Stačí zalévat vodou

Dílna, stavba a zahrada

Hledáte něco, co jen tak někdo nemá? Nebo si domů plánujete pořídit domácího mazlíčka? Oboje můžete spojit pomocí triobů. A co že to vlastně ti triobi jsou?

Triops Longicaudatus je malý sladkovodní korýš. Co jej však dělá jedinečným není jeho dlouhé jméno, ale jeho vzhled. Jedná se totiž o takzvanou “živou fosílii”. Jinými slovy triopové vypadají stejně jako v době, kdy se poprvé objevili na Zemi, což bylo v druhohorách. Koupí těchto malých, ale o to živějších korýšů se doslova přenesete o desítky milionů let zpátky.

A co že si to vlastně koupíte? Snad nějaké akvárium? Kdepak. Uvnitř balení naleznete usušená vajíčka, která stačí pouze zalít vodou a ta se proberou k životu.  Poté stačí malé triopy umístit do nádoby s vodou a již můžete pozorovat, jak vám rostou doslova  z vody. Dospělosti dosahují během dvou týdnů. V tuto dobu triopi vyrostou každý den téměř o 100%. Průměrná délka života je 1-2 měsíce.

Pokud se chcete stát chovateli zcela originálního domácího mazlíčka, neváhejte ani chviličku a pořiďte si svého triopa. Pokud byste radši něco, co se moc nehýbe, vyzkoušejte Dino plant, rostlinu, která přežije desítky let bez kapky vody.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang