ZAVINUTÉ VEJCE – recept

Recepty

Japonská kuchyně je proslulá svou jedinečnou kombinací chutí a estetiky. Jedním z tradičních japonských pokrmů je i zavinuté vejce. Tato jemná omeleta se připravuje z šlehaných vajec a zároveň vytváří nádherný vizuální zážitek. Pokud toužíte po exotickém pokrmu s jednoduchým postupem, máme pro vás recept na toto lahodné japonské jídlo.

Zavinuté vejce je podobně jako tempura nebo další druhy sushi tradičním pokrmem japonské kuchyně, který si získal srdce milovníků gastronomie po celém světě. Tato jednoduchá omeleta se vyrábí z kvalitních vajec, cukru, sójové omáčky a dalších základních ingrediencí. Náročnější je však samotné smažení a zavinutí omelety, které vyžaduje trpělivost a dovednost. Pojďme se podívat, jak na to!

Recept na zavinuté vejce (Tamago-yaki):

Ingredience:

 • 4 velká vajíčka
 • 2 lžíce cukru
 • 1 lžíce sójové omáčky
 • 1/2 lžičky mirin (sladké rýžové víno)
 • Špetka soli
 • Olej na smažení

Postup přípravy:

 1. Nejprve si připravte všechny ingredience a vybavte se bambusovým rohožím nebo speciální pánví na Tamago-yaki (čtvercovou pánví určenou pro omelety).
 2. Vajíčka rozklepněte do misky a rozmíchejte je tak, aby žloutky a bílky byly dobře spojeny.
 3. Přidejte cukr, sójovou omáčku, mirin a špetku soli do vajec a důkladně promíchejte směs. Měli byste získat hladkou tekutinu.
 4. Rozpálením pánve na střední oheň a přidáním trochy oleje začněte smažit omeletu. Rozetřete vajec tak, aby pokryly celou plochu pánve.
 5. Jakmile se okraje omelety začnou zvedat, použijte dřevěnou špachtlí nebo nádobíčko na zavinutí omelety. Začněte od jednoho konce a postupně ji zavinujte směrem k opačnému kraji pánve.
 6. Smažte omeletu do zlatavé barvy, přibližně 2-3 minuty z každé strany. Měla by být krásně zářivě žlutá.
 7. Jakmile je omeleta hotová, přeneste ji na prkénko a nechte ji zchladnout.

Tamago-yaki je pokrm, který spojuje jednoduchost a eleganci japonské kuchyně. S jeho přípravou možná budete potřebovat trochu trpělivosti a cviku, ale výsledek stojí za to. Vychutnejte si jeho jemnou sladkou chuť jako součást tradičního japonského jídla nebo jako samostatné pokrm, které oslní vaše chuťové pohárky i oči.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang