Vysavače – jak vybírat?

Spotřebiče
Vysavace

Ke každodenním pomocníkům v každé domácnosti bezesporu patří vysavač, ať už se jedná o malý aku vysavač do ruky nebo velký vodní vysavač. Vysavačů je na dnešním trhu nepřeberné množství od různých výrobců, ale i přesto se dají charakterizovat do pár skupin dle použití. Vyberte si tedy takový, který Vám bude vyhovovat.

Klasické vysavače

Dříve velice hojně využívané klasické vysavače mají buď papírové pytlíky, které se dají po každém naplnění vyhodit a vyměnit za jiné, či textilní sáčky, které po každém použití vašeho vysavače můžete vyklepat. Na jednu stranu výhoda finanční, na druhou stranu nevýhoda zdravotní. I přes to se v dnešní době tyto klasické vysavače hojně využívají. Velké popularitě se ale těší i robotické vysavače.

Bezsáčkové vysavače

Dříve byly tyto vysavače brány jako výstřelek moderní doby. Postupem času ale získávaly velkou oblibu a v dnešní době je najdete ve velké většině domovů. Velkou výhodou je, že po každém vysávání nádobu vysypete, vymyjete a Váš bezsáčkový vysavač je připraven k dalšímu použití. Jedinou nevýhodou těchto bezsáčkových vysavačů bývá, že nádoby z důvodu několikastupňové filtrace mívají malý objem.

Víceúčelové vysavače

Ať se rozhodnete pro suché či mokré vysávání, nepřekvapíte svůj víceúčelový vysavač. Tyto vysavače jsou určené k tepování a praní koberců, tkanin a jiných podobných látek. Jednoduše do vysavače nalijete vodu a můžete buď vysávat, veškerý prach se usadí ve vodě, nebo můžete využít některého z nástavců Vašeho víceúčelového vysavače a bez problému doma vyprat špinavý koberec.

Ruční a aku vysavač

K poslední skupině paří ruční vysavače a aku vysavače. Tito nepostradatelní pomocníci každé kuchyně a domácnosti čekají na svoji příležitost, kdykoliv Vám v kuchyni něco upadne, či se dokonce rozlije. Velká výhoda těchto malých ručních a aku vysavačů je jejich všestranost, velikost a rychlost použití.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang