Sharp

Značky

Sharp Corporation je japonská nadnárodní korporace, která navrhuje a vyrábí elektronické produkty, se sídlem v Sakai-ku, Sakai, prefektura Osaka. Od roku 2016 je jejím většinovým vlastníkem tchajwanská společnost Foxconn Group.

Společnost Sharp zaměstnává více než 50 000 lidí po celém světě. Společnost byla založena v září 1912 v Tokiu a její název je odvozen od jedné z prvních mechanických tužek Ever-Sharp, kterou v roce 1915 vynalezl její zakladatel Tokuji Hayakawa.

Produkty

Mezi hlavní technologie a produkty patří např: LCD panely, solární panely, mobilní telefony, audiovizuální zábavní zařízení, videoprojektory, multifunkční tisková zařízení, mikrovlnné trouby, klimatizace, čističky vzduchu, pokladny, CMOS a CCD senzory a flash paměti.

V listopadu 2000 vyrobila společnost Sharp pro japonský trh také první komerční telefon s fotoaparátem. Mezi nejnovější výrobky patří ViewCam, notebook Ultra-Lite, osobní digitální asistent Zaurus, Sidekick 3 a televizor s plochou obrazovkou AQUOS.

Společnost Sharp vyrábí výrobky spotřební elektroniky, včetně LCD televizorů prodávaných pod značkou Aquos, mobilních telefonů, mikrovlnných trub, domácích kin a audio systémů, systémů čištění vzduchu, faxů a kalkulaček.

Pro podnikatelský trh vyrábí Sharp kromě elektronických pokladen a technologií pro prodejní místa také projektory a monitory a řadu kopírek a laserových tiskáren.

Pro soukromý bezpečnostní průmysl vyrábí společnost Sharp automatizované bezpilotní pozemní vozidlo (A-UGV) s názvem INTELLOS, které využívá navigační sledovací platformu vyvinutou rovněž společností Sharp. Tento systém kombinuje automatizaci, mobilitu a řadu monitorovacích a detekčních funkcí, které rozšiřují působnost tradičních bezpečnostních složek.

Společnost Sharp Solar je dodavatelem křemíkových fotovoltaických (FV) solárních článků a nabízí solární televizor. V prvním čtvrtletí roku 2010 dosáhla společnost nejvyšších příjmů z výroby solárních FV systémů.

Pro trh firemních zasedacích místností uvedla společnost Sharp jako první na trh displej pro spolupráci se systémem Windows, což je 70palcový interaktivní displej s vestavěným zařízením pro sjednocenou komunikaci a senzorovým centrem IoT pro měření podmínek prostředí v místnosti. Displej pro spolupráci se systémem Windows je koncipován tak, aby byl bezproblémově kompatibilní s produkty Microsoft Office pro produktivitu a také využíval cloudové služby Microsoft Azure s daty generovanými senzorovým rozbočovačem IoT.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang