6. smysl

Spotřebiče

U spotřebičů značky Whirlpool se setkáte u praček, myček, chladniček a spotřebičů na vaření s tzv. šestým smyslem, který je na výrobcích označován také originálním logem 6th sense. Co vlastně tento šestý smysl znamená? A v čem jsou výrobky s tím to systémem lepší?

Pojďme se podívat na podrobný výklad šestého smyslu tak, jak ho popisuje výrobce a tak, jak ho budeme u produktů Whirlpool chápat my, spotřebitelé.

Praní

Stačí aby jste Vaše prádlo rozdělily pouze podle druhu tkaniny z které je vyrobeno, vložíte ho do pračky, a stisknete START. Šestý smysl za Vás již nastaví délku a způsob praní, teplotu vody a počet otáček, tak aby bylo praní co nejefektivnější a dokáže snížit spotřebu energie dokonce až o 30%. Díky této inteligentní technologii čas praní je v průměru zkrácen až o 50%.

Sušení

Sušičky s šestým smyslem mají senzor který automaticky přizpůsobuje program tak aby bylo dosažno co nejlepšího výsledku sušení a došlo tak k minimální spotřebě energie.  Mikroprocesor 6. smysl automaticky s ohledem na spotřebu energie nastaví čas a teplotu.

Chlazení

Chladničky s šestým smyslem jsou vybaveny dvěmi senzory v chladničce a jedním v mrazáku. Tyto dva senzory vysílají do hlavního centra informace o změně teploty uvnitř ledničky a ten podle těchto infromací vyhodnotí kdy a na jak dlouho sepnout kompresor, a tím máte u šestého smyslu zaručeno že vaše potraviny jsou skladovány v těch nejlepších podmínkách.

Mytí

Pouhým zmáčknutím jediného tlačítka s nápisem 6th sense se Vaše myčka uvede do chodu. Duální senzor, kterým je vybavena, celou dobu běhu myčky monitoruje několik faktorů pro vyhodnocení a upravení mycího programu.

Sleduje intenzitu znečištění vody a tvorbu pěny. Podle těchto informací upravuje dobu mytí, počet oplachů a teplotu vody. Tyto informace cestují myčkou každých deset vteřin do řídího centra které díky získaným údajům přizpůsobuje mytí. Díky tomutp systému Vaše myčka ušetří až 30% energie a vody v porovnání s běžnou myčkou nádobí.

Vaření

Tato inteligentní funkce šestého smylu za Vás hlídá a řídí procesy připravy Vašeho pokrmu. Po vložení začnou senzory zjiťovat jeho stav (teplotu a citlivost na odraz mikrovln) a vyhodnocují očekávaný stav na konci procesu.

Podle těchto výsledků zvolí systém optimální výkon trouby. Po celou dobu přípravy máte na displeji očekávaný čas přípravy pokrmu, který se během přípravy závisle na stavu pokrmu mění.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang