Stolní mixéry – co usnadní a jaké mají funkce?

Spotřebiče

Stolní mixér je užitečným kuchyňským pomocníkem, který se skvěle hodí na přípravu krémových polévek, pyré, těst nebo třeba ovocných koktejlů. Co si zjistit před nákupem stolního mixéru a jak si vybrat?

Další ze skupiny šikovných kuchyňských pomocníků, konkrétně mixérů, jsou stolní mixéry. Také jejich asistenci ve své kuchyni jistě oceníte pro velmi mnoho užitečných funkcí a zajímavých vlastností. Rádi experimentujete v kuchyni a vymýšlíte nové chutné a skvěle vypadající pokrmy?

Co stolní mixéry mohou usnadnit?

Stolní mixér by měla mít doma každá správná hospodyňka. Co takhle osvěžit se v horkých letních dnech studeným ovocným koktejlem? Máte v oblibě ledovou tříšť? Rádi si k večeru naplníte žaludek mléčným nápojem? Všechny tyto lahodné pochoutky si nyní můžete vyrobit doma! Láká vás tato představa? Stolní mixéry jsou ta správná volba pro vás. Doma stačí vložit do mixéru veškeré suroviny, na které máte chuť a všechno ostatní již za vás mixér udělá.

S mixéry jsou většinou spojovány obavy, že směs může stříkat, vytéct a podobně. To ale můžete hodit za hlavu, naše moderní stolní mixéry jsou skvěle utěsněny, takže ani kapka vašeho nápoje nepřijde nazmar.

Jaké funkce stolní mixéry mají?

Každý stolní mixér má několik rychlostních stupňů, díky kterým můžete regulovat mixování a mít tak pod kontrolou jemnost pokrmu. Stolní mixéry většinou disponují nádobami z nerozbitného materiálu, což jistě také oceníte, pokud vám třeba nechtěně nádoba spadne. Máte rádi ledové nápoje? Není problém, stolní mixéry mají tak silné nože, že si poradí i s ledem. Pro bezpečnou obsluhu jsou stolní mixéry vybaveny blokádou proti spuštění bez nádoby a bezpečnostním uzávěrem. Stačí si vybrat a pak jen nechat pracovat fantazii k výrobě svého vlastního originálního nápoje.

Pomocníci do kuchyně

Užiteční pomocníci do kuchyně, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Kuchyně je místem, kde trávíme mnoho času při přípravě jídla. A právě proto bychom měli mít po ruce několik užitečných pomocníků, kteří nám usnadní práci a zefektivní proces vaření. Přinášíme vám několik tipů, jaké pomocníky by neměly chybět ve vaší kuchyni.

  • Multifunkční kuchyňský robot

Multifunkční kuchyňský robot je v současných domácnostech stále oblíbenější. Jeho největší předností je, že v jednom zařízení kombinuje několik funkcí. Může mixovat, strouhat, krájet, šlehat, hn

ošit a mnoho dalšího. Díky tomu usnadní přípravu ingrediencí a ušetří nám spoustu času a úsilí. Navíc jsou kuchyňské roboty vybaveny různými příslušenstvími, jako jsou mixéry, šlehače nebo těstoviny. Stačí si vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám a nikdy už nebudete muset dusit těsto ručně nebo šlehat smetanu s rukou.

  • Kráječ zeleniny a ovoce

Pokud máte rádi čerstvou zeleninu a ovoce, určitě oceníte kráječ. Tento malý, ale velmi praktický pomocník vám umožní snadno a rychle nakrájet zeleninu a ovoce na tenké plátky nebo proužky.

Ušetříte si tak nejen čas, ale i úsilí, které byste museli vynaložit při ručním krájení. Kráječ je navíc bezpečný, což znamená, že se nemusíte bát, že byste se při krájení poranili. Stačí zvolit požadovanou tloušťku plátků a kráječ se postará o zbytek.

  • Elektrický hrnec

Elektrický hrnec je skvělým pomocníkem při vaření, protože vám umožní připravit jídlo jednoduše a rychle. Stačí do hrnce vložit všechny ingredience, zvolit požadovaný program a hrnec se postará o zbytek. Můžete si připravit rýži, těstoviny, polévky, guláš nebo dokonce i dezerty jen jedním stiskem tlačítka. Navíc vám elektrický hrnec ušetří místo na sporáku a nebudete muset neustále hlídat vaření.

  • Odšťavňovač

Chcete si užít čerstvý domácí džus nebo smoothie? Potom by ve vaší kuchyni neměl chybět odšťavňovač. Tento praktický pomocník vám umožní snadno vytvořit čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny. Stačí vložit ingredience do odšťavňovače a nechat ho pracovat.

Během několika minut získáte lahodnou a zdravou šťávu plnou vitamínů a minerálů. Odšťavňovač je jednoduchý na použití a snadno se čistí, takže se s ním nebudete muset nikdy trápit.

  • Kvalitní nože

Posledním, ale rozhodně nezanedbatelným pomocníkem v kuchyni jsou kvalitní nože. Dobré nože jsou klíčové pro efektivní a bezpečné krájení zeleniny, masa a dalších ingrediencí. Vyberte si nože s kvalitním ostřím a ergonomickou rukojetí, které vám zajištují pohodlné a bezpečné použití. Správně vybrané nože vám usnadní práci v kuchyni a zajistí dokonalé výsledky.

Doufáme, že vám tyto tipy na užitečné pomocníky do kuchyně pomohly. S jejich pomocí si váš čas strávený v kuchyni užijete ještě více a připravování jídla vám půjde lépe odruky. Nezapomeňte, že vhodní pomocníci a kvalitní nástroje jsou klíčem k pohodlnému a efektivnímu vaření.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang