Nejlepší soundbary – zesílení zvuku televizoru pro herní dny a filmové večery

TV, foto, audio-video


Nejlepší soundbary, které změní zážitek ze sledování televize, od Netflixu po sportovní přenosy, s produkty Panasonic, Sony, Bose a dalšími. Jak si poradit s jejich výběrem?

Bez nadsázky lze říci, že nejlepší soundbary mohou způsobit revoluci v zážitku ze sledování televize, ať už jde o odpoledne na pohovce při sledování sportovních přenosů, filmové večery nebo jen další sledování Netflixu. Pokud neslyšíte děj, hrozí, že vám uniknou klíčové detaily.

Většina moderních chytrých televizorů je navržena tak, aby byla co nejtenčí, a tak je v podstatě nemožné do jejich minimalizovaného interiéru umístit kvalitní reproduktory. Soundbar je tedy důstojnou investicí, která to vynahradí fantastickými basy, čistotou zvuku a dalšími vlastnostmi.

A soundbary se také dodávají v různých tvarech a velikostech, s ohledem na to, že většina lidí nemá prostor pro velkou a těžkopádnou reproduktorovou soustavu.

Obvykle se jeden reproduktorový panel vejde těsně pod televizor a subwoofer doprovázející některé modely je obvykle bezdrátový pro snadnější umístění. Díky tomu lze tyto „systémy 2.1“ snadno instalovat a začlenit do stávající sestavy.

1. PANASONIC SC-HTB900EBK 3.1 bezdrátový soundbar

Panasonic SC-HTB900EBK 3.1 Wireless Sound Bar
Typ: Soundbar se subwooferem
Kanály: 3.1
Výstup: 1: 505W
Režimy: 7
Bluetooth: Ano
Multi-room: Ano
Dolby Atmos: Ano:
Průchod 4K: Ano
HDR?: Ano
Smart: Ne
Rozměry: Ne: 7,8 x 105 x 26 cm
Hmotnost: 13,4 kg

Pokud člověk chce Dolby Atmos s hlubokými silnými basy, ale nemáte prostor nebo rozpočet na Sennheiser Ambeo, je naší preferovanou cenově dostupnou alternativou Panasonic SC-HTB900.

Tento kompaktní a všestranný systém 3.1 lze rozšířit na plnohodnotný systém prostorového zvuku pomocí volitelných přídavných zadních reproduktorů, pokud se vám zachce. A jeho basový výkon je hluboký.

Dobrou zprávou je, že také skvěle vypadá, má elegantní zakřivenou mřížku a dotykové ovládání napájení, hlasitosti a volby vstupu. Panasonic někdy zapomíná přidat ke svému obsahu i styl, ale to rozhodně není tento případ.

Dodatečnou jistotu dodává odznak „Tuned by Technics“, který naznačuje, že tento soundbar může uspokojit audiofily.

Mezi přípojky patří dvě HDMI a optický digitální zvuk. Samozřejmě nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth.

Model SC-HTB900 používá vpředu umístěné levé, středové a pravé měniče s dvojicí basových reproduktorů a kopulovitým výškovým reproduktorem pro levý/pravý stereofonní kanál a odpovídajícími dvojitými basovými reproduktory pro středový kanál. Bezdrátový subwoofer je umístěn na tvarované plastové základně, takže bude hrát stejně dobře na koberci jako na dřevěné podlaze.

Bar SC-HTB900 měří na šířku něco málo přes metr a nejlépe se hodí k televizorům s úhlopříčkou 55 palců a větší.

Na lištu Dolby Atmos je neobvyklé, že v ní nejsou zabudovány žádné reproduktory vyzařující nahoru. Místo toho vytváří iluzi výšky efekt 3D Surround. Co nás však skutečně zaujalo, byla šířka zvukové scény Panasonic a muzikálnost jejího podání.

Celkový výkon je udáván na 505 W, což se rozkládá na 3 x 85 W vpředu a 250 W pohánějících subwoofer.

Tento Panasonic soundbar je vzrušující, když je to potřeba, ale dokáže také udržet melodii. A ten bezdrátový subwoofer dodává mixu obrovskou hloubku.

2. Bose Smart Soundbar 300

Bose Smart Soundbar 300
Typ: Bose Bose: Soundbar
Kanály: 5
Bluetooth: Ano
Multi-room: Ano
Dolby Atmos: Ne
HDR: NE: Ne
Smart: Ne: Google, Alexa
Rozměry: Rozměry: 5,6 x 67,5 x 10,2 cm
Hmotnost: 2,4 kg

Bose Soundbar 300 je skvělým příkladem chytrého domácího soundbaru, který je kompaktnějším stájovým kolegou modelu Bose SB700.

Toto domácí kino „vše v jednom“ nabízí hlasové ovládání díky soustavě osmi mikrofonů, optimalizované pro snímání hlasu v blízkém i vzdáleném poli. Je kompatibilní s Amazon Alexa, Apple Airplay 2 a Google Assistant, takže nabízí spoustu možností pro chytrou domácnost.

Jak už jsme od společnosti Bose zvyklí, design a kosmetické zpracování jsou na vysoké úrovni.

Tento kompaktní soundbar, který je vysoký pouhých 5,6 cm a široký 67,5 cm, má decentní matnou povrchovou úpravu a elegantní hliníkovou mřížku, která obepíná boky.

Připojení zahrnuje jedno HDMI a optický digitální zvuk. Nahoře jsou dotyková tlačítka pro ovládání napájení a mikrofonu.

Za mřížkou najdete tři dopředu směřující měniče, které jsou po obou stranách podpořeny kužely s bočním vyzařováním. Navzdory relativně vysoké ceně se nejedná o soundbar kompatibilní s Dolby Atmos.

Soundbar 300 se dodává s úhledným dálkovým ovladačem, ale lze jej ovládat i pomocí odpovídající aplikace Bose. Pokud budete chtít zvuk do více místností, můžete soundbar snadno propojit s dalšími reproduktory Bose v domácnosti.

Pokud se vám zdá, že je SB300 slabý na basy, je možné jej rozšířit o bezdrátový subwoofer Bose Bass Module 500, a pokud se cítíte opravdu splachovací, můžete dokonce přidat speciální zadní reproduktory Bose a vytvořit tak plně filmový zážitek 5.1.

3. 3.1kanálový soundbar Sony HTZ9F

Sony HTZ9F 3.1kanálový soundbar se subwooferem
Typ: SoundBar s mikrofonem a reproduktory, které jsou v něm umístěny: Soundbar a subwoofer
Kanály: 1: 3.1
Výstup: 400W
Bluetooth: Ano
Multi-room: Ano
Dolby Atmos: Ano:
Průchod 4K: Ano
Chytrý: Google, Alexa (spolupracuje s)
Rozměry: 6,3 x 100 x 9,9 cm
Hmotnost: 3 kg

Tento ultratenký bar a partnerský bezdrátový subwoofer nabízejí zvuk Dolby Atmos a zvuk ve vysokém rozlišení, takže jsou dobrou volbou pro milovníky domácího kina a Hi-Fi.

Metr široký model HT-ZF9 je vhodný pro 55- až 65palcové obrazovky. Připojení zahrnují tři HDMI, 3,5mm minijack a optický digitální zvukový vstup.

Kromě Wi-Fi a Bluetooth je v něm zabudován i Google Chromecast, takže k němu můžete připojit telefon Google nebo chytré domácí zařízení.

Jedná se o další bar s technologií Dolby Atmos, který nevyužívá reproduktory směřující nahoru, místo toho se pyšní technologií Vertical Sound Engine od společnosti Sony, která klame naše uši, aby si myslely, že zvuky přicházejí z výšky. Funguje to skvěle a posluchače pohlcuje různými zvukovými efekty.

Při poslechu zvukových stop Dolby Atmos ze služeb Netflix a Amazon Prime Video jsme byli jeho filmovým výkonem nadšeni.

Filmy s Dolby Atmos hrají s přehnanou výškou a šířkou, zatímco subwoofer má vítaný říz. Pokud chcete dosáhnout plnohodnotného prostorového zvuku, můžete jej rozšířit o volitelné zadní reproduktory Sony.

Jeho reproduktory s vysokým rozlišením jsou také ostré a plynulé, dokonale si rozumí s nejnovější generací HD hudebních streamovacích služeb od společností jako Amazon, Tidal a Deezer.

4. MAJORITY K2 2.1 Wireless Sound Bar

MAJORITY K2 2.1 Wireless Sound Bar
Typ: Majority 2: Soundbar a subwoofer
Kanály: 2.1
Výstup: 225W
Bluetooth: Ano
Dolby Atmos: Ne
Smart: Ne: Ne
Rozměry: Ne: Rozměry: 6,9 x 76,2 x 5,3 cm
Hmotnost: 4,9 kg

Elegantně vypadající výrobek se skvělým zvukovým výstupem a ekologickým poselstvím v pozadí Majority K2 Soundbar je dodáván v podobě tenkého reproduktoru a bezdrátového subwooferu, který za příznivou cenu výrazně posílí zvuk vašeho televizoru.

I když se basy ze subwooferu nemohou měřit s některými konkurenty, pohodlí základní bezdrátové sestavy s prostorovým zvukem a přijatelná cena tento nedostatek mnohým více než vynahradí. Soundbar je také vybaven příjemným množstvím funkcí.

Nabídka společnosti Majority vám umožní nastavit si zvuk přesně podle vašich představ – od Bluetooth a přehrávání médií přes USB až po rozšířené možnosti nastavení basů, výšek a ekvalizéru.

Připojte soundbar k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI ARC, optického audia nebo RCA, pokud je vaše sestava na starší straně, a okamžitě si všimnete lepší kvality zvuku. Reproduktor můžete také připevnit na zeď, pokud nemáte stojan na televizor, ale v každém případě vypadá skvěle.

5. SONY HT-SF150 2.0 Sound Bar

SONY HT-SF150 2.0 Sound Bar
Kanály: 2
Výstup: 120W
Režimy: 6
Bluetooth: Ano
Multi-room: Ne
HDR: Ne
Smart: Ne
Rozměry: 6,4 x 90 x 8,8 cm
Hmotnost: 2,4 kg

Kromě standardního, filmového a hudebního režimu, které byste u soundbaru očekávali, nabízí soundbar Sony HT-SF150 také praktický automatický režim, který rozlišuje, co sledujete, aniž byste museli ručně přepínat, vylepšený dialogový režim pro případy, kdy se chcete soustředit na slova, a noční režim pro snížení basů a dynamického rozsahu.

Bar lze připojit pomocí dodaného optického kabelu nebo obejít potřebu samostatného dálkového ovládání připojením pomocí kabelu HDMI ARC. Přestože je model HT-SF150 na spodní hranici cenového žebříčku, vypadá docela pěkně díky obepínající mřížce a také zvuk je slušný díky přidanému Dolby Digital, který umocní váš zvukový zážitek.

Díky novým zobrazovacím technologiím, jako je OLED a LED s osvětlením okrajů, je nyní průměrný televizor tenký jako oplatka. Ale zatímco vypadají stylově a jejich kvalita obrazu je často dechberoucí, za zvukový výkon se platí vysoká cena.

Dnešní televizory nemají prostor ani pro skromně velké reproduktory, a proto mohou znít tence a slabě. Některé špičkové televizory jsou sice vybaveny poměrně vyspělými zvukovými systémy, ale naprostá většina setů je postrádá a ty se vyplatí vylepšit soundbarem.

Jakou velikost soundbaru je potřeba?

Je rozumné koupit soundbar, který se dobře hodí k velikosti vašeho televizoru. Zaparkovat kompaktní bar před obřím 65palcovým televizorem nejenže vypadá divně, ale ani nevytvoří požadovaný zvuk.

V ideálním případě by měl být soundbar o něco menší na šířku než obrazovka, se kterou bude spolupracovat.

Lze použít soundbar k jakémukoli televizoru?

V podstatě ano. Existují dva způsoby připojení soundbaru k televizoru, a to prostřednictvím slotu HDMI a digitálního optického zvuku.

Všechny nové televizory mají vstupy HDMI. Toto jediné připojení snadno přenáší zvuk z televizoru do soundbaru.

Pokud je váš televizor starší model, který nemá slot HDMI, pak stejnou úlohu splní digitální optický audiokabel.

Celý proces nastavení by neměl trvat déle než 15 minut – a to včetně uvaření šálku kávy a symbolického pokusu o přečtení návodu v krabici.

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými soundbary?

Typické soundbary jsou buď stereofonní, nebo vícekanálové. Pokud je bar stereofonní a je vybaven subwooferem, pak se nazývá systém 2.1 – .1 se vždy vztahuje k subwooferu.

Pokud se jedná o soundbar ve stylu domácího kina s více měniči, které slouží k emulaci různých zvukových kanálů, bude se označovat jako 3.1 nebo 5.1.

Krása soundbaru samozřejmě spočívá v tom, že se jedná o víceméně univerzální řešení. Takže soundbar s podporou více kanálů bude vypadat podobně jako stereofonní.

Z praktického hlediska bude stereofonní soundbar střílet zvuk směrem k posluchači, zatímco vícekanálový bar kouzelně vytvoří iluzi, že zvuky přicházejí z celé místnosti.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang