Trávník, který budou sousedé závidět

Dílna, stavba a zahrada

Trávník jako z reklamy vykouzlíte nejen výběrem semen a  správným zavlažováním, ale i udržováním perfektní délky. To se Vám povede jen s kvalitní a funkční sekačkou trávy.

Benzínová sekačka Hecht 551 SWB 5in1 splňuje všechny předpoklady, aby uspokojila všechny Vaše nároky. Hecht je osvědčenou značkou zahradní techniky, tato sekačka ovšem vyniká i mezi dalšími produkty této značky a sortimentu.

Především je vybavena kvalitními kuličkovými ložisky. Má centrální nastavení výšky sečení, kterou můžete nastavit od 30 do 75 milimetrů. Záběr nože sekačky je přitom 51 centimetrů, tedy tak velký, že se nebudete muset dlouho namáhat.

Benzínová sekačka Hecht 551 SWB 5in1 má koš na trávu o velikosti 60 litrů. Co je ale opravdu ohromující, je doporučená plocha sečení, která je dokonce 1600 metrů čtverečních. V ceně sekačky navíc získáte i sadu na mulčování. Jelikož sekačka nabízí alternativní boční výhoz, je v balení zahrnut i kryt bočního výhozu.

Pro pohodlné sekání nabízí sekačka velmi komfortní měkčenou rukojeť, se kterou nebude problém sekat trávníky třeba celý den. Snadnou manipulaci zajistí speciální madlo, které se nachází na přední straně sekačky.

Na sečení trávy se můžete začít připravovat již v zimě. Koupí Benzínové sekačky Hecht 551 SWB 5in1 uděláte ten nejdůležitější krok k perfektně zastřiženému trávníku.

Jak mít anglický trávník

Mít nádherný, zářivě zelený anglický trávník je snem mnoha zahradníků. Anglický trávník je synonymem pro hustý a rovnoměrný trávník, který vám bude sloužit jako ideální prostor pro relaxaci a odpočinek. Pokud se také chcete pyšnit trávníkem, který by vás neustále okouzloval svou krásou, postupujte následujícími kroky.

Prvním krokem je příprava půdy. Je důležité odstranit všechny zbytky trávy, plevelů a kamení. Následně je třeba provést ořezání okrajů trávníku a odstranění přebytečného materiálu. Poté se zaměřte na kypření půdy – použijte hrábě nebo rýče, abyste uvolnili půdu a zajistili, aby mohla správně dýchat. Pokud je půda příliš tvrdá, můžete přidat písek nebo kompost, který ji zlepší a zvýší její živnost.

Dalším krokem je výběr vhodného semena. Doporučuje se vybrat směs anglických druhů trávy, které jsou odolné vůči škůdcům a mají rychlý růst. Při sázení semen se řiďte pokyny na obalu a zajistěte dostatečnou zálivku. Pokud máte předem připravený trávník, můžete zvážit trávníkovou rolosádou.

Po vysetí semen nebo položení trávníkové rolosády je významné pravidelné zalévání. Trávník je nutné udržovat vlhký, zejména v prvních týdnech. Zalévejte ho pravidelně, ale dbejte na to, aby půda mezi zaléváním vyschla a nebyla přemokřená. Neméně důležité je i pravidelné hnojení. Použijte hnojivo speciálně určené pro trávníky, které obsahuje všechny důležité živiny pro správný růst a zdraví trávníku. Můžete také zvážit aerifikaci trávníku, která zlepší přístup vlhkosti a živin ke kořenům.

Dalším důležitým aspektem je pravidelné sekání trávníku. Anglický trávník je nízký a dobře sečený, proto je nutné ho pravidelně zastřihovat. Sekejte trávník na výšku přibližně 2-3 cm. Při sečení dbáte na to, aby byly nože na sekačce ostré a nepřetrhávaly trávu. Pravidelné sečení zajišťuje rovnoměrný vzhled trávníku a pomáhá bojovat proti plevelům, kterým se obtížněji množí na krátkém trávníku.

Posledním krokem je péče o trávník po celou sezónu. Pravidelně kontrolujte trávník a odstraňujte plevely a suché části. Dbáte na to, aby trávník dostával dostatek slunečního svitu, a pokud možno, vyhýbáte se přílišnému šlapání na něj. Pravidelně provádějte zálivku, hnojení a další péči podle potřeb trávníku.

Sledováním těchto jednoduchých kroků a pravidelnou péčí si můžete vychutnat nádherný anglický trávník, který vám bude sloužit jako ideální prostor pro odpočinek, hry a rodinné aktivity. S jeho hustým a zářivě zeleným vzhledem budete okouzlováni a váš trávník se stane skutečným klenotem vaší zahrady.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang