Půjčka od soukromého investora – na OP, směnku

Půjčky

Půjčky od soukromých investorů jsou způsobem, jak si dobře a bezpečně půjčit peníze. Díky tomu, že soukromých investorů v České republice přibývá, není složité najít si kvalitní půjčku od soukromého investora. Ovšem i na některé půjčky od soukromých investorů je potřeba si dát pozor. Které to jsou?

Dnešní trh půjček je opravdu rozmanitý. Kdo neuspěje v bance, může zkusit štěstí u nebankovní společnosti. Dokonce existuje i možnost půjček od soukromých investorů.

U půjček od soukromých investorů je potřeba dbát základních požadavků a pravidel, aby se člověk nespálil. Investoři umějí být otevření, avšak i velice tvrdí. Dokonce mohou nabízet i lichvářské půjčky.

Takže je daleko lepší vyjednat si soukromou půjčku tam, kde fungují obecné principy pomocí anonymních formulářů a dojednání podmínek na obecné bázi, než handrkování o každou korunu s nějakým malým investorem, který za sebou nemá silnou společnost ani patřičné zkušenosti a zázemí.

Kvalitní půjčka od soukromých investorů

Kvalitní půjčky od soukromých investorů nejsou pravidlem. Dokonce se dá říci, že jsou čím dál častěji výjimkou. Každý jistě dobře zná inzerci půjček na autobusových zastávkách s telefonním číslem na nějakou osobu, která poskytuje peníze.

Ano, i to jsou půjčky od soukromých osob. Jedná se o bezpečnou formu úvěrování? Každý ať si zodpovědně sám odpoví.

Daleko bezpečnější je využít moderního média, tedy internetu. Pomocí standardizovaného dotazníku lze poslat poptávku na půjčku podle svých požadavků a obratem se ozve poskytovatel, který vše vysvětlí, zodpoví otázky a s celou půjčkou pomůže.

Není třeba někam volat, nebo dokonce chodit. Vyřízení soukromé půjčky lze zvládnout v pohodlí domova. Nic na tom není.

Jak o půjčku od soukromých investorů požádat

Půjčky od soukromých investorů jsou běžnou praxí, kterou využívají tisíce lidí denně. Princip je následující. První krok je vyplnění online formuláře. Tento formulář slouží k tomu, aby žadatel poskytovateli půjčky dal informace o tom, kdo je a o co má zájem.

Je to jednoduché, rychlé a bezpečné. A navíc i diskrétní. O půjčce ví pouze žadatel a soukromý poskytovatel půjčky. Ten se ani neptá na důvody a účel půjčky. Půjčka od soukromého věřitele zařízená online si tak získává stále více příznivců.

Soukromý investor pro poskytování úvěru

Jak by měl vypadat soukromý investor pro poskytování úvěru a co by měla půjčka od soukromé osoby splňovat?

Každý soukromý investor pro poskytování úvěru by měl především disponovat licencí od České národní banky. Podle zákonů České republiky poskytují soukromé půjčky bez podvodu pouze poskytovatelé disponující touto licencí.

Půjčka na směnku od soukromé osoby či soukromé půjčky ihned od věřitele bez licence jsou vždy podezřelé a mohou dlužníka dostat do velkých problémů.

Soukromé půjčky bez podvodu

Každý žadatel o půjčky od soukromé osoby má zájem především o soukromé půjčky bez podvodu. Žadatel by měl zbystřit při nabídkách typu „půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby“, „okamžitá půjčka pro dlužníky“ či „půjčka pro dlužníky ihned„.

Také inzerovaná půjčka v insolvenci a půjčka od soukromé osoby na směnku budí přinejmenším podezření na neférové jednání.

Soukromý investor, který opravdu půjčí bez podvodu, musí mít především transparentní, jasné a srozumitelné vystupování. Proto je rozumné využívat soukromé půjčky inzerované na internetu a využít služeb soukromých poskytovatelů půjček, kteří mají přehledné webové stránky.

Jak již bylo řečeno výše, soukromý poskytovatel půjček musí mít licenci ČNB. V opačném případě poskytuje soukromý investor půjčku nelegálně.

Půjčka od soukromé osoby recenze

Při hledání spolehlivého věřitele se velmi vyplatí pročíst na půjčky od soukromé osoby recenze. V případě důvěryhodných soukromých investorů pro poskytování úvěru je zpravidla k dispozici řada informací od bývalých i současných klientů.

Pokud soukromý poskytovatel půjček žádné recenze nemá, měl by klient zbystřit a případně najít jiného ověřeného a důvěryhodného investora.

Půjčka na OP soukromý investor

Oblíbeným typem soukromých půjček je půjčka od soukromé osoby na OP. Půjčky na OP zpravidla vyžadují jen platný občanský průkaz či jiný průkaz totožnosti žadatele.

Půjčka od soukromé osoby na OP patří k úvěrům, které jsou vyřízeny velmi rychle a jednoduše. Soukromý investor poskytující půjčku na OP totiž nevyžaduje žádné dokládání pravidelného příjmu či jiné důkazy o bonitě žadatele. Proto jde často o soukromé půjčky ihned, které mohou být vyřízeny i v horizontu několika hodin.

Nebezpečí půjčky od soukromé osoby na OP a úskalí soukromé půjčky ihned tkví v nevýhodných podmínkách. Soukromý investor pro poskytování těchto typů úvěrů totiž podstupuje poměrně vysoké riziko. Půjčuje klientům, o kterých nemá žádné další informace.

Toto riziko pojišťují poskytovatelé soukromých půjček extrémně vysokými úroky a nevýhodnými podmínkami, na které přistoupí jen dlužníci, kteří nemají jinou možnost. Na splácení si však často musí vzít novou půjčku a svou finanční situaci tak ještě zhorší.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby

Mezi půjčky na OP od soukromého poskytovatele patří také půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby. Dlužníkům v insolvenci nepůjčí žádná klasická banka ani důvěryhodná nebankovní společnost, která prochází registry dlužníků a ověřuje bonitu potenciálních klientů.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci mají velmi přísné a nevýhodné podmínky a věřitel často počítá s tím, že dlužník půjčku nezvládne splatit a požádá o nový úvěr. Dlužník se tak dostává do dluhové pasti, ze které je velmi obtížná cesta ven.

Místo půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby by měli chroničtí dlužníci využít odborné pomoci a pokusit se z dluhů dostat. Poradenství v oblasti dluhů nabízí řada neziskových společností včetně Člověka v tísni.

Soukromý investor – směnka

Půjčka na směnku od soukromé osoby je další ze soukromých půjček, které se pohybují na hraně nebo za hranou zákona.

Problematická je půjčka na směnku od soukromého investora i větší nebankovní společnosti pro soukromou osobu. Taková půjčka je od roku 2013 postavena mimo zákon.

Směnka je cenný papír, se kterým se dá obchodovat, a tak může snadno měnit majitele. To, že si dlužník půjčí peníze na směnku, neznamená, že bude peníze celou dobu dlužit stejnému věřiteli. Naopak je velmi pravděpodobné, že se směnka dostane do úplně jiných rukou.

Nelegální půjčka na směnku od soukromé osoby

Půjčka na směnku pro soukromou osobu v podobě spotřebitelského úvěru je v České republice nelegální. To znamená, že soukromá osoba ani společnost poskytující půjčky nemůže půjčit klientovi peníze výměnou za směnku.

Zákon zakazující půjčky soukromým osobám na směnku chrání dlužníky i věřitele a podobné půjčky by v tuzemsku neměly být nabízeny. Realita je však jiná a inzerce půjček čas od času půjčky na směnku nabízí.

Takové jednání je však za hranou zákona a věřiteli i dlužníkovi může způsobit velké problémy a finanční postihy. Půjčky na směnku pro soukromé osoby dnes nabízí jen lichváři a podvodné společnosti.

Legální půjčka od soukromé osoby na směnku

Půjčka od soukromé osoby na směnku má i svou legální podobu. Tou je podnikatelský úvěr na směnku. V případě podnikatelských úvěrů může být bianko směnka použita jako forma záruky. Směnka pro podnikatele funguje také jako zajištění platebních a jiných povinností dlužníka.

Směnka pro podnikatele je legální způsob půjčky od soukromého investora nebo od bankovní či nebankovní instituce. Věřitel se směnkou kryje pro případ, že podnikatel nesplácí dluh nebo neplní jiné dohodnuté povinnosti.

Inzerce půjček od soukromé osoby

Kde najít soukromého investora, který opravdu půjčí a jak vybrat nejlepší soukromé půjčky? Záleží samozřejmě na konkrétních požadavcích žadatele a na tom, jak vysokou částku a na jak dlouhou dobu potřebuje půjčit.

Pro lepší představu o nabídce půjček od soukromé osoby se hodí využít internetové srovnávače, které na základě vložených požadavků filtrují z internetových nabídek ty nejvhodnější půjčky bankovních a nebankovních institucí i soukromých investorů pro poskytování úvěru.

V každém případě je dobré držet se transparentních nabídek na internetu a vyhnout se pochybné inzerci v nejrůznějších tiskovinách.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang