Vlasy vyžehlené a zdravé zároveň? Žádná fikce

Spotřebiče
Pece o vlasy

Toužíte po dokonale rovných vlasech, případně krásných loknách, ale bojíte se, že si při častém používání žehličky na vlasy své vlasy poničíte? Už se nemusíte bát!

Žehlička na vlasy je podobně jako fén nebo kulma skvělou pomůckou pro úpravu účesu, ale může být i příčinou poškození vlasů. Pokud chcete, aby vaše vlasy zůstaly zdravé a lesklé, je důležité používat žehličku, která je šetrná k vlasům.

Existuje několik způsobů, jak si vybrat šetrnou žehličku na vlasy. Jedním z nich je zvolit žehličku s keramickými destičkami. Keramika je měkký materiál, který se rovnoměrně zahřívá a nenarušuje strukturu vlasů. Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je teplota. Čím nižší teplotu žehlička má, tím je šetrnější k vlasům.

Kromě keramických destiček a nízké teploty jsou šetrné k vlasům také žehličky s turmalínovými destičkami. Turmalín je polodrahokam, který má antistatické účinky a pomáhá chránit vlasy před poškozením.

Pokud máte jemné nebo poškozené vlasy, je důležité žehličku používat opatrně. Vlasy byste měli narovnávat po malých pramenech a neměli byste je žehlit příliš často.

Tipy pro používání šetrně k vlasům:

  • Před použitím žehličky na vlasy si naneste ochranný sprej na vlasy.
  • Žehličku používejte na nízké teplotě.
  • Žehlěte vlasy po malých pramenech.
  • Žehličku nedržte na vlasech příliš dlouho.

Při výběru žehličky na vlasy je také důležité zvolit žehličku s ionizační funkcí. Ionizace pomáhá uzamknout vlhkost ve vlasech, což je chrání před vysoušením.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang