Zatněte do dřeva tu správnou sekeru!

Dílna, stavba a zahrada

Možná jste se celé léto úpěnlivě snažili naštípat si zásoby dříví na zimu, ale i v zimě ještě určitě nejednou na tuto činnost dojde. Své stávající sekeře jste tak asi dali určitě pěkně zabrat a její ostří má do tohoto kořene slova hodně daleko. Potom jde nejen o zdraví, ale také o nervy a obojí máme jen jedno!

Tak co s tím provést? Jednoduchým řešením je pořídit si sekeru značky Fiskars. Značku lze charakterizovat slovy, jako je kvalita, spolehlivost a odolnost. Navíc si můžete vybrat z široké nabídky různých modelů. Vybírat lze sekery s různou délkou topůrka, velikostí a také tvarem čepele. Kvalitní sekera Vám zkrátka musí padnout do ruky, a přesně takové jsou ty, od značky Fiskars!

Pomyslnou perlou mezi sekerami je štípací sekera Fiskars Handy 2400. Topůrko je vyrobeno z trvanlivého polyamidu se skelnými vlákny a navíc doplněno protiskluzovým povrchem. Takové topůrko je odolné vlhku, suchu i chladu. Pozornost bychom ale měli obrátit hlavně na čepel. Tak je kovaná z kvalitní finské oceli a potažena kluznou vrstvou PTFE, díky které se snižuje tření a čepel tak snáze vniká do dřeva. Apelovanou kvalitu navíc podtrhuje 10-ti letá záruka na spojení čepele s topůrkem.

Rádi byste měli kvalitu po ruce na každém kroku? V tom případě můžeme nabídnout i sekery vhodné pro turistiku a outdoorové aktivity. Jednou takovou je model Fiskars X5 s šitým pouzdrem. Tahle malá a lehká sekera má pouhých 480 g a lze ji tak snadno přenášet v baťohu či na opasku.  I zde je samozřejmostí pohodlné topůrko a odolná čepel, která snižuje tření!

Sami se přesvědčte, že štípání dříví nemusí být jen namáhavá a pracná činnost. Se sekerami Fiskars to půjde opravdu zlehka!

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang