Snídaně a svačina od Disneyho – (nejen) pro děti

Spotřebiče

Může vám být i “-sát”, ovšem určitě slavné postavičky z dílny Walta Disneyho znáte. Mickey Mouse, Medvídek Pů, Goofy, Malá mořská víla… bylo jich hodně a baví děti, ale i dospělé celé dekády. Tu nejslavnější postavičku, Mickeyho, nyní můžete mít doma každé ráno a určitě vaše děti nebudou kvůli tomu muset od snídaně odbíhat k televizi. Stačí mít doma šikovné sendvičovače. My vám právě takové dnes nabídneme.

Připravit si ráno k snídani toasty, to je nejen způsob, jak chutně posnídat, ale i ušetřit spoustu času. Máte-li v rodině menší děti, které je občas k rychlejšímu jednání v přípravě do školy popohnat, určitě oceníte jakoukoliv radu, která vám, potažmo jim pomůže.

My bychom jednu takovou radu měli. Udělejte jim snídani ve stylu jejich oblíbených kreslených postaviček. Sendvičovače Ariete Disney vám přesně takové snídaně vykouzlí a určitě se nemusíte omezit pouze na “potisky” klasických sendvičů. Díky nim si můžete vyrobit sendviče, které jsou sami o sobě hlavou Mickey Mouse. Věřte, že vaše děti se od jídelního stolu nehnou.

Například model Ariete Disney 198.1 v sobě skrývá funkci sendvičovače a vaflovače v jednom. V balení dostanete vyměnitelné plotny se kterými můžete vykouzlit sendviče jak s potiskem, tak vafle ve tvaru oblíbené postavičky. Snadná obsluha a čištění udělá jistě radost i dospěláckým uživatelům. Podobně i model Ariete Disney 198, který je levnější variantou předešlého a dokáže taktéž vytvoři oblíbené toasty s potiskem.

Disney však neprovází pouze hladové děti po ránu. S motivy slavných dětských hrdinů si můžete pořídit nejrůznější výrobky od výrobníků čokolády, popcornu, cukrové vaty či zmrzliny, přes uspávačky pro nejmenší až po třeba dětské regály.

Historie společnosti Disney

Společnost Disney, která je dnes jedním z největších a nejznámějších hudebně-filmových konglomerátů na světě, má bohatou historii, která sahá až do roku 1923.

Celý příběh začal, když Walter Elias Disney spolu se svým bratrem znovuotevřeli studia Laugh-O-Gram ve městě Kansas City v Missouri. Zde začali produkovat a distribuovat animované krátké filmy. Nicméně studia nedokázala přežít a Disney se rozhodl přestěhovat se do Hollywoodu.

V roce 1928 zde Disney vytvořil svou první úspěšnou postavu – Myšáka Mickeyo. Jede se jednalo o první film, kde byl použit zvuk a hudba. Tento film s názvem „Právě se objevil Mickey“ si zajistil velkou popularitu a stal se základem pro budoucí úspěch společnosti Disney.

V následujících letech byla společnost stále úspěšnější a produkovala stále více filmů s Mickeym a jeho přáteli. V roce 1937 Disney překvapil svět prvním celovečerním animovaným filmem Sněhurka a sedm trpaslíků. Film se stal kultovním a ukázal Disneyho schopnost přinést do kin něco úplně nového.

Disney postupně rozšiřoval své portfolio a začal produkovat další úspěšné filmy jako Pinocchio, Fantasia, Bambi a Cesta do země Nezemě. Disney se také rozhodl rozšířit do televizního průmyslu a v roce 1955 otevřel Disneyland, první tematický park svého druhu na světě. Tento park se stal obrovským úspěchem a inspiroval Disneyho k vytvoření dalších parků a středisek po celém světě.

V 60. a 70. letech společnost Disney potýkala s několika nezdary a problémy. Walt Disney zemřel v roce 1966 a bez jeho vizionářského vedení společnost ztratila směr. Nicméně se v 80. letech společnost opět začala pozvedat díky úspěchům jako byl film Alenka v říši divů a spolupráci s režisérem Stevenem Spielbergem na filmu Krotitelé duchů.

V 90. letech Disney zaznamenal obrovský úspěch se svými animovanými filmy jako Kráska a zvíře, Aladin, Lví král a Pocahontas. V roce 1994 na trh vstoupil film Lví král, který se stal nejvýdělečnějším animovaným filmem roku a získal ocenění Oskar. Tímto filmem Disney posílil svou pozici jako jednoho z lídrů animovaného průmyslu.

V počátcích 21. století Disney pokračoval ve svém růstu a rozšíření. V roce 2006 společnost odkoupila filmové studio Pixar, které produkovalo úspěšné filmy jako Toy Story, Auta nebo Nemo, a získala tak další talentované tvůrce do svých řad.

V roce 2009 koupil Disney zábavní společnost Marvel Entertainment za 4 miliardy dolarů. Marvel filmy od Disneyho se staly jedněmi z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších filmů na světě.

Dalším významným přírůstkem do Disneyho rodiny byl filmový koncern 20th Century Fox, který Disney akvizoval v roce 2019.

Dnes je Disney celosvětově známý nejen díky svým animovaným filmům, ale také díky svému podílu na televizním průmyslu, zábavnímu parku a merchandisingu. Téměř každý zná Mickeyho Myšáka, postavy ze Sněhurky nebo Lvího krále a tematické parky jako Disneyland jsou oblíbenými cíli cestovního ruchu.

Společnost Disney se vyvinula z malého animovaného studia v obří mediální a zábavní korporaci a její cesta byla plná úspěchů, nezdaru, ale také inovace. Aktuálně vedoucí pozici společnosti získává mezi soupeři v průmyslu, a její vliv na zábavní průmysl je nepopiratelný.

Disney je příkladem toho, jak jedna kreativní myšlenka může vést k tvorbě neuvěřitelných světů, které mají schopnost oslovit a nadchnout publikum po celém světě. Ať už jste fanouškem Mickeyho a jeho přátel, nebo milovníkem Star Wars či Marvelu, Disney vám přináší nekonečné množství příběhů a dobrodružství, která nikdy neomrzí.

Historie společnosti Disney je také příběhem snů a odhodlání svého zakladatele Walta Disneyho. Jeho vize a inovace revolučně ovlivnily filmový průmysl a dala světu nové formy zábavy. Disney vytváří magické a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu a jeho vliv bude pravděpodobně přetrvávat ještě mnoho let.

Přestože Disneyho historie je plná úspěchů, zůstává stále propojena se silami a konflikty, které společnost musela čelit. Nicméně díky svému důrazu na inovace a týmovou práci se Disney dokázal přizpůsobit a růst až do současnosti.

Disneyho unikátní kombinace animace, filmu, televize, tematických parků a merchandisingu z něj činí světového lídra v zábavním průmyslu. Společnost Disney se neustále vyvíjí a rozšiřuje svůj obchodní arzenál, aby oslovila nové publikum a přinesla jim dobrodružství a zábavu, které jsou tak charakteristické pro tento ikonický brand.

Disney si vytvořil silnou a neodmyslitelnou pozici ve světě zábavy a jeho historie je plná úspěšných filmů, nezapomenutelných postav a ikonických momentů. Společnost Disney překročila hranice filmového průmyslu a přinesla do světa magii a fantazii.

Přestože Disneyho historie je bohatá a komplexní, jedna věc zůstává stále stejná – cíl společnosti přinášet radost a dobrodružství lidem po celém světě. Bez ohledu na to, jestli jste malé dítě, teenager nebo dospělý, ve světě Disney se vždy najde něco, co vás nadchne a přenese vás do jiného světa.

Disney je symbolem kreativity, inovace a odvahy snít velké sny. Společnost Disney si vytvořila neuvěřitelné dědictví, které pokračuje i v dnešní době a jistě bude pokračovat i v budoucnosti. Ať už jste fanouškem Mickeyho Myšáka, Disney princezen, Star Wars nebo Marvelu, Disney vám nabízí nespočet příležitostí k zapojení se do světa magie a fantazie.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang