Jak vybrat zastřihovač

Zastřihovače vlasů a vousů jsou přístroje, které vám pomohou ke snadné a rychlé úpravě vašeho zevnějšku a mezi zákazníky se stávají stále oblíbenějšími. Jejich použití je vhodné jak pro muže, tak i pro ženy. V případě, že nechcete utrácet za služby u kadeřníka a budete spokojeni s jednoduchým sestřihem provedeným doma, je pro vás koupě zastřihovacího strojku tou správnou volbou a investicí. Dříve strojky na holení dokázaly provádět vesměs pouze jedinou činnost, a to především holení vousů, popřípadě od nich bylo možné očekávat ještě zastřižení tzv. kotlet, toť vše. V dnešní době se téměř všichni výrobci snaží o to, aby jejich výrobky byly maximálně univerzální a uspokojily tak co nejširší škálu zákazníků. Přístroje sedm, popř. i deset v jednom nejsou v současné době absolutně ničím výjimečným, spíše je možné konstatovat, že se jedná o standard. Zastřihovací sady jsou díky celé řadě nejrůznějších nástavců, kterými disponují, schopny holení a zastřihávání vousů či vlasů. Mimo jiné nabízejí i možnost zastřihování chloupků v nose nebo v uších.

Jestliže jste se rozhodli pro pořízení nového zastřihovače, který by vám měl sloužit ke snadné úpravě vlasů či vousů, měli byste se předem zaměřit na několik následujících základních parametrů, mezi které patří nastavitelnost délky střihu, nabíjení a přídatné funkce. V první řadě si ale pečlivě promyslete, co je pro vás priorita, tj. co od strojku očekáváte a na základě toho si zvolte jeho vhodné příslušenství.

Pokud si vyberete správný zastřihovač vlasů či vousů, může vám velmi dlouho a spolehlivě poskytovat kvalitní služby. Strojky na našem současném trhu se pohybují v různých cenových relacích a počítat musíte samozřejmě s tím, že každá funkce navíc se pochopitelně promítá do jeho konečné ceny. Doporučujeme vám, abyste zvážili, co je pro vás opravdu nezbytné a bez čeho se naopak snadno obejdete.

Holící nástavce

Volba správných nástavců je klíčovým parametrem pro váš nový zastřihovač vousů, popř. vlasů. Právě nástavce mají hlavní vliv na to, na jakou délku bude možné vaše vlasy či vousy zastřihovat, proto si pečlivě rozmyslete, co od svého nového přístroje požadujete, co je pro vás skutečná priorita. Většina strojků má ve své běžné výbavě několik nástavců, které se liší nejen délkou konečného střihu, ale také i způsobem jejich využití. Délka střihu je určena na stupnici od jedné do deseti a obvykle se pohybuje od 0 do 3 centimetrů.

Speciální nástavce

Kromě použití klasických nástavců existuje u většiny strojků i možnost využít nástavce speciální, které jsou určené k zastřihování chloupků v nose, v uších a v některých případech je lze dokonce možné použít i pro zastřihování obočí. Pokud jsou tyto funkce strojku pro vás podstatné, soustřeďte na ně svou pozornost. Zastřihovače, které tuto funkci nabízí pouze jako doplňkovou, nemusí v tomto směru pracovat zcela bezproblémově, což jistě není žádoucí. Proto vybírejte z přístrojů, které jsou pro tyto účely speciálně určeny. Zastřihovač chloupků, který je určený právě pro toto využití, vám zmíněné funkce zajistí ve vysoké kvalitě.

Materiál nožů

Materiál použitý na čepele zastřihovačů je další ukazatel, který byste měli před koupí nového strojku pozorně sledovat. Nejčastěji se dnes pro výrobu nožů využívají titan, keramika a nerezová ocel. Všechny tyto materiály jsou vysoce odolné vůči korozi a mají vysokou tvrdost. Liší se však odolností, výdrží a omyvatelností.

Titanové nože

Nejdražší a nejkvalitnější nože jsou vyrobené z titanu. Jestliže plánujete strojek používat dlouho a často, jsou pro vás titanové nože tou nejlepší možnou volbou. Titanové čepele mají velmi dlouhou výdrž, prakticky u nich nedochází k žádnému otupení a jako jediné je lze na rozdíl od nožů z jiných materiálů omývat pod vodou.

Keramické nože

Hlavní výhodu keramických nožů je to, že nedochází k jejich otupení, disponují totiž tzv. samoostřením. Za nevýhodu je naopak možné pokládat to, že jsou poměrně křehké, při neopatrném zacházení může dojít k jejich nevratnému poškození. Kromě toho jsou keramické nože neomyvatelné.

Nože z nerezové oceli

Tento typ nožů je možné doporučit v případě, že strojek neplánujete používat příliš často. Nože z nerezové oceli totiž podléhají poměrně rychlému otupení a nelze je omývat vodou. Jestliže ale strojek budete používat přibližně jednou za měsíc, potom pro vás ocelové nože nebudou problémem, v takovém případě je to ideální v poměru výkon cena.

Napájení strojku

Jednotlivé zastřihovače vlasů a vousů se od sebe kromě jiného liší také výdrží jejich baterie a způsobem jejího napájení.

Vybírat si můžete ze tří základních typů nabíjení.

Bateriové zastřihovače vlasů a vousů

Prvním typem nabíjení je nabíjení bateriové, které je vhodné zejména pro zastřihovače chloupků. V ostatních případech, tj. pokud jde o zastřihovač vlasů a zastřihovač vousů, je tento typ nabíjení nevhodný, neboť výdrž baterií je značně omezená a následná častá výměna článků poměrně nákladná.  Pokud se rozhodnete pro bateriový strojek, doporučujeme používat baterie litinové, které se vyznačují delší životností.

Akumulátorové zastřihovače vlasů a vousů

Akumulátorové zastřihovače jsou ideální volbou na cesty. Jedná se o strojky, které nejsou závislé na nepřetržitém připojení k elektrické síti. Energii pro své fungování čerpají z akumulátoru. A právě kapacita akumulátoru, která se udává v Ah (ampér hodinách), je parametr, který byste měli v tomto případě sledovat velmi pozorně. Vězte, že čím je vyšší hodnota Ah, tím větší je kapacita akumulátoru, tj. tím déle vydrží váš zastřihovač pracovat bez nutnosti dalšího dobití. V případě, že si pořídíte levnější model, musíte počítat s možností, že může docházet k rychlému vybíjení akumulátoru.

Zastřihovače vlasů a vousů napájené ze sítě

V neposlední řadě jsou v nabídce výrobců přístroje čerpající energii přímo z elektrické sítě. Tento typ zastřihovačů je možné považovat za méně praktický z hlediska toho, že vyžadují neustálé připojení k elektrické síti. Nicméně výdrž takovýchto typů zastřihovačů je neomezená a zpravidla disponují i vysokým výkonem. Síťové zastřihovače vlasů a vousů jsou ideální volbou, pokud je plánujete používat výhradně v domácím prostředí.

Váha a rozměry zastřihovačů vlasů a vousů

Váha a rozměry zastřihovačů jsou parametry, na které se často zapomíná, nebo se jim nevěnuje příliš pozornosti.  Jedná se o ukazatele, které sice nemají přímý vliv na výkon, tj. velký strojek není zárukou vyššího výkonu a naopak, ale mají svůj význam především z hlediska způsobu využití. Pokud svůj strojek hodláte používat v převážné většině na cestách, bude pro vás hrát jeho váha jistě významnou roli.

Nicméně váhu zastřihovače neberte na lehkou váhu ani při jeho využití v domácím prostředí. Vězte, že při dlouhém držení strojku v ruce, se jeho váha stává velice důležitým parametrem. Neexistuje sice žádná ideální váha strojku, ale mějte na paměti, že čím je strojek lehčí, tím lépe a pohodlněji se s ním pracuje.

Druhy motorů

Každý zastřihovač vlasů a vousů je poháněn motorem.  V nabídce současných výrobců jsou k dispozici zastřihovače se třemi různými druhy motorů, které pracují různými způsoby.

Magnetické motory

Magnetické motory jsou vhodné pro husté a delší vlasy, vousy. Jsou to motory, které disponují velmi dobrým výkonem. Magnetické motory umožňují velmi rychlé, nejrychlejší kmitání holících nožů a díky tomu zajišťují plynulý bezproblémový tah. Za nevýhodu strojků s těmito motory lze pokládat jejich poměrně rychlé přehřívání.

Rotační motory

Tento typ motorů disponuje relativně vysokým výkonem i vysokou rychlostí, která je ale ovšem nižší než u výše zmíněných motorů magnetických. Rotační motory v porovnání s magnetickými jsou schopny vyprodukovat více rychlostí, jsou výrazně levnější a jsou šetrnější k vybíjení akumulátoru.  Rotační motory je možné považovat za nejuniverzálnější.

Pivot motory

Pivot motory jsou přibližně o polovinu pomalejší než motory magnetické, ale jejich výhodou je, že lépe tlumí vibrace a také se tolik nepřehřívají. Pivot motory se vyplatí tam, kde stříhání trvá déle a důraz není kladen na nárazový výkon.

Cena

Kromě všech výše zmíněných ukazatelů, které ovlivní váš výběr zastřihovače vlasů a vousů, je tu ještě jeden velmi důležitý parametr a tím je cena.

Ceny zastřihovačů vlasů a vousů mají velice široký rozptyl, neboť trh nabízí jak strojky určené pro jednoduché domácí využití, tak zastřihovače pro profesionály, tj. určené pro kadeřnické salóny.

Zastřihovač vlasů a vousů si můžete pořídit už za několik set korun.  Přístroje z této cenové kategorie nabízí svým uživatelům pouze základní funkce, mají nižší výkon a jejich součástí je jen malý počet nástavců. S nižší cenou logicky souvisí i nižší kvalita. Pokud tedy od strojku neočekáváte žádné nadstandardní funkce a plánujete pouze pravidelné zastřihávání kratšího porostu, bude pro vás tento druh zastřihovače vlasů nebo vousů dostatečný.

V cenové hladině od jednoho do dvou tisíc korun je již možné pořídit kvalitní zastřihovač, který má k dispozici celou řadu nástavců, dobrou výdrž, kvalitní motor a očekávat můžete i některé nadstandardní funkce.  Přístroje této cenové kategorie je obvykle možné napájet ze sítě a současně disponují i vestavným akumulátorem, který lze využít na cestách.

Pokud se rozhodnete pro pořízení zastřihovače vlasů, jehož cena převyšuje dva tisíce korun, získáte již opravdu špičkový přístroj té nejvyšší kvality, který využívají kadeřnické salóny.

Pokud si nejste jisti, ze které cenové kategorie by váš nový strojek měl být, soustřeďte se na to, abyste maximálně pečlivě zhodnotili poměr ceny a kvality.

Ostatní ukazatele

Zde bychom chtěli vaši pozornost soustředit na několik ukazatelů, jejich úkolem je především zpříjemnit a usnadnit práci se strojkem. Nejedná se o parametry, které by měly nějak výrazně ovlivnit kvalitu výkonu, tudíž ani váš výběr.  Jsou to spíše funkce, které zvýší komfort práce se zastřihovačem vlasů, vousů.

Indikátor nabití

Indikátor nabití je funkce, kterou má dnes běžně již téměř každý přístroj. Ve své podstatě je to jednoduchá kontrolka, která se rozsvítí v případě, že je váš zastřihovač vlasů úplně nabitý.

Dotykové ovládání

Modernější typy zastřihovačů mají displej, na kterém je možné vyčíst informace např. o stavu baterie, o hodnotě zanesení odsávacího zařízení atd.

Odsávání

Odsávání je systém, který má za úkol okamžité odstranění odstřižených vlasů nebo chloupků. Je to funkce, která vám ušetří práci s úklidem. Nejčastěji touto funkcí disponují holicí strojky, ale výjimkou není ani v případě zastřihovačů vlasů a chloupků.

Čistící příslušenství

Čistící příslušenství je dnes ve své podstatě běžnou součástí výbavy téměř každého zastřihovacího strojku a obsahuje různé kartáčky a štětečky, které slouží ke snadnému odstraňování zbylých vlasů a chloupků z přístroje.

Top výrobci

Kromě technických, praktických a cenových ukazatelů může váš výběr ovlivnit i výrobce, potažmo značka přístroje, která bývá zárukou kvality. Pokud se chcete na svého nového pomocníka opravdu spolehnout, tak určitě neuděláte chybu, pokud budete vybírat mezi produkty značek Remington, Philips a BaByliss. Mnohé vám mohou napovědět i různé testy výrobků a jejich recenze od uživatelů, kteří s nimi již mají své zkušenosti.

Značka Remington

Remington již dlouhá léta dodává na trh velmi kvalitní výrobky, které jsou oblíbené mezi zákazníky na celém světě. Výrobky této francouzské značky se právem pyšní nejen krásným a účelovým designem, ale i precizně propracovanými obaly svých výrobků.

Značka Philips

Značku Philips není třeba příliš představovat, její výrobky zná v podstatě každý z nás. Tato Nizozemská společnost si klade za cíl zdokonalovat lidské životy pomocí smysluplné inovace v oblasti zdravotní péče, osvětlení a v neposlední řadě také spotřebitelského životního stylu. Své výrobky společnost podřizuje potřebám a přáním svých zákazníků a usiluje o to, aby byly vhodné pro konkrétní použití. Pokud dojde k propojení těchto dvou základních prvků, tj. potřeby lidí a inovace, budou vytvořeny technologie, které lidé opravdu chtějí a potřebují.

Značka BaByliss

Francouzská značka BaByliss, která se zaměřuje výhradně na péči o vlasy, se od svých začátků snaží produkovat výrobky té nejvyšší kvality. Své produkty nabízí nejen profesionálním kadeřníkům ale i běžným spotřebitelům. V sortimentu této značky lze nalézt kromě vysoušečů vlasů, žehliček a kulem na vlasy i zastřihovače vlasů a vousů. Výrobky značky BaByliss jsou velmi oblíbené a drží se již dlouhou dobu na předních příčkách v celosvětovém měřítku. Kvalitu a spolehlivost jejich výrobků potvrzuje celá řada profesionálů, ale i fakt, že produkty této značky mívají záruku běžně prodlouženou na tři roky.

Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňkyvše pro vaši domácnost
Nákupní košík
je zatím prázdný

V košíku zatím nemáte žádné produkty.


Rádi vám s výběrem pomůžeme info@nakupka.cz.

Můžete také využít některý z naších vyhledávačů:

↑ Nahoru