Mikrovlnné trouby. Princip stejný a přeci každá jiná

Spotřebiče

Víte že první mikrovlnná trouba byla vytvořena už v roce 1947? Tím, že ale byla vysoká 2 metry a vážila 400 kilogramů nebyla použitelná pro domácnost, ale využítí našla v restauracích či jídelních vagónech. Pak přišla na trh mikrovlnná trouba určená už i pro domácnosti, to byl rok 1955.

Stále ale nebyla dostatečně vyřešena velikost, takže skutečně první kompaktní mikrovlnná trouba pro domácnost byla k dispozici až roku 1967. Od té doby na nás firmy začaly chrlit spousty a spousty zlepšení, nových funkcí a vychytávek.

Značka Whirlpool není výjimkou. A tak mikrovlnná trouba JT 379 IX je dotažena už téměř k dokonalosti.

I ty nejstarší mikrovlnné trouby už pracovaly na stejném principu jako modelym které známe dnes. Ohřev pokrmu je prováděn za pomci elektromagnetického záření. Mikrovlnné záření dokáže v potravinách rozkmitat molekuly potravin a díky tomuto tření vzníká teplo, které pokrmy ohřívá.

Mikrovlnná trouba Whirlpool JT 379 IX navíc přidává spoustu vychytaných funkcí, které tento model vyzdvihují na špičku ve své třídě.

Model JT 379 IX je volně stojící mikrovlnná trouba s grilem v nerezovém provedení. Je třeba počítat s tím, že pro volně stojící mikrovlnné trouby je třeba zajistit dostatek místa pro přísun a odvod vzduchu. Oproti většině mikrovlnek, které se otevírají do strany, má model JT 379 IX otevírání dvířek shora dolů.

Můžete je tak zároveň využít i jako odkládací plochu. Objem mikrovlnné trouby je 31 litrů s půměrem otočného talíře 36 cm. Pojďme se už ale rychle podívat na všechny ty funkce, které dělají mikrovlnné trouby od značky Whirlpool bezkonkurenční.

Whirlpool

6. smysl není již výsadou jen praček, jak by se mohl někdo domnívat. Můžeme ho očekávat i zde, při přípravě potravin. Po vložení pokrmu do trouby senzor zjistí jeho počáteční stav a nastaví očekávaný výsledek na konci procesu.

Podle toho je zvolen optimální výkon trouby a doba přípravy. Mikrovlnná trouba Whirlpool JT 379 IX je vybavena i funkcí vaření v páře. Můžete tak připravovat pokrmy zdravě díky zachování výživných látek. Potraviny si navíc uchovají i barvu a tvar.

Spolu s mikrovlnnou troubou se dodává i speciální pařák, který spolu s 6.smyslem udělá těměř Vše za Vás, Vy pouze zvolíte čas pro vaření v páře. Mezi další funkce, které hrají prim pro tento model jsou Jet Stream a Jet Defrost.

Prvně jmenovaná vhání dovnitř trouby horký vzduch, který se díky výkonnému ventilátoru dostane k jídlu rovnoměrně a ze všech stran. Proces přípravy jídla je tak šetrnější a efektivnější. Pomocí této funkce tak můžete péci jako v tradiční troubě.

Funkce Jet Defrost rozmrazuje potraviny až sedmkrát rychleji než jiné mikrovlnné trouby. Například 500 g masa rozmrazí už do tří minut. Jak již bylo zmíněno v úvodu, jedná se o model s grilem.

Funkce Gril quartz umožní zahřátí mnohem rychleji, než tradiční gril (800 °C za 1 minutu). Oproti zmiňovaným funkcím, které jsou docela dobře známé, o funkci Crisp se toho ví už méně. A přitom právě ona je zárukou, upečení pokrmů dokřupava svrchu i zespodu a navíc ještě za podstatně kratší čas.

Praktická je bezpochyby i funkce Autoconvection, která představuje automaticky přednastavené programy pro pečení různých druhů potravin (kuře, lasagne, pečivo).  No a aby vaření bylo co nejjednodušší, máte k dispozici LCD displej a elektronické ovládání. O bezpečnost Vaší rodiny se postará dětská pojistka.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang