Škrábání ledu z auta pěkně v teplíčku

Auto-moto

Večer zaparkujete svého plechového miláčka před domem, těšíte se, jak do něj druhý den zase vlezete, ale ouha. Ráno vypadá docela jinak, než jste ho večer předchozího dne opouštěli. To je zima, která na něm zanechala svůj podpis. Zamrzlá okna, zamrzlá zrcátka, zima jak praští a vy k tomu všemu děsně pospícháte?

Stát brzo ráno venku před autem a škrábat led ze skel není nic příjemného. Možná jste však u vás v ulici už narazili na do očím se vám smějícímu sousedovi, kterého tento zimní každodenní úkon nijak zvlášť neštval. Ovšem vás to štvalo dvojnásob.

My víme co za tím stálo a od zítřka se takto na ostatní rozzuřené řidiče můžete smát i vy! Stačí si pořídit hit současnosti – šikovnou škrabku se zateplenou rukavicí. Je to vlastně docela (ne)obyčejná škrabka na led. Svou práci si umí odvést jako jakákoliv jiná škrabka, ovšem s touto vám nebudou mrznout prsty na ruce.

Jasně, v tom je ten fígl. Možná si k obyčejné škrabce berete ven rukavice, ovšem hledejte se s nimi ráno… Tuhle rukavici snadno nasadíte na ruku a můžete začít škrábat. Uvidíte, že spolu s větším teplem se zvýši i rychlost vašeho škrábání a sníží počet vyslovených nadávek.

Pomůcky na řízení auta v zimě

Pomůcky na řízení auta v zimě jsou důležitým vybavením každého řidiče, který se potýká se zimními podmínkami na silnicích. Příprava auta na zimu je nezbytná, aby řidič mohl bezpečně a pohodlně překonat sněhové a ledové povrchy. Přinášíme vám přehled nejčastěji používaných pomůcek na řízení auta v zimě.

Jednou z nejdůležitějších pomůcek jsou pneumatiky určené pro zimní provoz. Ty se od letních pneumatik liší výraznějším vzorkem dezénu, který zajišťuje lepší přilnavost na kluzkých površích. Pneumatiky s označením M+S (Mud and Snow) jsou vhodné pro běžné zimní podmínky, ale pokud se vydáváte do extrémnějšího prostředí, měkké sněhové nebo ledové povrchy, je vhodné zainvestovat do sněhových pneumatik.

Ty mají ještě výraznější vzorek dezénu a jsou vyrobené z materiálů, které zlepšují přilnavost na kluzkých površích.

Další důležitou pomůckou na zimní řízení auta jsou sněhové řetězy. Ty se kladou na pneumatiky a zajišťují lepší přilnavost na ledovém nebo sněhovém povrchu. Existují různé druhy řetězů, které se liší ve své konstrukci a způsobu nasazování.

Důležité je si vybrat takové řetězy, které jsou kompatibilní s vašimi pneumatikami a zároveň se snadno a rychle nasazují a sundávají. Před cestou je také důležité seznámit se s postupem jejich nasazování, abyste v případě potřeby neztráceli zbytečně hodně času.

Posledním dodatečným vybavením pro zimní řízení auta je startovací kabel. Pokud vám v mrazivém počasí selže baterie, můžete pomocí startovacího kabelu připojit své auto k jinému vozidlu s funkční baterií a tak ho rozjet. Startovací kabel by měl být dostatečně dlouhý a vyrobený z kvalitních materiálů, aby byl schopen přenést potřebný proud energie.

Ještě před začátkem zimní sezóny je důležité provést kontrolu paliva, prověřit stav chladicí kapaliny a provést obecnou kontrolu vozu. Důkladná údržba a správné vybavení auta pomůže minimalizovat riziko nehod a zajistí pohodlnou a bezpečnou jízdu i za nepříznivých zimních podmínek.

Nezapomeňte také na správné jízdní dovednosti v zimních podmínkách. Většina nehod v zimě je způsobena nedostatečným přizpůsobením jízdy aktuálním podmínkám. Snažte se zvolit nižší rychlost, zvýšit odstup od ostatních vozidel a brzdit postupně a opatrně. Je také dobré vědět, jak reagovat na klouzání a jak správně používat brzdy a řízení v kluzkých podmínkách.

Zimní podmínky na silnicích jsou skutečnou výzvou pro každého řidiče. S dostatečnou přípravou auta a vhodnými pomůckami se však můžete vyhnout mnoha problémů a zvýšit bezpečnost vašich jízd v zimě.

Pamatujte, že údržba a příprava auta na zimu by měla být prioritou každého řidiče. Využijte výše zmíněné pomůcky a buďte připraveni na všechny zimní výzvy, které se vám mohou na silnicích představit. Snažte se být obezřetní, ohleduplní a především bezpeční na silnicích i v chladném období.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang