Přirozené lokny během chvilky. S kulmou

Spotřebiče

Vlasy člověka reprezentují na každém kroku, při každé příležitosti a účes utváří celkový dojem. Proto by měly být udržované upravené a zdravé. S kvalitní kulmou bude úprava vlasů příjemnou zábavou před začátkem nového dne.

Kulma je dobrým pomocníkem při úpravě vlasů a také v boji proti nehezkému roztřepenému vzhledu. Díky zdokonalenému povrchu už nebudou vlasy po kulmování roztřepené, nýbrž nádherně hladké a lesklé.

Teplotu si lze nastavit libovolně podle stavu vlasů od 130 °C do 210 °C a pak už stačí jen lehce namotávat pramínky vlasů na kulmu, jejíž kónický tvar zaručí dokonale přirozený vzhled loken.

Kulma se používá k vytváření kadeří nebo vlnitých vlasů. Zde je krok za krokem, jak kulmu správně používat:

  1. Příprava vlasů: Nejdříve si vlasy důkladně umyjte a osušte. Aplikujte tepelnou ochranu na vlasy, aby se minimalizovalo poškození způsobené vysokými teplotami.
  2. Rozdělení vlasů: Rozdělte vlasy na menší oddíly. To usnadní práci s každým pramenem a zajistí rovnoměrný výsledek.
  3. Nastavení teploty: V závislosti na typu vlasů si zvolte vhodnou teplotu na kulmě. Jemnější vlasy potřebují nižší teplotu, zatímco hustší vlasy mohou vyžadovat vyšší teplotu. Obvykle se doporučuje začít nižší teplotou a postupně zvyšovat, pokud je to potřeba.
  4. Zahřátí kulmy: Připojte kulmu k elektrické síti a nechte ji zahřát na požadovanou teplotu. Většina moderních kulek má ukazatele nebo signály, které naznačují, kdy je zařízení připravené k použití.
  5. Nanášení tepelné ochrany: Před tím než začnete s kulmováním, naneste na každý pramen vlasů tenkou vrstvu ochranného spreje proti teplu.
  6. Kulmování vlasů: Vezměte jeden oddíl vlasů a připravte se na kulmování. Otočte kulmu směrem od obličeje, vezměte do ní pramen vlasů a začněte zavírat kulmu směrem ke své pokožce hlavy. Držte kulmu zavřenou po dobu několika sekund (doba závisí na tloušťce vlasů a požadovaném výsledku). Nechte vlasy lehce ohřát. Poté opatrně uvolněte kulmu a uvidíte vytvořenou vlnu nebo kadeř. Pokud chcete volnější vlny, nechte prameny volněji klouzat skrz kulmu. Postupujte takto po celé hlavě, pracujte s oddíly vlasů, dokud nebudou všechny kulmované.
  7. Fixace a úprava: Po dokončení kulmování nechte vlasy chvíli vychladnout, což pomůže zachovat vlnitý nebo kudrnatý tvar. Můžete také jemně pročesat prsty vlny, aby vypadaly přirozeněji.
  8. Zakončení: Pokud je to žádoucí, aplikujte fixační sprej na vlasy, aby se účes udržel po delší dobu.
  9. Bezpečnost: Při používání kulmy nezapomeňte na bezpečnost. Nepřibližujte kulmu příliš blízko k pokožce hlavy, abyste se vyhnuli popáleninám. Po použití vždy kulmu vypněte a nechte ji zchladnout, než ji uložíte.

Práce s horkými nástroji na vlasy může být potenciálně škodlivá, a proto je důležité dodržovat pokyny výrobce a používat ochranné prostředky k minimalizaci poškození vlasů, jakými jsou například tepelná ochrana ve spreji, vlasové zábaly a masky, kvalitní šampony a kondicionéry.

Existuje více druhů kulem, například horkovzdušná kulma a narovnávač vlasů v jednom, nebo žehlička na vlasy a kulma v jednom. Záleží, co spotřebitel od výrobku očekává, jaké jsou jeho představy a finanční možnosti.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang