Sharp – firma na elektronické produkty

Značky

Sharp Corporation je japonská nadnárodní korporace, která navrhuje a vyrábí elektronické produkty, se sídlem v Sakai-ku, Sakai, prefektura Osaka. Od roku 2016 je jejím většinovým vlastníkem tchajwanská společnost Foxconn Group.

Společnost Sharp zaměstnává více než 50 000 lidí po celém světě. Společnost byla založena v září 1912 v Tokiu a její název je odvozen od jedné z prvních mechanických tužek Ever-Sharp, kterou v roce 1915 vynalezl její zakladatel Tokuji Hayakawa.

Produkty

Mezi hlavní technologie a produkty patří např: LCD panely, solární panely, mobilní telefony, audiovizuální zábavní zařízení, videoprojektory, multifunkční tisková zařízení, mikrovlnné trouby, klimatizace, čističky vzduchu, pokladny, CMOS a CCD senzory a flash paměti.

V listopadu 2000 vyrobila společnost Sharp pro japonský trh také první komerční telefon s fotoaparátem. Mezi nejnovější výrobky patří ViewCam, notebook Ultra-Lite, osobní digitální asistent Zaurus, Sidekick 3 a televizor s plochou obrazovkou AQUOS.

Společnost Sharp vyrábí výrobky spotřební elektroniky, včetně LCD televizorů prodávaných pod značkou Aquos, mobilních telefonů, mikrovlnných trub, domácích kin a audio systémů, systémů čištění vzduchu, faxů a kalkulaček.

Pro podnikatelský trh vyrábí Sharp kromě elektronických pokladen a technologií pro prodejní místa také projektory a monitory a řadu kopírek a laserových tiskáren.

Pro soukromý bezpečnostní průmysl vyrábí společnost Sharp automatizované bezpilotní pozemní vozidlo (A-UGV) s názvem INTELLOS, které využívá navigační sledovací platformu vyvinutou rovněž společností Sharp. Tento systém kombinuje automatizaci, mobilitu a řadu monitorovacích a detekčních funkcí, které rozšiřují působnost tradičních bezpečnostních složek.

Společnost Sharp Solar je dodavatelem křemíkových fotovoltaických (FV) solárních článků a nabízí solární televizor. V prvním čtvrtletí roku 2010 dosáhla společnost nejvyšších příjmů z výroby solárních FV systémů.

Pro trh firemních zasedacích místností uvedla společnost Sharp jako první na trh displej pro spolupráci se systémem Windows, což je 70palcový interaktivní displej s vestavěným zařízením pro sjednocenou komunikaci a senzorovým centrem IoT pro měření podmínek prostředí v místnosti.

Displej pro spolupráci se systémem Windows je koncipován tak, aby byl bezproblémově kompatibilní s produkty Microsoft Office pro produktivitu a také využíval cloudové služby Microsoft Azure s daty generovanými senzorovým rozbočovačem IoT.

Historie firmy Sharp

Společnost Sharp je jednou z nejznámějších a nejstarších japonských firem působící na trhu elektroniky. Její historie sahá až do roku 1912, kdy ji založil japonský inženýr Tokuji Hayakawa.

Původně se společnost zaměřovala na výrobu mechanických perožírek, které byly velmi populární v té době. Ale postupem času se Sharp začal zaměřovat na vývoj a výrobu elektronických zařízení, jako jsou televize, rádia, mikrovlnné trouby a audio zařízení.

V roce 1964 přišlo k velkému průlomu, když společnost představila první fotokopírku s automatickým podavačem papíru. Tento vynález znamenal obrovský úspěch pro firmu a posunul ji na významné místo na trhu. S následným rozmachem fotokopírek se Sharp začal zaměřovat také na vývoj a výrobu dalších kancelářských zařízení, jako jsou tiskárny a skenery.

V průběhu let se Sharp stal světovým lídrem v oblasti LCD technologie. V roce 1973 představil první produkty s tekutými krystaly, což předznamenalo revoluci v odvětví televizí a displejů. Sharp byl také průkopníkem v oblasti solárních panelů a LCD televizí s vysokým rozlišením.

Společnost Sharp se neustále snažila inovovat a vylepšovat své produkty. V roce 1994 představila první LCD televizor s aktivní maticí, který poskytoval větší jas a lepší obrazovou kvalitu. Později se Sharp zaměřil také na vývoj mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů a domácích spotřebičů.

V 90. letech se Sharp začal rozšiřovat na mezinárodní trhy a otevírat pobočky po celém světě. Díky své kvalitní technologii se stala společnost oblíbenou nejen v Japonsku, ale také v zahraničí.

Bohužel, v posledních letech firma Sharp zažila finanční problémy a musela přistoupit ke restrukturalizaci. V roce 2016 byla Sharp odkoupena čínskou společností Foxconn Technology Group, která přinesla nový impuls do podnikání a pomohla společnosti Sharp se znovu postavit na nohy.

Dnes je Sharp považována za jednoho z předních světových výrobců elektroniky. Společnost se stále zaměřuje na vývoj a výrobu inovativních produktů, jako jsou televize, monitory, mobilní telefony, kuchyňské spotřebiče a solární panely.

Sharp si zachovává svou pověst spolehlivé a kvalitní značky, která nabízí vysoký standard výkonu a designu. Její produkty jsou oblíbené mezi spotřebiteli po celém světě.

Firma Sharp má dlouhou historii inovací a úspěchů. Bez ohledu na současné výzvy, kterým čelí, je pravděpodobné, že se bude nadále vyvíjet a přinášet nové a inovativní výrobky na trh.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang