topinkovač nabízí, a dopřejte si skvělé chutě a vůně i v jednoduchosti a pohodlí vaší vlastní kuchyně.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang