Vertikutátor, aneb provzdušňovač trávníku

Dílna, stavba a zahrada

Nebojte se, vertikutátor není žádné sprosté slovo, jedná se pouze o přesný název provzdušňovače Vašeho trávníku. S blížící se letní sezonou určitě každý sní o tom mít nádherný anglický pažit před svým domem a abyste toho docílili, doporučujeme nejdříve Váš trávník pěkně zvertikutovat kvalitním provzdušňovačem.

Jak vůbec takový provzdušňovač funguje?

Je to naprosto jednoduché, ve spodu tohoto stroje máte několik žacích nožů, které propichují půdu a uvolňují tak místo pro vzduch. Doporučujeme z důvodu opotřebení vybrat nejlépe vertikutátor s nastavitelnou výškou žacích nožů. Zde si můžete plynule nastavit hloubku zásunu nožů do půdy. Pro kvalitní provzdušnění nastavte nože pouze do úrovně trávníku.

Jak a kdy správně provzdušňovat?

Nejlepší období pro vertikutaci vašeho trávníku je období jara, kdy ještě není trávník plně v růstu. Nejdříve posekejte trávník na přibližnou výšku tří centimetrů, poté nastavte výšku nožů provzdušňovače na úroveň trávníku. U některých strojů je možnost přesného nastavení, v tomto případě doporučujeme 3-5 mm, ale pozor, nože musí trávník pouze kypřit, né rýt!

Jaký provzdušňovač vybrat?

V naší nabídce naleznete jak benzínové provzdušňovače, tak elektrické provzdušňovače. Váš výběr samozřejmě záleží na velikosti a terénu Vašeho trávníku. U větších ploch bude převládat benzínová technologie, naopak u malých trávníků malé lehké elektrické provzdušňovače. V naší nabídce také naleznete široký sortiment příslušenství.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang