Šťavnaté maso přímo z lávového grilu

Dílna, stavba a zahrada

Začíná být pěkné počasí a určitě se už těšíte až pojedete na chatu si odpočinout, opečete si vepřové maso a konečně si po zimě upravit svou zahrádku. Na nic nečekejte a objednejte lávový gril co nejdříve, ať vám ho nevyprodají a hurá na chatu.

Grilování s Lávovým grilem Campingaz Expert 2 Super na lávovém kameni je velice snadné a můžete na něm grilovat téměř vše. Lávový kámen je přírodní materiál, který rychle absorbuje teplo. Lávové kameny je nutné rovnoměrně rozmístit na spodní rošt nad plynový hořák, který se zapálí zapalováním, necháte kameny nahřívat na maximální výkon po dobu deseti až patnácti minut.

Jakmile jsou kameny připraveny ke grilování, začněte pokládat různé druhy masa i zeleniny na kameny.

Základem přípravy pokrmu na lávovém kameni u Campingaz Expert 2 Super je rychlé a prudké opečení povrchu jídla, aby se vytvořila chutná kůrčička, která uzavře v mase šťávu. Chcete-li si více pochutnat na svém pokrmu, je lepší nejprve maso nechat marinovat, maso je za kratší čas ugrilované.

Pokud chcete grilovat méně porcí, tak je u grilu Campinzag Expert 2 Super možné nezávislé grilování na polovině nebo na celé ploše roštu. U grilu je také možné regulovat teplotu a na své pokrmy uvidíte přes okénko ve víku, nestane se vám tak že byste mohli pokrm spálit.

Na odkládání různých pomůcek určitě využijete dva dřevěné sklopné postranní stolky. Abyste se nemuseli dívat na nevzhlednou plynovou bombu, ke grilu je dodávaná textilní zástěna.

Prostě vše co potřebujete je už u grilu součástí, stačí nakoupit maso, plynovou bombu a můžete začít grilovat. A jestli vás tento gril ještě stále nepřesvědčil, podívejte se na 3D animaci, kde se podrobně můžete podívat na detaily grilu Campingaz Expert 2 Super.

Tipy na grilování pro nezapomenutelné letní večery

Letní období je ideální pro grilování. Vůně a chuť čerstvých grilovaných pokrmů a příjemná atmosféra venku vytvářejí nezapomenutelné zážitky. Pokud jste vášnivými grilovacími nadšenci nebo plánujete uspořádat rodinnou oslavu či večírek s přáteli, níže najdete několik užitečných tipů a rad na grilování.

Vyberte si správný gril

Nejdůležitějším krokem pro úspěšné grilování je vybrat si správný gril. Existuje mnoho možností, jako jsou plynové grily, uhlíkové grily nebo elektrické grily. Každý z těchto grilů má své výhody a nevýhody, takže je důležité zvážit vaše potřeby a preference před nákupem grilu.

Připravte správné palivo

Podle toho, jaký gril používáte, se budete muset rozhodnout, jaké palivo použít. Pokud používáte uhlíkový gril, je důležité používat kvalitní uhlí nebo dřevo. Pro plynový gril je zapotřebí plynu. Nezapomeňte před rozsvícením grilu správně připravit palivo a dát mu dostatek času k vyhoření. Při použití doutnáku nebo elektrického grilu se připravte na správné nastavení teploty.

Udržujte čistý gril

Čistý gril je základem úspěšné grilovací akce. Před každým grilováním je dobré nejdříve vyčistit a očistit gril. To zajišťuje rovnoměrné a bezpečné grilování. Použijte kartáček na grilovací rošt a odstraňte případné zbytky jídla z minulých grilování. Po grilování nechte gril dostatečně vychladnout a opět vyčistěte.

Připravte si základní grilovací pomůcky

Pro pohodlné a efektivní grilování si připravte základní grilovací pomůcky. Patří sem například grilovací kleště, špízy, masová jehla, grilovací pánve a grilovací misky. Mějte také po ruce různé koření a omáčky, které můžete využít při grilování.

Připravte se na různorodé menu

Grilování není jen o masu. Připravte si různorodé menu s různými druhy pokrmů. Kromě klasického grilování masa si můžete připravit například ryby, zeleninu, sýry či dokonce ovoce. Experimentujte s různými ingrediencemi a kořením, aby váš stůl nabízel různé chutě a překvapení.

Sledujte teplotu

Teplota je velmi důležitá při grilování. Sledujte teplotu grilovací plochy, abyste zajistili správné upečení jídla. Pamatujte, že různé druhy masa mají různé teploty, na kterých se mají grilovat. Použijte teploměr na jídlo, abyste se ujistili, že je vaše jídlo upečené tak, jak to chcete.

Nezapomeňte na přílohy a dezerty

Grilování není jen o hlavním jídle. Nezapomeňte na přílohy a dezerty, které můžete připravit na grilu. Například můžete grilovat brambory, zeleninu nebo dokonce ananas. Připravte si také různé omáčky a saláty, které budou skvělým doplňkem k vašemu grilovanému jídlu.

Užijte si grilování s rodinou a přáteli

Grilování je skvělou příležitostí ke společnému strávení času s rodinou a přáteli. Užijte si atmosféru, posedávejte kolem grilu, povídejte si, smějte se a vytvářejte nezapomenutelné letní vzpomínky. Grilování je nejen o jídle, ale také o spojení a radosti z trávení času společně.

Grilování je skvělý způsob, jak využít letních dnů a večerů. S výše uvedenými tipy si zajistíte úspěšné a nezapomenutelné grilování. Buďte kreativní, experimentujte s různými druhy jídel a příloh a užijte si společnost svých nejbližších. Přejeme vám příjemné grilování a nezapomenutelné letní zážitky!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang