Mikrovlnná trouba = běžný spotřebič. Ale jak si vybrat?

Spotřebiče

Mikrovlnné trouby patří již neodmyslitelně do každé moderní kuchyně. Díky tomu, že dnes už kromě ohřevu či rozmrazení potravin umožňují také běžné vaření a pečení, šetří nejen čas mnohým z nás. V našem obchodě nabízíme více než 200 různých mikrovlnek – jak si tedy vybrat? 

Důležité je dobře si rozmyslet, jaké funkcionality od mikrovlnné trouby očekáváte, jak často a k čemu ji budete chtít využívat. Upřednostňujete klasické vaření a mikrovlnku používáte jen pro ohřívání již hotového jídla? Nebo v ní rádi vaříte, pečete či grilujete? Každému z nás vyhovuje něco jiného, a proto se každý z nás bude při nákupu rozhodovat na základě různých parametrů.

Monofunkční, s grilem nebo multifunkční?

Monofunkční mikrovlnné trouby jsou vhodným řešením pro ty z Vás, kteří jsou zvyklí mikrovlnku používat jako pomocnou sílu při běžném vaření. Umožní Vám ohřev, rozmrazování a jednoduché vaření.

Mikrovlnné trouby s integrovaným grilem navíc k ohřevu a rozmrazování nabízejí také možnost grilování a zapékání potravin – mohou být tedy ideální alternativou v případě, že právě rozbíháte grilovací zahradní párty a spustí se neplánovaný déšť.

Těm z Vás, pro které je úspora času tím nejdůležitějším faktorem nebo kterým má mikrovlnka nahradit také klasickou varnou troubu, určitě doporučíme multifunkční mikrovlnnou troubu. Jedná se o inteligentní spotřebič, který Vám dává na výběr z více funkcí – kromě již výše zmíněných také například tradiční pečení, horkovzduch, víceúrovňový gril atd.

Vestavba nebo volně stojící?

Podle toho, kam budete chtít mikrovlnku umístit, si můžete vybrat mezi mikrovlnkou volně stojící nebo mikrovlnkou vestavěnou. Pro oba typy je společným rysem nutnost dostatečného odvětrání, při výběru vestavby tedy nezapomeňte zkontrolovat, zda je vybavena tzv. rámečky, které dostatečný odvětrávací prostor zajistí.

Věděli jste, že…

Věděli jste, že mikrovlnná trouba vznikla vlastně “omylem”? Byla vynalezena při výzkumu mikrovlnného zdroje britských radarů za II. světové války, tzv. magnetronu.

Úplnou nabídku mikrovlnných trub naleznete zde.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang