Stačí zalévat vodou aneb nenáročný domácí mazlíček

Dílna, stavba a zahrada

Hledáte něco, co jen tak někdo nemá? Nebo si domů plánujete pořídit domácího mazlíčka? Oboje můžete spojit pomocí triobů. A co že to vlastně ti triobi jsou?

Triops Longicaudatus je malý sladkovodní korýš. Co jej však dělá jedinečným není jeho dlouhé jméno, ale jeho vzhled. Jedná se totiž o takzvanou “živou fosílii”. Jinými slovy triopové vypadají stejně jako v době, kdy se poprvé objevili na Zemi, což bylo v druhohorách. Koupí těchto malých, ale o to živějších korýšů se doslova přenesete o desítky milionů let zpátky.

A co že si to vlastně koupíte? Snad nějaké akvárium? Kdepak. Uvnitř balení naleznete usušená vajíčka, která stačí pouze zalít vodou a ta se proberou k životu. Poté stačí malé triopy umístit do nádoby s vodou a již můžete pozorovat, jak vám rostou doslova  z vody. Dospělosti dosahují během dvou týdnů. V tuto dobu triopi vyrostou každý den téměř o 100%. Průměrná délka života je 1-2 měsíce.

Pokud se chcete stát chovateli zcela originálního domácího mazlíčka, neváhejte ani chviličku a pořiďte si svého triopa. Pokud byste radši něco, co se moc nehýbe, vyzkoušejte Dino plant, rostlinu, která přežije desítky let bez kapky vody.

Originální domácí mazlíčci

V dnešní době je populární mít doma nějakého mazlíčka. Nejenže nám poskytují společnost a lásku, ale také nám pomáhají relaxovat a zlepšují naší náladu. Lidé často volí klasické domácí mazlíčky, jako jsou psi a kočky, ale pokud máte chuť na něco méně obvyklého, existuje mnoho originálních možností, které si můžete vybrat.

Jedním z takových originálních domácích mazlíčků jsou fretky. Fretka je malé zvíře patřící do skupiny šelmy. Mají velmi zajímavou povahu a jsou velmi inteligentní. Jsou zvyklé velkou část dne spát, ale když se probudí, jsou velmi hravé a aktivní.

Dalším originálním domácím mazlíčkem může být had. Had se může zdát děsivý a neobvyklý, ale mnoho lidí si ho oblíbilo jako svého společníka. Existuje mnoho druhů hadů vhodných pro chov v domácnosti, jako jsou křovinníci nebo kukly. U hadů je důležité zajistit jim správné prostředí s dostatečným teplem a vlhkostí.

Potřebují také vhodnou stravu, kterou je obvykle živé nebo mražené krmení. Chrupavčí zvířata, jako například chameleoni nebo gušteri, jsou dalším originálním výběrem pro domácí mazlíček. Tyto zvláštní tvory mají schopnost měnit barvu své kůže a jsou velmi zajímavé ke sledování.

Chameleoni jsou obvykle menšího vzrůstu a mají velmi rychlý jazyk, který dokážou vysunout a chytit svou kořist. Gušteři na druhou stranu mají skvělou schopnost přizpůsobit se životu v teráriu a dokáží se stát velmi přátelskými k domácím chovatelům.

Pokud hledáte ještě originálnějšího domácího mazlíčka, můžete zvážit skokana kukačku neboli křížence žab a ryb. Skokani kukačky jsou malí a zábavní tvorové, kteří milují vodu. Jejich zvláštním chováním a výrazným hlasem okouzlí nejen děti, ale i dospělé.

V neposlední řadě jsou zde i netradiční domácí mazlíčci, jako jsou slimáci nebo stonožky. Slimáci jsou v dnešní době čím dál tím více populární jako domácí mazlíčci. Ačkoli se mohou zdát jako nezvyklý výběr, slimáci jsou velmi nenároční a nenarušují domácnost.

Mohou být skvělým společníkem zejména pro ty, kteří mají alergie na chlupy zvířat. Stonožky jsou další originální volba, kterou si mnoho lidí oblíbilo. Tyto malé tvory jsou velmi zajímavé k pozorování a mají ohromující schopnost pohybu.

Při výběru originálního domácího mazlíčka je důležité vzít v úvahu jeho potřeby, nároky na životní prostor a péči. Je také důležité si být vědomi, že každé zvíře potřebuje nejen lásku a péči, ale také odpovídající životní prostředí a stravu. Je proto nezbytné se důkladně informovat o daném druhu a připravit se na jeho péči a potřeby.

Originální domácí mazlíčci mohou být skvělou volbou pro ty, kteří touží po něčem neobvyklém a jiném. Je však důležité si uvědomit, že každé zvíře si zaslouží naši plnou péči a pozornost. Vybrat si originální domácí mazlíčka musí být dobře promyšlené rozhodnutí, které by mělo být v souladu s našimi možnostmi, prostředím a našim závazkem vůči zvířeti.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang