GABA ZELENÝ ČAJ – ORGANIC

Recepty

Zelený čaj je dnes všeobecně znám svým blahodárným vlivem na organismus. Gaba zelený čaj se zvýšeným obsahem gamma-amino-butyrové kyseliny (GABA) je vyroben z čerstvých lístků čajovníku vysoké kvality.

Pod přísným hygienickým dohledem prochází čaj anaerobní úpravou (bez přítomnosti vzduchu), následným svinutím a sušením. Díky tomuto zpracování představuje Gaba zelený čaj  zcela nový, čistě přírodní produkt.

Co to je Gaba?

GABA je neproteinová aminokyselina, která je vlastní všem zeleným čajům a vyniká mnoha zdravotními účinky. Pozitivně působí při snižováni kevního tlaku, cholesterolu a reguluje tvorbu hormonů. Lze ji použít také ke zlepšení prokrvení a okysličení mozkových buněk, čímž zlepšuje soustředění a může pomoci i od následků mozkové mrtvice. Dále příznivě působí při zvýšené námaze, stresu a při bolestech hlavy z psychického přetížení.

Gaba zelený čaj je unikátní tím, že obsahuje až dvacekrát více GABA než běžný zelený čaj. Spojuje  tak kvality lahodného osvěžujícího nápoje a účinného doplňku stravy.

Vezmeme-li ji jako medikament, lze ji použít ke zlepšení krevního oběhu v mozku, zvýšení okysličení, ke zlepšení metabolismu mozkových buněk, nebo také může pomoci při léčbě následků mozkové mrtvice, následků zranění hlavy či ateromu cerebrálních artérií, jako jsou bolesti hlavy, hučení v uších či stavy zmatenosti.

Doporučené dávkování a příprava

5-7g čaje v konvičce či jiné nádobce zalijeme 70°- 80°C teplou převařenou vodou. Po 10-15 vteřinách louhování můžeme čaj přelít přes sítko do šálků. Toto množství čaje vystačí k přípravě 5-7 nálevů s tím, že dobu louhování prodlužujeme u každého následného nálevu podle chuti.

Uchovávejte v suchém, chladném a stinném místě.

Proč pít zelený čaj?

Existuje mnoho důvodů, proč by si člověk měl dopřát šálek zeleného čaje každý den. Prvním důvodem je obsah antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a chrání naše tělo před poškozením buněk.

Dále zelený čaj obsahuje kofein, který může zlepšit naši koncentraci a paměť. Tato bylinková složka také může pomoci zvýšit metabolismus a pomoct při hubnutí. Zelený čaj také obsahuje polyfenoly, což jsou látky, které mají protizánětlivé účinky a podporují zdraví srdce a snižují riziko některých typů rakoviny.

Posledním, ale neméně důležitým důvodem je skutečnost, že zelený čaj může pomoci snížit stres a úzkost díky obsahu aminokyseliny L-theaninu, který působí uklidňujícím a relaxačním způsobem. Takže si můžete dopřát šálek zeleného čaje s vědomím, že děláte pro své tělo mnoho dobrého. Pro správnou přípravu existují tipy, jak na správně uvařený čaj.

Druhy čajů a jejich účinky

Existuje mnoho různých druhů čajů, které mají různé účinky na naše tělo. Zde jsou některé z nejčastěji používaných čajů a jejich účinky na organismus:

  • Zelený čaj – Je známý pro své antioxidační vlastnosti a pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění. Také může pomoci při hubnutí a má protizánětlivé účinky.
  • Černý čaj – Obsahuje vysoké množství kofeinu, který dodává energii a může pomoci zlepšit soustředění. Tento čaj také obsahuje flavonoidy, které mohou chránit před rakovinou.
  • Bílý čaj – Obsahuje nejmenší množství kofeinu ze všech čajů a také je bohatý na antioxidační látky, které mohou pomoci ochránit tělo před volnými radikály.
  • Bylinné čaje – Existuje mnoho různých druhů bylinných čajů, každý s vlastními účinky na tělo. Některé mohou pomoci s trávením, uklidnit nervy nebo zlepšit spánek.
  • Oolong čaj – Tento čaj má vlastnosti mezi zeleným a černým čajem a může pomoci snižovat hladinu cholesterolu a pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi.
  • Pu-erh čaj – Je známý pro své schopnosti zlepšit trávení a detoxikovat tělo. Také může pomoci s hubnutím a snižováním hladiny cholesterolu.

Je však důležité si uvědomit, že každý člověk může reagovat na čaje jinak a není jednoznačné, jaký konkrétní čaj bude mít na jednotlivého člověka účinek. Vždy je nejlepší se poradit s lékařem, pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky, abyste se ujistili, že vám určitý druh čaje nebude škodit.

Také je důležité dodržovat doporučené dávkování a v případě potřeby konzultovat užívání určitého čaje s odborníkem na výživu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang