Sezóna grilování klepe na dveře – dopřejte si chutné maso, uzeniny nebo ovoce za rozumné peníze

Dílna, stavba a zahrada

První jarní víkend byla situace na mnoha chalupách a zahradách stejná. V pozvdálí byl vidět slabý stoupající dým a čím blíž jste mu byli, tím více jste rozpoznávali lákavé vůně masíčka, uzenin a dalších laskomin, které se dají připravit grilováním. Zima byla letos jednodušše dlouhá a absťák mnohých vyznavačů grilování byl již opravdu značný. Vydrží-li počasí, tato situace se bude každé víkendy a nejen je opakovat a pokud i vy si chcete dopřát šťavnaté masíčko a další pochoutky, měli byste přemýšlet o vhodném grilu.

Přemýšlet o grilu je věc jedna, najít dostatek finančích prostředků na něj věc druhá. Věřte však nám, když vám sdělíme, že pořídit si gril je otázka pár set korun. Pokud nevyžadujete přepych a pár vymožeností navíc, za které se platí v případě vybavených grilů tisíce, pak vám na pochutnání si při sobotním odpoledni bohatě postačí základní model grilu na dřevěné uhlí, na kterém si ugrilujete vše chutně tak, jako i na dalších grilech. I sebelevnější gril je určitě lepší, než si na klasické ohniště položit nějaký zrezlý kovový plát a na něm se snažit cokoliv připravit. Grilování samo o sobě vyžaduje určitou kulturu a atmosféru. Proto si vyberte řádný gril právě u nás.

Nejzákladnějším modelem je Gril Lucifer soudek 36cm litin, který opravdu za pár korun spolehlivě ugriluje co vás jen napadne. Navíc dobře vypadá a je vyroben z kvalitního materiálu. Jiného vzhledu a s o něco vyšší konstrukcí, pokud se nechcete při přípravě dobrot příliš ohýbat v zádech, je Gril Lucifer PRAIRIE, který dovoluje jak vertikální, tak horizontální polohu při grilování. Profesionálně již vypdá Gril OREGON, za který stále nedáte ani tisikorunu. Disponuje dřevěnými odkládacími plochami a tak je i práce s ním a příprava jídel velmi příjemnou a nestresující záležitostí. Navíc díky kolečkům je také velmi dobrá manipulace s tímto grilem.

Pokud si však potrpíte na kvalitu a vkus, i mezi grily na dřevěné uhí se najdou mistři ve svém oboru. Je jím třeba Gril Cadac Charcoal Pro Kettle 47, který je výjimečný kvalitou zpracování, tvarem, pevnou konstrukcí a atraktivním designem. Manipulace s ním je takžéž velmi jednoduchá a to nejen díky odkládacím plochám, ale i držadlům, které si při grilování stále zachovávají svou teplotu. Možnost regulace teploty při grilování je jen třešinkou na ugrilovaném dortu, která vám dovolí připravit opravdu vytříbené laskominy.

Zima je snad už definitivně pryč a jaro, doufejme, si taky z nás nebude utahovat a dělat si, co se mu zlíbí. Doporučujeme tedy vyrazit do obchodu, naložit masíčko, pozvat přátele a pak si už jen uživat konečně přívětivého počasí a velmi vydařených dobrot. Grily a vše k nim potřebné naleznete v naší sekci zahradních grilů, kde je nepřebrné množství inspirací pro vaše víkendové chvilky na zahradě či chalupách.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang